Cooler Master Hyper 103: nový chladicí mainstream

Cooler Master Hyper 103: nový chladicí mainstream
, , aktualita
Cooler Master již v červnu na Computexu ukázal svůj nový chladič Hyper 103, který navazuje na dobře známou řadu věžovitých modelů. Jedná se o spíše menší model, který se bude hodit pro mainstreamové sestavy s nepřetaktovaným procesorem.reklama
Cooler Master Hyper 103 je tedy spíše menší vežovitý chladič založený na 92mm ventilátoru, řadě hliníkových žeber a také třech duálních heatpipe. Ty zde mají přímý styk s heatspreaderem procesoru a jde o zesílené trubice s průměrem 8 mm.

Hliníková žebra zde mají šest hran a dále od ventilátoru jsou postupně zúžena. Tvoří tak hlavní tělo chladiče s rozměry 108 x 90 x 139 mm a hmotností 508 g (včetně ventilátoru), které protíná celkem šest trubic.

Ventilátor je součástí plastového rámečku, který je vybaven packami pro zaklesnutí za výstupky na žebrách. Jde o 92mm model řízený pomocí PWM na otáčky 600 až 2200 RPM, jenž dokáže protlačit až 43,1 CFM vzduchu při hlučnosti 17 až 30 dBA.

Cooler Master Hyper 103 se hodí pro sockety LGA115x, FM2 a AM3+ (samozřejmě tedy i starší AMD) a jeho cena se má pohybovat kolem 600 Kč.

Zdroj: techPowerUp

Cooler Master Hyper 103, RR-H103-22PB-R1
lze pořídit v  e-shopech za cenu od (Zdroj: Heureka.cz)
Porovnat ceny >>

Nejpopulárnější chladiče
reklama
Nejnovější články
Vesmírná sonda Rosetta ukončila svou misi Vesmírná sonda Rosetta ukončila svou misi
Vesmírná sonda patřící Evropské kosmické agentuře včera po poledni slavnostně ukončila svou dlouhou pouť vesmírem. V závěru své dvanáctileté mise sonda dopadla na kometu, ze které sbírala data.
Dnes,  aktualita, Kateřina Hoferková
Kostní implantáty vyrobené 3D tiskem pomohou lékařům Kostní implantáty vyrobené 3D tiskem pomohou lékařům
Tým amerických vědců z Northwestern University vyvíjí flexibilní kostní implantáty, které jsou vyráběny pomocí technologie 3D tisku. Tyto implantáty mohou pomoci například i v rozvojových zemích.
Včera,  aktualita, Kateřina Hoferková
Chystá se nový Ethernet: 5 Gb/s na stávajících kabelech Chystá se nový Ethernet: 5 Gb/s na stávajících kabelech
Ve spotřebitelském sektoru jsme už mnoho let odkázáni na 1Gb/s Ethernet, což se má brzy změnit. Můžeme se těšit až na propustnost 5 Gb/s, přičemž té bude možné dosáhnout na stávajících kabelových rozvodech.
Včera,  aktualita, Jan Vítek,  7 komentářů
K čemu vůbec jsou karty Founders Edition? Prý k řešení problémů K čemu vůbec jsou karty Founders Edition? Prý k řešení problémů
NVIDIA s představením generace Pascal odstartovala také kontroverzní program, když začala vydávat na trh karty série Founders Edition. Ty mnoho výrobců vidí jako snahu slíznout smetanu, ale tak to prý není.
Včera,  aktualita, Jan Vítek
ADATA SX8000: první běžné SSD s Intel 3D MLC ADATA SX8000: první běžné SSD s Intel 3D MLC
Dle Samsungu už mají brzy získat převahu SSD vybavená pro rozhraní PCI Express a protokol NVMe. Nástup nových ADATA SX8000 to jen dokazuje a jde prý také o první spotřebitelské modely vybavené 256Gbit paměťmi Intel / Micron 3D MLC.
Včera,  aktualita, Jan Vítek