www.svethardware.cz
>
>
>
>
>
>
>

Colorful zrychluje a brzy se stane druhým největším výrobcem grafik

Colorful zrychluje a brzy se stane druhým největším výrobcem grafik
, , aktualita
Trh s grafickými kartami začal v tomto roce brázdit žralok v podobě čínské firmy Colorful, které se nedávno povedlo předhonit dva výrobce a u dalšího se jí to podaří ještě do konce roku, pokud se tedy nestane nic zásadního. Co se tedy děje?reklama
Vypadá to, že firma Colorful zapnula turbo a začala se rychle prodírat k předním místům mezi výrobci grafických karet. Dle serveru Digitimes dodává na trh již takové množství karet, že se jí už v tomto roce povedlo překonat firmy MSI a Gigabyte Technology a dle všeho někdy v druhé polovině roku předhoní i Asustek. Tím by se z Colorful stal světově druhý největší výrobce grafických karet, jehož nástupu se tak musí obávat i dosavadní jednička na trhu, společnost Palit Microsystems.

Situace na trhu s grafickými kartami se tedy v posledních měsících mění, stejně jako na trhu se základními deskami, i když tam to není tak výrazné. Nedávno totiž firma Gigabyte překonala Asus a stala se světově největším výrobcem základních desek. To se ale může brzy zase změnit, však mezi těmito firmami v poslední době nebyly velké rozdíly ohledně počtu dodaných základních desek. O třetí místo se zase přetahují společnosti MSI a ASRock, které první dvě příčky nijak neohrožují.

Skrz trh s grafickými kartami však firma Colorful projíždí jak nůž máslem a někteří analytici uvádí, že firma může využít svůj vliv i na to, aby zaútočila na tradiční výrobce základních desek. Mohla by se tak stát příští budoucí hrozbou právě i pro Gigabyte a Asus, což by přineslo i její rozšíření na další trhy. Však s produkty Colorful se v našich obchodech nesetkáme, což by se brzy mohlo změnit, když už se tedy jedná o třetího největšího výrobce grafik na světě a brzy nejspíše druhého. Na druhou stranu, trhu se značkovými desktopovými základními deskami vládnou právě firmy Gigabyte, Asus, MSI a ASRock a když nepočítáme formát Mini ITX, pak na něm dnes už v podstatně nefiguruje žádná jiná (Biostar, EVGA či Sapphire už lze těžko považovat za vážnou konkurenci). Mezi aktivní výrobce grafických karet ale patří daleko více firem, čili trh je jimi fragmentován daleko více a i podíly jsou nižší.

Firmě Colorful pomáhá to, že prodeje grafických karet celosvětově sice klesají, ale v její domovině, tedy v Číně, je poptávka stabilní na cca 16 - 17 milionech karet ročně. A to je přitom více než polovina celosvětových prodejů, takže Colorful má velmi dobrou výchozí pozici společně s firmami Galaxy a ZOTAC. Firma se tak zcela nepřekvapivě orientuje především na čínský trh, kam každý měsíc dodá cca půl milonu karet a v letošním roce jich chce celkově dodat alespoň pět milionů. Pro srovnání, společnost Galaxy prodává karty po celém světě, a to 400 až 450 tisíc měsíčně a ZOTAC prodávající také na více trzích v letošním roce dle odhadů prodá tři miliony karet.

Asustek v minulém roce prodal pět milionů karet a doufá, že v tomto roce se mu podaří to samé, ovšem Colourful má být i tak lepší. Gigabyte v minulém roce prodal 3,6 milionů karet a MSI zase 2,9 milionů, ovšem tyto firmy v tomto roce zažívají 5 až 10% pokles, takže je Colourful překonal a navíc je ohrožují i další výrobci jako ZOTAC, Maxsun, Gainward či Onda.

Můžeme se tedy jen dohadovat o tom, co by se stalo, kdyby se ve Colorful rozhodli vstoupit i na další trhy, čili zda by se firmě podařilo zopakovat úspěch firmy Xiaomi mezi výrobci chytrých telefonů, nebo by to firmě velký úspěch nepřineslo. Však to, co funguje na čínském trhu, nemusí vůbec fungovat na ostatních. O tom ale zpráva vůbec nemluví, i když dle techPowerUp se Colorful v současné době snaží vstoupit na trh v USA. Jisté je ale to, že společnost Palit ještě nějakou dobu bude jedničkou na trhu s grafickými kartami, k čemuž jí pomáhají i její další značky (Galaxy, Gainward a Point of View).

Zdroj: Digitimes

Zajímá Vás něco o produktech Gigabyte?


Zeptejte se v našem diskuzním fóru! Ve spolupráci se společností Gigabyte jsme vytvořili podpůrné fórum pro jejich produkty, v němž na Vaše otázky odpovídá její zástupce. Pokud Vás o produktech Gigabyte něco zajímá, neváhejte do této sekce napsat (je nutné být na fóru přihlášený).

Nejpopulárnější základní desky Gigabyte
reklama
Nejnovější články
Algoritmus odhalí i skryté projevy nenávisti na Twitteru a umožní zabránit násilnostem Algoritmus odhalí i skryté projevy nenávisti na Twitteru a umožní zabránit násilnostem
Univerzita Cardiff pracuje na algoritmu, který umožní vyhledávání nenávistných příspěvků na Twitteru a především jejich spojování s reálnými trestnými činy. V budoucnu by tak policie mohla snáze předpovědět výbuchy násilí spojené například s rasismem.
Dnes,  aktualita, Jáchym Šlik
Přelepení webkamery páskou doporučuje i šéf FBI Přelepení webkamery páskou doporučuje i šéf FBI
Sám šéf FBI James Comey se nedávno nechal slyšet, že má webovou kameru na svém notebooku přelepenou kusem pásky. Dělá to prý pro svou bezpečnost a doporučuje stejný krok učinit i všem ostatním.
Včera,  aktualita, Jáchym Šlik,  2 komentáře
První vlak na vodík začne jezdit příští rok v Německu První vlak na vodík začne jezdit příští rok v Německu
Alstom se pochlubil prvním osobním vlakem využívajícím vodíkové palivové články. A nejedná se o žádnou technologii daleké budoucnosti, moderní jednotky začnou brázdit německé koleje už koncem roku 2017.
Včera,  aktualita, Jáchym Šlik
Biostar má svou první myš, levný model AM2 Biostar má svou první myš, levný model AM2
Společnost Biostar známe především jako výrobce základních desek a grafických karet, přičemž v tomto ohledu patří vedle firem Gigabyte a Asus mezi trpaslíky. Nyní se tato firma rozhodla, že zavede výrobu i počítačových myší.
23.9.2016,  aktualita, Jan Vítek
Google otevřel vývojářům VR platformu Daydream, ale zatím chybí smartphony Google otevřel vývojářům VR platformu Daydream, ale zatím chybí smartphony
Tento týden došlo k vydání VR SDK 1.0 pro platformu virtuální reality Google Daydream. Vývoj aplikací tak může naplno začít ještě předtím, než se na trhu objeví více než jeden podporovaný smartphone.
23.9.2016,  aktualita, Jáchym Šlik