www.svethardware.cz
>
>
>
>

Corsair Force LS nyní i v 480 a 960GB verzi

Corsair Force LS nyní i v 480 a 960GB verzi
, , aktualita
Corsair Force LS SSD Series byla představena již v létě roku 2013, ovšem od té doby jsme si mohli tato SSD pořídit pouze ve třech verzích s kapacitou 60, 120 nebo 240 GB. Nyní přibyly další dvě, a to 480 a 960GB.reklama
Série Corsair Force LS SSD patří mezi ty levnější a jde o běžné modely určené pro spotřebitele a jejich notebooky nebo desktopy. Původní Force LS SSD přišly na trh na konci srpna roku 2013 a už tehdy nebylo žádnou výjimkou dosažení přenosových rychlostí, které hraničí s možnostmi rozhraní SATA 6 Gbps. To jen ilustruje, jak málo se SSD v posledních letech z hlediska datové propustnosti změnila, alespoň pokud mluvíme o modelech pro spotřebitele.

Corsair u starších verzí udával přenosové rychlosti 555 MB/s při čtení a 535 MB/s při zápisu, což nyní mírně upravil a mluví o 560 MB/s a 540 MB/s, ale to je zanedbatelný rozdíl. SSD jsou založena na pamětech MLC Toggle NAND Flash (původní série využívala 19nm paměti od Toshiby), ovšem o použitém kontroleru se specifikace nezmiňují. Pokud na tom ale Corsair nic nezměnil, i nové verze by měly využít Phison PS3108.

Obě nové verze také mají shodný výkon týkající se náhodných operací se 4kB bloky dat, a to 84.000 IOPS při čtení a 88.000 IOPS při zápisu. Samozřejmostí je už podpora TRIM, garbage collection a S.M.A.R.T. a k dispozici máme také firemní software Corsair SSD Toolbox pro správu SSD. Ceny byly stanoveny na 380 a 190 USD za 480GB a 960GB model. Již prodávané 60, 120 a 240GB modely u nás seženeme za 1300, 1800 a 3100 Kč. Jde tedy o levná SSD, i když ne ta nejlevnější.

Zdroj: TZ Corsair

Corsair SSD Force LS 480GB, 2,5", SATAIII, CSSD-F480GBLSB
lze pořídit v  e-shopech za cenu od (Zdroj: Heureka.cz)
Porovnat ceny >>

Corsair SSD Force LS 960GB, 2,5", SATAIII, CSSD-F960GBLSB
lze pořídit v  e-shopech za cenu od (Zdroj: Heureka.cz)
Porovnat ceny >>

Nejpopulárnější pevné disky
reklama
Nejnovější články
Trust představuje herní myš GXT 177, v obchodech bude od října Trust představuje herní myš GXT 177, v obchodech bude od října
Známý výrobce periferií Trust si pro nás připravil herní myš, která má uspokojit i náročnější hráče. Design je symetrický, takže si na své přijdou praváci i leváci. Dále se myš chlubí snímačem Avago 9800, RGB podsvícením a osmi tlačítky.
Dnes,  aktualita, Jáchym Šlik
Algoritmus odhalí i skryté projevy nenávisti na Twitteru a umožní zabránit násilnostem Algoritmus odhalí i skryté projevy nenávisti na Twitteru a umožní zabránit násilnostem
Univerzita Cardiff pracuje na algoritmu, který umožní vyhledávání nenávistných příspěvků na Twitteru a především jejich spojování s reálnými trestnými činy. V budoucnu by tak policie mohla snáze předpovědět výbuchy násilí spojené například s rasismem.
Dnes,  aktualita, Jáchym Šlik,  2 komentáře
Přelepení webkamery páskou doporučuje i šéf FBI Přelepení webkamery páskou doporučuje i šéf FBI
Sám šéf FBI James Comey se nedávno nechal slyšet, že má webovou kameru na svém notebooku přelepenou kusem pásky. Dělá to prý pro svou bezpečnost a doporučuje stejný krok učinit i všem ostatním.
Včera,  aktualita, Jáchym Šlik,  2 komentáře
První vlak na vodík začne jezdit příští rok v Německu První vlak na vodík začne jezdit příští rok v Německu
Alstom se pochlubil prvním osobním vlakem využívajícím vodíkové palivové články. A nejedná se o žádnou technologii daleké budoucnosti, moderní jednotky začnou brázdit německé koleje už koncem roku 2017.
Včera,  aktualita, Jáchym Šlik
Biostar má svou první myš, levný model AM2 Biostar má svou první myš, levný model AM2
Společnost Biostar známe především jako výrobce základních desek a grafických karet, přičemž v tomto ohledu patří vedle firem Gigabyte a Asus mezi trpaslíky. Nyní se tato firma rozhodla, že zavede výrobu i počítačových myší.
23.9.2016,  aktualita, Jan Vítek