www.svethardware.cz
>
>
>
>
>

Corsair Bulldog a Lapdog: základ pro kvalitní hraní v obýváku

Corsair Bulldog a Lapdog: základ pro kvalitní hraní v obýváku
, , aktualita
Corsair si připravil dva nové produkty, které můžeme zařadit mezi barebone a konkrétně domácí zábavní systémy určené do obývacích pokojů. Ve schopnostech Bulldogu bude i hraní v rozlišení 4K.reklama
Corsair Bulldog a Lapdog cílí především na nadšence, kteří si chtějí zahrát z pohodlí gauče, a to třeba i v rozlišení 4K, což už bude po nástupu karet GeForce GTX 1080 dostupnější než kdy jindy. Poskytne k tomu jednak počítač typu barebone připomínající HTPC skřížené s herní konzolí a pak je tu základ pro periferie, který je určen pro provoz na klíně.

Corsair Bulldog bude k dispozici buď jako nehotový barebone i jako připravené počítače od Micro Center, ale ty budou určeny pouze pro trhy v Severní Americe. Bulldog nám v každém případě nabídne základní desku formátu Mini ITX s čipsetem Intel Z170 pro procesory Skylake (mohou to být různé modely), dále vodní chlazení Corsair H5SF s nízkým profilem a také napájecí zdroj Corsair SF600 SFX s výkonem 600 W. Uživatel si tak musí dokoupit procesor, paměti, grafickou kartu a úložná zařízení, aby si nakonec vytvořil hotový počítač.

Corsair slibuje, že k instalaci komponent nebudeme potřebovat žádné zvláštní nástroje a že bude jednoduchá. Bude tu prostor pro tři 2,5" zařízení nebo po jednom 2,5" a 3,5" a i výkonné grafické karty včetně modení GeForce GTX 980. Nejdříve se Bulldog dostane na severoamerický a australský trh s doporučenou cenou 399 USD (barebone).

Corsair Lapdog na první pohled vypadá prostě jako platforma s klávesnicí a myší, kterou si můžeme položit na klín a ovládat tyto periferie i bez opory stolu. Je to ale podobně jako Bulldog jen základ toho, co si můžeme konečně vytvořit. Můžeme si totiž vybrat mezi klávesnicemi Corsair K70 a K65, které lze zapustit přímo do těla zařízení, přičemž myš už si pochopitelně můžeme vybrat jakoukoliv.

Lapdog má plastový základ a vrchní prvky z broušeného hliníku, neboť i mechanické klávesnice Corsairu jsou hliníkové. Sám o sobě váží 2,63 kg, do čehož spadá i polstrovaný spodek, aby nám Lapdog mohl pohodlně sedět na klíně. Pro myši je připravena podložka s rozměry 28 x 28 cm, která se má dobře hodit pro laserové i optické senzory.

Corsair také myslel na správu kabelů, které můžeme uschovat v těle Lapdogu, a to včetně integrovaného hubu se čtyřmi porty USB 3.0, který může být samostatně napájen. Pro připojení klávesnice a myši by ale měl stačit pouze jeden kabel napojený do počítače, a to USB 3.0 s délkou 4,8 metru.

Lapdog přijde brzy i na evropské trhy, ale nejdříve na britský, německý, francouzský a skandinávský. Stát bude 120 dolarů.

Zdroj: TZ Corsair
Nejpopulárnější tablety
reklama
Nejnovější články
Vesmírná sonda Rosetta ukončila svou misi Vesmírná sonda Rosetta ukončila svou misi
Vesmírná sonda patřící Evropské kosmické agentuře včera po poledni slavnostně ukončila svou dlouhou pouť vesmírem. V závěru své dvanáctileté mise sonda dopadla na kometu, ze které sbírala data.
Dnes,  aktualita, Kateřina Hoferková
Kostní implantáty vyrobené 3D tiskem pomohou lékařům Kostní implantáty vyrobené 3D tiskem pomohou lékařům
Tým amerických vědců z Northwestern University vyvíjí flexibilní kostní implantáty, které jsou vyráběny pomocí technologie 3D tisku. Tyto implantáty mohou pomoci například i v rozvojových zemích.
Včera,  aktualita, Kateřina Hoferková
Chystá se nový Ethernet: 5 Gb/s na stávajících kabelech Chystá se nový Ethernet: 5 Gb/s na stávajících kabelech
Ve spotřebitelském sektoru jsme už mnoho let odkázáni na 1Gb/s Ethernet, což se má brzy změnit. Můžeme se těšit až na propustnost 5 Gb/s, přičemž té bude možné dosáhnout na stávajících kabelových rozvodech.
Včera,  aktualita, Jan Vítek,  7 komentářů
K čemu vůbec jsou karty Founders Edition? Prý k řešení problémů K čemu vůbec jsou karty Founders Edition? Prý k řešení problémů
NVIDIA s představením generace Pascal odstartovala také kontroverzní program, když začala vydávat na trh karty série Founders Edition. Ty mnoho výrobců vidí jako snahu slíznout smetanu, ale tak to prý není.
Včera,  aktualita, Jan Vítek
ADATA SX8000: první běžné SSD s Intel 3D MLC ADATA SX8000: první běžné SSD s Intel 3D MLC
Dle Samsungu už mají brzy získat převahu SSD vybavená pro rozhraní PCI Express a protokol NVMe. Nástup nových ADATA SX8000 to jen dokazuje a jde prý také o první spotřebitelské modely vybavené 256Gbit paměťmi Intel / Micron 3D MLC.
Včera,  aktualita, Jan Vítek