www.svethardware.cz
>
>
>
>

Core i7-5820K nakonec opravdu nabídne méně linek PCIe

Core i7-5820K nakonec opravdu nabídne méně linek PCIe
, , aktualita
Již příští týden se očekává oficiální vypuštění nových procesorů Intel Core i7 Extreme, čili Haswell-E. Není tedy divu, že se o nich postupně dozvídáme stále více. Nejnovější informace se týkají počtu linek PCI Express 3.0.reklama
Již dříve bylo známo, že procesor Core i7-5820K, čili nejslabší z nové trojice Haswell-E, má nabídnout oproti dvěma ostatním méně linek rozhraní PCI Express 3.0. Mluvilo se přitom o 40 linkách u silnějších a o 28 u slabšího, ovšem jiné zdroje uváděly odlišné údaje. Nyní se pravda ukázala díky uniklým manuálům k deskám Gigabyte se socketem LGA2011-3 a čipovou sadou Intel X99 Express.

Manuál potvrdil, že výkonnější procesory Core i7-5930K (očekávaná cena 500 až 750 USD) a Core i7-5960X (1000 USD) budou mít plnou nabídku 40 linek PCI Express 3.0 a nejslabší Core i7-5820K (pod 400 USD) bude mít oněch 28 linek. Oproti systémům s více grafikami, které běží na platformě Haswell s LGA1150 si tedy o moc nepřilepšíme. Nicméně stále dostaneme o dvě procesorová jádra navíc s Hyperthreadingem.

Core i7-5930K a Core i7-5960X tedy budou moci na vhodně vybavené základní desce provozovat dva sloty PCI Express 3.0 x16 s plnou datovkou šířkou a pak jim zbyde osm linek pro další grafický slot. V případě Core i7-5820K to bude pouze jeden slot s plnou šířkou a na druhý zbyde už jen 8 linek a na třetí 4.

Zdroj: techPowerUp
Nejpopulárnější procesory
reklama
Nejnovější články
O koupi Twitteru má zájem i Disney O koupi Twitteru má zájem i Disney
Samotná společnost Disney dle serveru TechCrunch nyní má vyjednávat s bankami, aby zjistila, zda si může dovolit akvizovat Twitter, jehož hodnota na burze nedávno prudce vzrostla. Co by z toho takový Disney ale mohl mít?
Dnes,  aktualita, Jan Vítek
Xbox One S v edici Audi R8: autokonzole pro Forza Horizon 3 Xbox One S v edici Audi R8: autokonzole pro Forza Horizon 3
Herním světem v těchto dnech hýbe nová závodní hra Forza Horizon 3, kterou vydává Microsoft, a tak není ani divu, že se objevila speciální edice konzole Xbox One S. Ta je laděna do tvarů automobilu Audi R8, ovšem koupit si ji nemůžeme.
Dnes,  aktualita, Jan Vítek
EIZO CG2730 a CS2730: 27" dvojka pro náročné EIZO CG2730 a CS2730: 27" dvojka pro náročné
Společnost EIZO si připravila dva nové monitory z řady ColorEdge, které umožňují hardwarovou kalibraci obrazu a jsou určeny pro zpracování fotografií, videa a vůbec práci s grafikou. Co všechno nám nabídnou?
Dnes,  aktualita, Jan Vítek
Samsung Polaris: nové kontrolery zajistí vyšší kapacitu SSD Samsung Polaris: nové kontrolery zajistí vyšší kapacitu SSD
Samsung na Global SSD Summit v Koreji vedle nových modelů SSD 960 PRO a EVO odhalil také nové kontrolery, které mají změnit možnosti modelů SSD pro formát M.2. Jde o kontrolery Polaris, jež přicházejí s designem PoP (Package on Package).
Dnes,  aktualita, Jan Vítek
Asus ohlásil první desku s Intel Apollo Lake Asus ohlásil první desku s Intel Apollo Lake
Společnost Intel nedávno vypustila do světa procesory generace Apollo Lake, čili nová slabá Pentia a Celerony navazující na Braswell. Nyní přichází Asus, který jeden z nich využívá na své nové základní desce.
Dnes,  aktualita, Jan Vítek