www.svethardware.cz
>
>
>
>
>

Cortana bude mít „emoce“ a bude spolupracovat napříč různými zařízeními

Cortana bude mít „emoce“ a bude spolupracovat napříč různými zařízeními
, , aktualita
Microsoft zveřejnil nové informace o fungování Cortany. Vypadá to, že bude umět pracovat napříč různými zařízeními jediného uživatele a mohla by to být celkem zábavná pomocnice s vlastní „osobností“ a schopností vyjadřovat „emoce“.reklama
Microsoft mluví o Windows 10Cortanou jako o kontextovém operačním systému. To znamená, že vaše aktuálně používané zařízení bude vědět, kde jste a co děláte. A Cortana se bude snažit vám nabízet v daném kontextu relevantní pomoc.

Zpočátku se bude učit rozumět vašemu chování, aby ho později dokázala předvídat. Nejprve se vás tedy bude (asi hodně) ptát, aby si o vás a vašem chování vytvořila nezbytné „znalosti“. Od vás bude přijímat mluvené i psané podněty.

Aby byla Cortana pro uživatele přívětivým společníkem, bude mít jakousi „osobnost“. Především to znamená, že bude mít „emoce“ a bude je dávat najevo. Když dobře splní nějaký úkol, bude „šťastná“, když udělá chybu, dá najevo „rozpaky“. Z hlediska psychologie jde o rozumný tah – uživatel si ke své Cortaně snáze vytvoří vztah.

Dále to vypadá, že pokud bude mít jediný uživatel víc zařízení s Windows 10, jednotlivé Cortany spolu dokážou spolupracovat. Například dáte Cortaně na mobilu úkol, aby vám něco připomněla. Později pracujete na počítači a upomene vás druhá Cortana.


Cortana


Celé to připomíná již fungující perfektní propojení iPhonů, iPadů a počítačů v ekosystému Applu. Tam se spolupráce jednotlivých zařízení odehrává buď (zprostředkovaně) přes iCloud, nebo (přímo) přes Bluetooth.

Pravděpodobně to Microsoft s Windows 10 a Cortanou bude muset vyřešit nějak podobně. A zřejmě to bude vyžadovat uživatelský účet u Microsoftu.

Teď jedna důležitá otázka. Budou „znalosti“ Cortany o konkrétním uživateli zálohovány někde v cloudu? Pokud by totiž takto uloženy nebyly, tak při reinstalaci Windows, nebo při přechodu na nový počítač by se nová Cortana musela všechno učit znova.

To by samozřejmě bylo pro uživatele otravné a zbytečné. A pokud nebudou tyto „znalosti“ Cortany v cloudu, půjdou nějak uložit a snadno přenést z jednoho počítače na druhý?

Na druhou stranu to může otevřít známou debatu o ztrátě soukromí a velkém bratrovi. Jestliže jsou data o vašem chování někde na síti, může je někdo zneužít? A budou uživatelé ochotni se s tímhle smířit?

Ovšem tohle nás – aspoň prozatím – trápit nemusí, protože vůbec není jasné, kdy bude Cortana k dispozici i v češtině. A pokud vůbec.

Zdroj: Microsoft
Nejpopulárnější operační systémy
reklama
Nejnovější články
Falcon 9 vybuchl kvůli porušení héliové nádrže Falcon 9 vybuchl kvůli porušení héliové nádrže
Na samotném začátku tohoto měsíce explodovala raketa Falcon 9 společnosti SpaceX a ta se od té doby snažila zjistit především to, co tuto nehodu způsobilo. Nyní už to vypadá, že "viník" byl nalezen, a to héliová nádrž.
Včera,  aktualita, Jan Vítek
Autonomní vozidlo Googlu se zapletlo do zatím asi největší nehody Autonomní vozidlo Googlu se zapletlo do zatím asi největší nehody
Ani samořízeným vozům se čas od času nevyhne nehoda, ale naprostou většinu z nich způsobí řidič běžného automobilu. Nejinak je tomu i v případě poslední nehody, která je nejspíš jednou z největších, do jaké bylo zapleteno SUV od Googlu.
Včera,  aktualita, Jáchym Šlik
SpaceX vyzkoušelo Raptor, motor pro mise na Mars SpaceX vyzkoušelo Raptor, motor pro mise na Mars
Společnost SpaceX má s ohledem letů na Mars velice ambiciózní plány, do nichž spadá také využití silnějších motorů, než jaká má dnes k dispozici. Jedná se o vyvíjený Raptor, který byl nyní vůbec poprvé vyzkoušen.
Včera,  aktualita, Jan Vítek
AMD Zen Plus: 7nm APU Gray Hawk přijde v roce 2019 AMD Zen Plus: 7nm APU Gray Hawk přijde v roce 2019
Nyní je aktuální generace APU Bristol Ridge, ale my už se můžeme podívat do budoucnosti, kde se rýsují již 7nm APU založená na procesorové architektuře Zen Plus. Jde o Gray Hawk chystané na rok 2019.
Včera,  aktualita, Jan Vítek,  1 komentář
Twitter nejspíše hledá, kdo by jej mohl koupit Twitter nejspíše hledá, kdo by jej mohl koupit
Agentura Reuters přinesla zprávu, že Twitter vyjednává s hned několika technologickými společnostmi a hledá mezi nimi tu, která by jej byla ochotna koupit. Není to ani tak moc překvapivé vzhledem k tomu, jaké finanční výsledky Twitter má v posledních letech.
Včera,  aktualita, Jan Vítek