www.svethardware.cz
>
>
>
>

Cortana bude mít nové funkce a zamíří na iOS a Android

Cortana bude mít nové funkce a zamíří na iOS a Android
, , aktualita
Cortana má v neveřejném, ale uniklém sestavení 10036 nové schopnosti a je celkově rychlejší. Kromě toho časem zamíří na iOS a Android jako samostatná aplikace. Také se pracuje na rozšíření funkcí Cortany v budoucnu, projekt se jmenuje Einstein.reklama
V sestavení 10036 už má Cortana schopnost natrénovat porozumění hlasu konkrétního uživatele. Požádá ho, aby po ní zopakoval několik frází, a její schopnost porozumění se výrazně zlepší. Zatím to ale platí jen pro angličtinu, jak to bude v budoucnu s češtinou, se zatím neví. Také se v tomto sestavení zlepšila rychlost Cortany ve srovnání s posledním veřejným sestavením 9926. Jednak se rychleji spouští, jednak rychleji reaguje na uživatele.


Cortana


Také se objevily informace od zdrojů v Redmondu, že Cortana se časem, prý někdy po uvolnění Windows 10, objeví jako samostatná aplikace pro iOS a pro Android. Na iOSu se střetne s konkurencí v podobě Siri a určitě bude zajímavé sledovat, jak si povede. Pustí ho vůbec Apple do App Storu?

Navíc uživatelé Applu jsou vysoce loajální a nemusí alternativu právě od Microsoftu přijmout zrovna vstřícně. Ani na Androidu to nebude jednodušší, tam existuje konkurence v podobě Google Now. Přitom jde o obrovský segment trhu a tudíž je pro Microsoft mimořádně lákavý. A bude mít Microsoft cestu do Google Play otevřenou?


Cortana - emotikony


Kromě těchto novinek ještě prosákly informace, že Microsoft usilovně pracuje na prohloubení schopností Cortany v budoucnu. Projekt má kódový název Einstein. Cortana bude umět číst e-maily a rozumět jim. A zřejmě bude umět uživateli stručně přetlumočit jejich obsah. A vůbec se nebudeme divit, když se funkce Cortany budou postupně rozšiřovat o další a další schopnosti.

Celkově to vypadá, že Microsoft bude první společností, která nabídne digitální asistentku na většině klíčových platforem. Siri se omezuje jen na iOS a Google Now jen na Android. Tento krok také plně odpovídá nové strategii Microsoftu „Mobile first, cloud first“. Otázkou ovšem zůstává, jestli vznikne verze Cortany také pro OS X.


Microsoft - Cloud first, mobile first


Celkově jde uvedené aktivity Microsoftu pokládat za rozšiřování funkcí mobilních zařízení i osobních počítačů o prvky umělé inteligence. Jde o logický směr rozvoje, na poli běžných funkcí operačního systému a kancelářských aplikací se zas až tak moc zásadních inovací neobjevuje.

Umělá inteligence přitom může přinést kvalitativně zcela nové funkce a je zřejmě nejslibnější oblastí vývoje, která slibuje převratné inovace a kvalitativně nový způsob práce s počítači (od mobilů po desktop). A výrobci softwaru přirozeně hledají nové možnosti, jak přilákat uživatele k novým verzím svých produktů. A umělá inteligence je podle názoru Microsoftu zřejmě dostatečně „chytlavá“.

Co si o pronikání umělé inteligence k běžným uživatelům myslíte vy?

Zdroje: CNET, The Verge, WinBeta
Nejpopulárnější operační systémy
reklama
Nejnovější články
Trust představuje herní myš GXT 177, v obchodech bude od října Trust představuje herní myš GXT 177, v obchodech bude od října
Známý výrobce periferií Trust si pro nás připravil herní myš, která má uspokojit i náročnější hráče. Design je symetrický, takže si na své přijdou praváci i leváci. Dále se myš chlubí snímačem Avago 9800, RGB podsvícením a osmi tlačítky.
Dnes,  aktualita, Jáchym Šlik
Algoritmus odhalí i skryté projevy nenávisti na Twitteru a umožní zabránit násilnostem Algoritmus odhalí i skryté projevy nenávisti na Twitteru a umožní zabránit násilnostem
Univerzita Cardiff pracuje na algoritmu, který umožní vyhledávání nenávistných příspěvků na Twitteru a především jejich spojování s reálnými trestnými činy. V budoucnu by tak policie mohla snáze předpovědět výbuchy násilí spojené například s rasismem.
Dnes,  aktualita, Jáchym Šlik,  1 komentář
Přelepení webkamery páskou doporučuje i šéf FBI Přelepení webkamery páskou doporučuje i šéf FBI
Sám šéf FBI James Comey se nedávno nechal slyšet, že má webovou kameru na svém notebooku přelepenou kusem pásky. Dělá to prý pro svou bezpečnost a doporučuje stejný krok učinit i všem ostatním.
Včera,  aktualita, Jáchym Šlik,  2 komentáře
První vlak na vodík začne jezdit příští rok v Německu První vlak na vodík začne jezdit příští rok v Německu
Alstom se pochlubil prvním osobním vlakem využívajícím vodíkové palivové články. A nejedná se o žádnou technologii daleké budoucnosti, moderní jednotky začnou brázdit německé koleje už koncem roku 2017.
Včera,  aktualita, Jáchym Šlik
Biostar má svou první myš, levný model AM2 Biostar má svou první myš, levný model AM2
Společnost Biostar známe především jako výrobce základních desek a grafických karet, přičemž v tomto ohledu patří vedle firem Gigabyte a Asus mezi trpaslíky. Nyní se tato firma rozhodla, že zavede výrobu i počítačových myší.
23.9.2016,  aktualita, Jan Vítek