www.svethardware.cz
>
>
>
>

Corsair Carbide SPEC-ALPHA: moderní ATX

Corsair Carbide SPEC-ALPHA: moderní ATX
, , aktualita
Corsair si představil zajímavě vypadající skříň Carbide SPEC-ALPHA vyvedenou ve dvou verzích: červeno-bílé a černé s tmavě stříbrnými detaily. Hned je přitom jasné, že tyto skříně jsou určeny především pro herní sestavy.reklama
Corsair Carbide SPEC-ALPHA je tedy jedna skříň formátu ATX, která se bude vyrábět ve dvou barevných provedeních, jež jsou jinak identická. Zaujmout nás na ní může především zpracování čelního panelu, který je vše jen ne souměrný. V jeho levé části i dole máme průduchy pro nasávání vzduchu předními ventilátory, nahoře vlevo jsou tlačítka a porty v obvyklém složení a zbytek tvoří krycí plast. Dále jsou skříně vybaveny bočním plexisklem ve vypoulené bočnici, díky čemuž budeme mít více prostoru pro vysoký procesorový chladič. V ostatních ohledech ale půjde o běžný moderní Middle Tower, tedy snad až na trojúhelníkové nožky.
- klikněte pro zvětšení -


SPEC-ALPHA jsou vybaveny 120mm ventilátory v počtu tří, tedy dvěma předními s LED (lze je nahradit 240mm radiátorem) a jedním vzadu. Ty budeme moci nastavit pomocí třípolohového přepínače v předním panelu, takže půjde o klasiku: 12, 7 a 5 V pro nastavení výkonu a hlučnosti. Přední ventilátory mají přímo foukat na grafickou kartu a procesorový chladič, a to i díky tomu, že ve skříni není prostor pro žádné mechaniky, ale zato tu máme tři vyhrazené šachty pro SSD (2,5"), respektive pozice na trayi základní desky. Pro pevné disky (3,5") tu jsou také tři pozice umístěné zcela dole.

Jinak je interiér skříně naprosto prázdný, a právě to umožňuje co nejlepší průchod vzduchu skrz. Přebytečnou kabeláž budeme moci jako obvykle uzavřít mezi tray a pravou bočnici, nebo ji můžeme prostě nechat mezi zdrojem a disky, kde nebude ničemu vadit. Boční plexi nás ale bude nutit mít počítač sestavený čistě.

Carbide Series SPEC-ALPHA bude k dispozici od března za cenu 80 USD. Více se o ní dozvíte na stránkách výrobce (viz zdroj).

Zdroj: TZ Corsair
Nejpopulárnější skříně
reklama
Nejnovější články
Přelepení webkamery páskou doporučuje i šéf FBI Přelepení webkamery páskou doporučuje i šéf FBI
Sám šéf FBI James Comey se nedávno nechal slyšet, že má webovou kameru na svém notebooku přelepenou kusem pásky. Dělá to prý pro svou bezpečnost a doporučuje stejný krok učinit i všem ostatním.
Dnes,  aktualita, Jáchym Šlik,  2 komentáře
První vlak na vodík začne jezdit příští rok v Německu První vlak na vodík začne jezdit příští rok v Německu
Alstom se pochlubil prvním osobním vlakem využívajícím vodíkové palivové články. A nejedná se o žádnou technologii daleké budoucnosti, moderní jednotky začnou brázdit německé koleje už koncem roku 2017.
Dnes,  aktualita, Jáchym Šlik
Biostar má svou první myš, levný model AM2 Biostar má svou první myš, levný model AM2
Společnost Biostar známe především jako výrobce základních desek a grafických karet, přičemž v tomto ohledu patří vedle firem Gigabyte a Asus mezi trpaslíky. Nyní se tato firma rozhodla, že zavede výrobu i počítačových myší.
Včera,  aktualita, Jan Vítek
Google otevřel vývojářům VR platformu Daydream, ale zatím chybí smartphony Google otevřel vývojářům VR platformu Daydream, ale zatím chybí smartphony
Tento týden došlo k vydání VR SDK 1.0 pro platformu virtuální reality Google Daydream. Vývoj aplikací tak může naplno začít ještě předtím, než se na trhu objeví více než jeden podporovaný smartphone.
Včera,  aktualita, Jáchym Šlik
Elite: Dangerous Guardians jsou k dispozici jako beta Elite: Dangerous Guardians jsou k dispozici jako beta
Frontier Developments si pro nedočkavé vesmírné piloty připravili Elite Dangerous: Horizons Beta Upgrade Pass. Už nyní se tak můžeme podívat na to, co nabídne aktualizace 2.2 - Guardians. Ale nebude to zadarmo.
Včera,  aktualita, Jan Vítek