www.svethardware.cz
>
>
>
>

Core i7 "Haswell-E": osm jader a DDR4 navrch

Core i7 "Haswell-E": osm jader a DDR4 navrch
, , aktualita
AMD sice přestává být v sektoru výkonných desktopových procesorů pro Intel konkurencí, ovšem ten kvůli tomu pochopitelně nezůstane stát, možná jen trošku polevil v tempu. Chystá si nové procesory Haswell-E, čili novou generaci hi-end desktopových CPU.reklama
Core i7 "Haswell-E" jsou tedy označovány za HEDT (High-End Desktop) procesory a jak už je jasné z jejich názvu, postaveny budou na nejnovější 22nm architektuře využité u 4. generace procesorů Core. Zajímavé je na nich především to, že jako první procesory svého typu nabídnou osm jader (předchozí měly maximálně šest) a nově také čtyřkanálový řadič pamětí DDR4. Zvládnou tak paměti DDR4 pracující na frekvenci až 2133 MHz.

Krom toho je samozřejmostí integrace rozhraní PCI Express 3.0, a to s celkem 40 linkami, což by mělo umožnit zapojit dvě grafické karty s plnou datovou šířkou. Vedle toho se setkáme také se známými technologiemi Turbo Boost 2.0 a Hyper-threading, takže osmijádrové verze se budou systému hlásit jako šestnáctijádrové.

S čipovou sadou Intel X99 je propojí sběrnice DMI 2.0 s propustností 4 GB/s, která zajistí komunikaci přes další rozhraní jako USB 2.0 a 3.0, SATA 6 Gbps, Gb Ethernet, PCI Express 2.0... Intel ovšem vůbec nemluví o tom, zda platforma pro Haswell-E bude podporovat nový standard SATA Express pro moderní vysokorychlostní SSD, na něž dnešní SATA 6 Gbps už nestačí. Taková podpora by dávala smysl, zvláště u těch nejlepších desktopových sestav s Intelem.

Haswell-E také přijdou pro socket LGA 2011-3, čili nebudou kompatibilní se stávajícími deskami s LGA 2011. Vzorek procesoru, tzv. engineering sample, už je hotový a server VR-Zone nám přinesl i jeho fotografii. Můžeme tedy očekávat, že Intel své nové HEDT procesory představí někdy v příštím roce na akcích CES, CeBIT nebo Computex.

Zdroj: techPowerUp
Nejpopulárnější procesory
reklama
Nejnovější články
Kostní implantáty vyrobené 3D tiskem pomohou lékařům Kostní implantáty vyrobené 3D tiskem pomohou lékařům
Tým amerických vědců z Northwestern University vyvíjí flexibilní kostní implantáty, které jsou vyráběny pomocí technologie 3D tisku. Tyto implantáty mohou pomoci například i v rozvojových zemích.
Včera,  aktualita, Kateřina Hoferková
Chystá se nový Ethernet: 5 Gb/s na stávajících kabelech Chystá se nový Ethernet: 5 Gb/s na stávajících kabelech
Ve spotřebitelském sektoru jsme už mnoho let odkázáni na 1Gb/s Ethernet, což se má brzy změnit. Můžeme se těšit až na propustnost 5 Gb/s, přičemž té bude možné dosáhnout na stávajících kabelových rozvodech.
Včera,  aktualita, Jan Vítek,  7 komentářů
K čemu vůbec jsou karty Founders Edition? Prý k řešení problémů K čemu vůbec jsou karty Founders Edition? Prý k řešení problémů
NVIDIA s představením generace Pascal odstartovala také kontroverzní program, když začala vydávat na trh karty série Founders Edition. Ty mnoho výrobců vidí jako snahu slíznout smetanu, ale tak to prý není.
Včera,  aktualita, Jan Vítek
ADATA SX8000: první běžné SSD s Intel 3D MLC ADATA SX8000: první běžné SSD s Intel 3D MLC
Dle Samsungu už mají brzy získat převahu SSD vybavená pro rozhraní PCI Express a protokol NVMe. Nástup nových ADATA SX8000 to jen dokazuje a jde prý také o první spotřebitelské modely vybavené 256Gbit paměťmi Intel / Micron 3D MLC.
Včera,  aktualita, Jan Vítek
HP vrací možnost využívat neoriginální náplně, prozatím HP vrací možnost využívat neoriginální náplně, prozatím
Společnost HP nedávno k nelibosti mnoha svých zákazníků aktivovala DRM, které už delší dobu bylo připraveno ve firmwaru inkoustových tiskáren OfficeJet. Znemožnila tak využití neoriginálních náplní a vysloužila si hlasitou kritiku.
Včera,  aktualita, Jan Vítek,  2 komentáře