www.svethardware.cz
>
>
>
>

Cooltek GT-05: malá rozkládací dvoupatrová skříň

Cooltek GT-05: malá rozkládací dvoupatrová skříň
, , aktualita
Cooltek ohlásil příchod dalšího zástupce řady Gaming Tower, a to model GT-05, který můžeme tedy spíše než za herní věž označit za kostku. Jedná se o rozložitelnou skříň se dvěma patry uvnitř.reklama
Cooltek GT-05 přichází na trh v jedné verzi, u níž si můžeme vybrat barvu pruhu na svém předním panelu. K dispozici jsou vyměnitelné pruhy s černým, bílým, oranžovým a světle zeleným zbarvením. Výrobce slibuje velmi snadnou instalaci komponent a také poukazuje na integrovanou čtečku paměťových karet SD a micro SD.

Nová GT-05 má na předním panelu také externí pozici pro 3,5" zařízení, což se už tak často nevidí, a krom toho i jednu mechanikovou pozici. Ta má výklopná dvířka a tlačítko, takže instalací mechaniky se vzhled skříně nezmění. Uvnitř pak máme ještě dvě 3,5" diskové pozice a jednu 2,5" mechanikovou.

Do skříně můžeme vměstnat základní desku formátu Micro ATX, na níž může sedět až 165 mm vysoký procesorový chladič, což bude stačit na většinu věžovitých modelů se 120mm ventilátorem. Grafické karty mohou mít na délku až 340 mm. K těmto komponentám budeme mít velmi dobrý přístup díky tomu, že celá vrchní a přední část lze snadno odklopit. Stačí uvolnit dva šroubky, které obě části drží pohromadě.

Na místě zůstane tray základní desky, a tedy i veškeré její komponenty, přičemž diskové pozice jsou umístěny dole, stejně jako pozice zdroje. Díky tomu budem muset případně odpojit jen mechaniku, externí 3,5" zařízení a SSD, jehož oranžový šuplík je hned pod ním.

Rozměry skříně jsou 354 x 267 x 405 mm (V x Š x H) a o chlazení se postará zadní 120mm ventilátor (součást balení), přední 120/140mm a vrchní 120mm ventilátory (volitelné). Cena Cooltek GT-05 byla stanovena na 50 euro s daní.

Zdroj: TZ Cooltek
Nejpopulárnější skříně
reklama
Nejnovější články
Nanoxia Project S: skříň pro hi-end HTPC Nanoxia Project S: skříň pro hi-end HTPC
Společnost Nanoxia už na Computexu 2015 představila svůj 'NanoXia Project', který připomněla ještě také letos na Gamescomu. Jeho výsledkem je skříň Nanoxia Project S označená za hi-end skříň pro HTPC sestavy.
Dnes,  aktualita, Jan Vítek
Astronomové potvrdili teorii neúspěšných supernov Astronomové potvrdili teorii neúspěšných supernov
Astronomové mohli sledovat vůbec první případ hvězdy, která byla tak masivní, že přeskočila stádium supernovy a rovnou se zhroutila do podoby černé díry. Můžeme tak mluvit o první zaznamenané neúspěšné supernově.
Dnes,  aktualita, Jan Vítek
Elon Musk představuje plány na kolonizaci Marsu Elon Musk představuje plány na kolonizaci Marsu
Elon Musk má se svou společností SpaceX velké plány. Vývoj znovupoužitelných raket vede k hlavnímu cíli: dobýt rudou planetu. Na včerejší konferenci Making Humans a Multiplanetary Species Elon Musk představil své plány.
Dnes,  aktualita, Kateřina Hoferková,  1 komentář
Desky Gigabyte s AM4 vyfoceny, co nabídnou? Desky Gigabyte s AM4 vyfoceny, co nabídnou?
Můžeme se těšit na novou generaci základních desek se socketem AMD AM4, která bude určena pro procesory Zen i nová APU BristolRidge. Na dvě takové se už můžeme podrobně podívat, na svědomí je má společnost Gigabyte.
Dnes,  aktualita, Jan Vítek,  2 komentáře
Nissan ProPILOT Chair: jak sedět i ve frontě Nissan ProPILOT Chair: jak sedět i ve frontě
Ve firmě Nissan někoho napadllo, že by se dal využít systém ProPILOT vyvíjený pro autonomní vozidla i jiných způsobem. Vytvořil tak autonomní židle, které se mohou se svými pasažéry řadit do fronty.
Dnes,  aktualita, Jan Vítek