www.svethardware.cz
>
>
>
>

Corsair uvádí zbrusu nová SSD Neutron XT

Corsair uvádí zbrusu nová SSD Neutron XT
, , aktualita
Společnost Corsair uvádí na trh novou řadu SSD s označením Neutron XT. Jedná se o klasické 2,5" modely s rozhraním SSD, které využívají nové paměti Toshiba a také čtyřjádrový kontroler Phison.reklama
Corsair Neutron XT jsou tedy SSD běžného formátu s výškou 7 mm, které kombinují 19nm paměti Toshiba A19 MLC NAND Flash a čtyřjádrový kontroler Phison PS3110 s osmikanálovým rozhraním. Použitý kontroler přináší také nějaké novinky, jako je SmartFlush. Ta má minimalizovat riziko ztráty dat při poruše napájení tím, že data zůstávají ve vyrovnávací paměti po co nejkratší dobu. Pro zajištění integrity dat pak poslouží SmartECC, jež zajišťuje ochranu integrity dat také při zapojení SSD do pole RAID. Mezi další schopnosti patří 256bitové AES šifrování s TCG Opal 2.0.

Corsair přináší na trh své Neutron XT ve třech modelech s kapacitami 240 GB, 480 GB a 960 GB. Nejnižší model s 240GB kapacitou dosahuje rychlosti čtení 564 MB/s a zápisu 547 MB/s, což jsou v podstatě už hraniční hodnoty, jakých můžeme na rozhraní SATA 6 Gbps reálně dosáhnout. Oba zbývající modely jsou na tom velmi podobně s 562MB/s čtením a 542MB/s zápisem, respektive 532MB/s u 960GB modelu.

Výrobce uvádí u všech třech stejný maximální objem dat, který můžeme v průběhu jejich životnosti zapsat, a to 124 TB. Nicméně 960GB model by měl mít tento objem logicky čtyřikrát vyšší než 240GB a dvakrát než 480GB model, neboť zapsaná data se mohou rozprostřít mezi více buněk. Od firmy OCZ Storage Solutions ale víme, že tyto údaje bývají jen orientační a slouží spíše k tomu, aby výrobci mohli SSD nějak zaškatulkovat.

Corsair také uvedl, že je k dispozici aktualizovaná aplikace SSSD Toolbox s novým uživatelským rozhraním. Umožní nám optimalizovat výkon našeho SSD, aktualizovat jeho firmware, nastavit overprovisioning (záložní paměť pro náhradu vadných buněk), klonovat disky, mazat jejich obsah nebo monitorovat údaje systému S.M.A.R.T.

Zdroj: techPowerUp
Nejpopulárnější pevné disky
reklama
Nejnovější články
Největší IT firmy vytvořily partnerství kolem vývoje umělé inteligence Největší IT firmy vytvořily partnerství kolem vývoje umělé inteligence
Velké světové technologické společnosti Google, Microsoft, Facebook, Amazon a IBM se rozhodly, že vytvoří partnerskou organizaci, která bude sledovat a usnadňovat vývoj technologií umělé inteligence. Co to znamená?
Včera,  aktualita, Jan Vítek
D-Wave už má kvantový počítač se 2048 quibity D-Wave už má kvantový počítač se 2048 quibity
Kanadská společnost D-Wave si nárokuje prvenství jako prodejce komerčně dostupného kvantového počítače. Podívejme se na to, co má v rukou nyní, neboť se pochlubila s modelem využívajícím 2048 quibitů.
Včera,  aktualita, Jan Vítek
NVIDIA Xavier: AI superpočítač s GPU Volta NVIDIA Xavier: AI superpočítač s GPU Volta
Již nějaký ten pátek víme, že NVIDIA se chystá po generaci GPU Pascal přijít s čipy Volta. Ty ještě v případě grafických karet zdaleka nejsou aktuální, ovšem to NVIDII nezabránilo představit nový produkt Xavier, který je na GPU Volta postaven.
Včera,  aktualita, Jan Vítek
USB-IF oznamuje USB Audio, náhradu za jacky USB-IF oznamuje USB Audio, náhradu za jacky
USB Implementers Forum oznamuje nový standard pro využití moderního konektoru USB Type-C. Jedná se o USB Audio Device Class 3.0, který má posloužit jako hlavní řešení pro připojení rozličných zařízení.
Včera,  aktualita, Jan Vítek,  4 komentáře
Samsung o budoucnosti SSD: NVMe pošle HDD k ledu Samsung o budoucnosti SSD: NVMe pošle HDD k ledu
Společnost Samsung nedávno představila své nové produkty, ale při té příležitosti se také rozpovídala o své vizi budoucnosti SSD. Jak mají tedy tato úložná zařízení postupně nahrazovat pevné disky a co jim k tomu pomůže?
Včera,  aktualita, Jan Vítek,  3 komentáře