www.svethardware.cz
>
>
>
>

Corsair uvádí Carbide 600Q a 600C ve stylu BTX

Corsair uvádí Carbide 600Q a 600C ve stylu BTX
, , aktualita
Ne přes levou, ale pravou bočnici budeme přistupovat k základní desce a jejím komponentám v nových skříních Carbide 600Q a 600C od společnosti Corsair. Podobné jsou tedy dnes již zaniklému formátu BTX, který nám firmy tu a tam připomenou.reklama
Corsair Carbide 600Q a Carbide 600C jsou skříně pro základní desky ATX, takže jde o Middle Towery, které byly v podstatě jen otočeny dnem vzhůru. Karty tak budou nad procesorem a zcela nahoře bude mít své místo napájecí zdroj. Jde o stejné skříně jen s tím rozdílem, že Carbide 600Q má plnou bočnici vyloženou hluk tlumícím materiálem a Carbide 600C má ve své pravé bočnici velké plexisklo. V podstatě jde tedy jen o plexisklo připojené ke dvěma plastovým profilům s panty.

Corsair tedy mluví o "invertovaném ATX designu" a skutečně nejde o nic jiného. Máme tu tak i příslušnou pozici pro ventilátory nebo radiátor ve dně skříně, přičemž z fotografií je zřejmé, že dle Corsairu by tyto ventilátory měly vzduch vyfukovat ven, stejně jako zadní ventilátor, a nasávat jej mají přední ventilátory. Čili ani systém chlazení se oproti klasickým ATX skříním nezměnil. V základním balení nám tyto skříně nabídnou dva přední a jeden zadní 140mm ventilátor AF140L. Ty budeme moci regulovat pomocí třístupňového ovladače, čili půjde asi o klasické přepínání mezi 12, 7 a 5 V.

Model 600Q má krom odhlučněné pravé bočnice také stejně upravenou levou bočnici a pak také přední a vrchní panel. Vepředu mají obě skříně dvířka, díky nimž mají čisté linie a minimalistický vzhled. Pod dvířky, přičemž jde jen o malá v horní části, se nachází dvě 5,25" externí pozice. Uvnitř pak jsou další dvě 3,5" pozice a tři další 2,5", přičemž ty jsou stejně jako pozice zdroje umístěny za plastovým krytem. I díky němu může být interiér skříně zbaven většiny viditelných kabelů, k čemuž poslouží také obvyklé kryté otvory v trayi základní desky a různé úchyty.

Corsair zde myslel také na příznivce vodního chlazení, jimž připravil dvě pozice pro velké radiátory, a to až 280mm vepředu a 360mm vespod. Další pak můžeme namontovat i dozadu namísto 140mm ventilátoru. Nechybí zde také prachové filtry, a to v přední a spodní části, takže dole můžeme ventilátory otočit, aby nasávaly vzduch do skříně, pouze není vhodné zapomínat na častější čištění jejich filtru.

Corsair Carbide 600Q a 600C budou k dispozici od tohoto měsíce, a to za jednotnou cenu 150 USD bez daně.

Zdroj: TZ Corsair
Nejpopulárnější skříně
reklama
Nejnovější články
Největší IT firmy vytvořily partnerství kolem vývoje umělé inteligence Největší IT firmy vytvořily partnerství kolem vývoje umělé inteligence
Velké světové technologické společnosti Google, Microsoft, Facebook, Amazon a IBM se rozhodly, že vytvoří partnerskou organizaci, která bude sledovat a usnadňovat vývoj technologií umělé inteligence. Co to znamená?
Včera,  aktualita, Jan Vítek
D-Wave už má kvantový počítač se 2048 quibity D-Wave už má kvantový počítač se 2048 quibity
Kanadská společnost D-Wave si nárokuje prvenství jako prodejce komerčně dostupného kvantového počítače. Podívejme se na to, co má v rukou nyní, neboť se pochlubila s modelem využívajícím 2048 quibitů.
Včera,  aktualita, Jan Vítek
NVIDIA Xavier: AI superpočítač s GPU Volta NVIDIA Xavier: AI superpočítač s GPU Volta
Již nějaký ten pátek víme, že NVIDIA se chystá po generaci GPU Pascal přijít s čipy Volta. Ty ještě v případě grafických karet zdaleka nejsou aktuální, ovšem to NVIDII nezabránilo představit nový produkt Xavier, který je na GPU Volta postaven.
Včera,  aktualita, Jan Vítek
USB-IF oznamuje USB Audio, náhradu za jacky USB-IF oznamuje USB Audio, náhradu za jacky
USB Implementers Forum oznamuje nový standard pro využití moderního konektoru USB Type-C. Jedná se o USB Audio Device Class 3.0, který má posloužit jako hlavní řešení pro připojení rozličných zařízení.
Včera,  aktualita, Jan Vítek,  4 komentáře
Samsung o budoucnosti SSD: NVMe pošle HDD k ledu Samsung o budoucnosti SSD: NVMe pošle HDD k ledu
Společnost Samsung nedávno představila své nové produkty, ale při té příležitosti se také rozpovídala o své vizi budoucnosti SSD. Jak mají tedy tato úložná zařízení postupně nahrazovat pevné disky a co jim k tomu pomůže?
Včera,  aktualita, Jan Vítek,  3 komentáře