www.svethardware.cz
>
>
>

Corsair představil židle T1 RACE pro pohodlné hraní

Corsair představil židle T1 RACE pro pohodlné hraní
, , aktualita
Mezi herní příslušenství se už před lety postupně vkradly také židle, v jejichž případě výrobci slibují vysokou výdrž, ergonomii a samozřejmě také lepší herní výkony. Nyní přichází nová řada T1 RACE od Corsairu, ale je vůbec něco takového potřeba?reklama
Corsair T1 RACE Gaming Chair přijde na 300 liber, čili více než 9000 Kč a v podstatě jde o kancelářskou židli s poněkud výraznějším designem, což ještě u některých dostupných verzí zdůrazňují barvy. Jak je vidět z okolních fotografií, k dispozici bude celá černá a pak s modrými, žlutými, bílými nebo červenými detaily.

Corsair mluví o tom, že se při výrobě T1 RACE inspiroval závodním světem, což je vidět ze samotného tvaru opěradel připomínajících sedadla závodních vozů. Základ židlí je kovový, ale navenek je patrné především masivní polstrování využívající tuhou pěnovku a umělou PU kůži, pak tu je základna s pěti kolečky a také dvě stavitelná opěradla pro ruce. Ta je možné zvyšovat a snižovat, natáčet doleva a doprava, posunovat dopředu a dozadu a také dokonce naklápět, takže Corsair mluví o 4D nastavení.

Co se týče ergonomie, Corsair T1 RACE má umožnit nastavení opěradla v krční a bederní části. Stavitelné je pochopitelně i celé opěradlo a pak je možné nastavit výšku sedadla nebo i jeho naklopení.

Specifikce mluví o minimální a maximální výšce sedadla 32 a 42 cm, výška opěrek pro ruce nad sedadlem je 28 až 38 cm, opěradlo má na výšku 95 cm a u ramen je široké 56 cm. My se ale také můžeme podívat na to, co si o potřebě speciálních židlí myslí návštěvníci serveru techPowerUp.

Téměř dvě třetiny má za to, že bohatě postačí kvalitní kancelářská židle, necelá pětina uznává, že herní židle nabízí lepší ergonomii, 11 procent si vystačí s normální dřevěnou židlí nebo gaučem a zanedbatelné procento říká, že hraje jen mobilní hry, takže se jej dlouhé sezení u počítače netýká.

Je bezesporu pravda, že stejné ergonomické možnosti, jaké má i T1 RACE, nabízí i normální kancelářské židle, a existence herních židlí lze tak jen těžko obhájit. Jenomže to samé můžeme říci i o řadě jiných herních periferií a komponent, které jsou nezřídka herní jen kvůli svému designu. A přesně to je i případ herních židlí.

Zdroj: Hexus.net
reklama
Nejnovější články
Týdenní šance (29.5. - 4.6.) Týdenní šance (29.5. - 4.6.)
Chcete získat hodnotnou cenu za zodpovězení 3 otázek? Taková je naše Týdenní šance. Odpovězte do 4.6. správně na soutěžní otázky a zařaďte se do slosování o počítačovou skříň Cooler Master Silencio 452.
Dnes,  soutěž, Karel Polívka
Týdenní šance (22.5. - 28.5.) Týdenní šance (22.5. - 28.5.)
Získat hodnotnou cenu za zodpovězení 3 otázek? Taková byla od 22.5. do 28.5. naše soutěž Týdenní šance, v které jste mohli vyhrát počítačovou skříň SilentiumPC Brutus M25 Pure Black. Doplněno o vyhodnocení.
Dnes,  soutěž, Karel Polívka
Toshiba uvedla nová SSD XG5 se 64vrstvými 3D čipy Toshiba uvedla nová SSD XG5 se 64vrstvými 3D čipy
Společnost Toshiba dnes uvedla nové SSD disky XG5. Ty obsahují 64vrstvové 3D paměťové čipy TLC, díky čemuž se vyrábí i v kapacitách 1 TB. Slibují také velmi vysoké přenosové rychlosti přes 2 GB/s.
Dnes,  aktualita, Milan Šurkala
Chyba v souborovém systému NTFS shodí starší Windows Chyba v souborovém systému NTFS shodí starší Windows
Po mnoha letech existence souborového systému NTFS se přišlo na to, že obsahuje chybu, která dokáže dosti jednoduše shodit celý operační systém. Stačí jen přistoupit na speciální skrytý adresář.
Dnes,  aktualita, Milan Šurkala,  2 komentáře
Cryorig Taku: znovuobjevený desktop Cryorig Taku: znovuobjevený desktop
Cryorig loni na Computexu představil nové designy skříní, z nichž si zvláštní zájem návštěvníků vysloužila Taku. Tu můžeme označit za znovuobjevený klasický desktop, který neslouží jen pro uložení komponent, ale také jako stolek pod monitorem.
Dnes,  aktualita, Jan Vítek