www.svethardware.cz
>
>

Corning nabídne optické USB kabely pro dlouhé vzdálenosti

Corning nabídne optické USB kabely pro dlouhé vzdálenosti
, , aktualita
Společnost Corning přišla s velmi zajímavým vylepšením rozhraní USB 3.0, a sice se speciálními kabely, které využívají optiku pro zvýšení dosahu. Díky tomu bude desetinásobně překonána maximální délka klasických kabelů pro USB 3.0.reklama
Novinka od Corning Incorporated dostala označení USB 3.Optical Cables a jejich výhodou je, že zvládnou přenášet data s propustností až 5 Gbps na vzdálenost maximálně 30 metrů. Jsou kompatibilní s rozhraním USB 3.0 i starším 2.0.
optický USB 3.0 a Thunderbolt


Nové kabely využívají optická vlákna Corning ClearCurve VSDN, které mají jen poloviční tloušťku a jsou o 80 procent lehčí než klasické měděné kabely. Nemělo by jim také vadit ohýbání či doslova lámání a ani kroucení, což je předpoklad toho, aby něco vydržely a právě pro USB kabely je odolnost důležitá.

Můžeme si tak přes optický kabel a USB 3.0 připojit třeba externí pevné disky a ty provozovat někde opodál, pokud nás snad ruší jejich hluk. Popřípadě můžeme mít přes USB připojenou tiskárnu, která bude provozována také v jiné místnosti, i když dnes už je možné toto řešit třeba pomocí Wi-Fi a namísto externích disků s rozhraním USB lze použít třeba NAS. Důvod pro pořízení a nasazení optických USB kabelů si prostě musíme najít sami.

USB 3.Optical Cables od Corning se zatím prodávají v 10metrové délce a jde o prodlužovací kabel typu A. Na ten pak můžeme na konci nasunout příslušný krátký adaptér, takže sice musíme nastavit dva kabely, ale zato jde o univerzální řešení. Prozatím je nabízí obchody Accu-Tech a Amazon za cenu 129 USD, což nás tedy bude nutit přemýšlet i o jiném řešení, ale snad ceny časem klesnou. Později přijdou na trh také kabely s délkami 15 a 30 metrů.

Zdroj: techPowerUp
Nejpopulárnější tablety
reklama
Nejnovější články
Největší IT firmy vytvořily partnerství kolem vývoje umělé inteligence Největší IT firmy vytvořily partnerství kolem vývoje umělé inteligence
Velké světové technologické společnosti Google, Microsoft, Facebook, Amazon a IBM se rozhodly, že vytvoří partnerskou organizaci, která bude sledovat a usnadňovat vývoj technologií umělé inteligence. Co to znamená?
Dnes,  aktualita, Jan Vítek
D-Wave už má kvantový počítač se 2048 quibity D-Wave už má kvantový počítač se 2048 quibity
Kanadská společnost D-Wave si nárokuje prvenství jako prodejce komerčně dostupného kvantového počítače. Podívejme se na to, co má v rukou nyní, neboť se pochlubila s modelem využívajícím 2048 quibitů.
Dnes,  aktualita, Jan Vítek
NVIDIA Xavier: AI superpočítač s GPU Volta NVIDIA Xavier: AI superpočítač s GPU Volta
Již nějaký ten pátek víme, že NVIDIA se chystá po generaci GPU Pascal přijít s čipy Volta. Ty ještě v případě grafických karet zdaleka nejsou aktuální, ovšem to NVIDII nezabránilo představit nový produkt Xavier, který je na GPU Volta postaven.
Dnes,  aktualita, Jan Vítek
USB-IF oznamuje USB Audio, náhradu za jacky USB-IF oznamuje USB Audio, náhradu za jacky
USB Implementers Forum oznamuje nový standard pro využití moderního konektoru USB Type-C. Jedná se o USB Audio Device Class 3.0, který má posloužit jako hlavní řešení pro připojení rozličných zařízení.
Dnes,  aktualita, Jan Vítek,  3 komentáře
Samsung o budoucnosti SSD: NVMe pošle HDD k ledu Samsung o budoucnosti SSD: NVMe pošle HDD k ledu
Společnost Samsung nedávno představila své nové produkty, ale při té příležitosti se také rozpovídala o své vizi budoucnosti SSD. Jak mají tedy tato úložná zařízení postupně nahrazovat pevné disky a co jim k tomu pomůže?
Dnes,  aktualita, Jan Vítek,  2 komentáře