www.svethardware.cz
>
>
>
>

Corsair Carbide 88R: elegantní skříň pro Micro ATX

Corsair Carbide 88R: elegantní skříň pro Micro ATX
, , aktualita
Na trhu dnes stále převládají skříně určené pro sestavy založené na deskách ATX, čili Middle či Midi Towery. Málokdo ale jejich možnosti využije, a tak by často stačily i menší modely jako Corsair Carbide 88R pro formát Micro ATX.reklama
Dá se říci, že plný formát ATX je do jisté míry přežitek z dob, kdy deska musela nést řadu rozšiřujících slotů pro grafickou kartu, zvukovou kartu a případně také řadiče, dále velké porty IDE a také dva čipy tvořící celou čipovou sadu. Dnes už máme k dispozici kvalitní zvuk i v integrované podobě, porty SATA jsou malinké a z čipsetu se stal v podstatě jen southbridge (nyní tedy zapomeneme na obstarožní platfomu AMD FX). Procesory navíc spějí k čím dál větší integraci, tedy můžeme očekávat, že se z nich postupně stanou SoC, což tedy již některé jsou (platforma AMD AM1).

Na trhu je ale stále drtivá převaha skříní pro desky ATX, ale naše Corsair Carbide 88R mezi ně nepatří. Ta je sice založena na Carbide Series 100R a 200R, ale určena pro desky Micro ATX. Nabídne však dost prostoru pro výkonné grafické karty i systémy vodního chlazení. Dopředu můžeme umístit jeden 240mm radiátor a vedle něj jsou tu další dvě 120mm pozice nahoře a jedna vzadu. O chladicí výkon se tedy nemusíme obávat.

Uvnitř máme pouze dvě struktury, a to jednu 5,25" pozici nahoře a pak spodní šachtu pro dva pevné disky a dvě SSD. Krom desky Micro ATX budeme moci nainstalovat i menší Mini ITX a dále až 383 mm dlouhé grafické karty, 150 mm vysoký procesorový chladič a 160 mm hluboký zdroj. Samotná skříň má rozměry 440 x 198 x 378 mm (H x Š x V) a hmotnost jen 3,65 kg, čili nebude asi vyrobena zrovna z 1mm oceli.

Přední panel pak nabídne jeden USB 3.0, jeden USB 2.0 (dnes už by se hodily spíše dva USB 3.0) a obvyklé audio pro sluchátka a mikrofon. Corsair bude svou Carbide Series 88R prodávat v USA za 50 USD a ve Velké Británii za 38 liber, takže u nás by to mohlo být něco přes 1400 Kč s daní. Na trh se tato novinka dostane 19. listopadu.

Zdroj: Hexus.net
Nejpopulárnější skříně
reklama
Nejnovější články
Číňané tvrdí, že mají kvantový radar proti technologii stealth Číňané tvrdí, že mají kvantový radar proti technologii stealth
Čínská armáda uvedla, že vynalezla kvantový radar, proti němuž by byla technologie stealth, do níž americká armáda investovala stovky miliard dolarů, naprosto bezradná. Číňané by tak výrazně ovlivnili poměr sil.
Včera,  aktualita, Jan Vítek
O koupi Twitteru má zájem i Disney O koupi Twitteru má zájem i Disney
Samotná společnost Disney dle serveru TechCrunch nyní má vyjednávat s bankami, aby zjistila, zda si může dovolit akvizovat Twitter, jehož hodnota na burze nedávno prudce vzrostla. Co by z toho takový Disney ale mohl mít?
Včera,  aktualita, Jan Vítek
Xbox One S v edici Audi R8: autokonzole pro Forza Horizon 3 Xbox One S v edici Audi R8: autokonzole pro Forza Horizon 3
Herním světem v těchto dnech hýbe nová závodní hra Forza Horizon 3, kterou vydává Microsoft, a tak není ani divu, že se objevila speciální edice konzole Xbox One S. Ta je laděna do tvarů automobilu Audi R8, ovšem koupit si ji nemůžeme.
Včera,  aktualita, Jan Vítek
EIZO CG2730 a CS2730: 27" dvojka pro náročné EIZO CG2730 a CS2730: 27" dvojka pro náročné
Společnost EIZO si připravila dva nové monitory z řady ColorEdge, které umožňují hardwarovou kalibraci obrazu a jsou určeny pro zpracování fotografií, videa a vůbec práci s grafikou. Co všechno nám nabídnou?
Včera,  aktualita, Jan Vítek
Samsung Polaris: nové kontrolery zajistí vyšší kapacitu SSD Samsung Polaris: nové kontrolery zajistí vyšší kapacitu SSD
Samsung na Global SSD Summit v Koreji vedle nových modelů SSD 960 PRO a EVO odhalil také nové kontrolery, které mají změnit možnosti modelů SSD pro formát M.2. Jde o kontrolery Polaris, jež přicházejí s designem PoP (Package on Package).
Včera,  aktualita, Jan Vítek,  1 komentář