www.svethardware.cz
>
>
>
>
>

Cortana se poprvé předvedla na desktopu

Cortana se poprvé předvedla na desktopu
, , aktualita
Virtuální asistentka Cortana je vyvíjena jako alternativa k Applovské Siri i pro desktopový systém, což je známo už velmi dlouho. Nyní máme možnost se podívat na to, jak pracuje na nových Windows 10.reklama
O vyvíjené virtuální asistentce Cortana se tedy ví již od té doby, kdy se ještě myslelo, že si Microsoft chystá ne Windows 10, ale Windows 9. V názvu nového systému jsme se mýlili, ovšem informace o tom, že bude zahrnovat Cortanu, byly pravdivé. Nyní WinBeta informuje o tom, že raná verze aplikace Cortana pro Windows 10 už je provozuschopná.

WinBeta také vypustilo do světa video, které ukazuje Cortanu v akci. Můžeme tak zjistit, že různé funkce virtuální asistentky, které možná znáte ze systému Windows Phone, už fungují, ovšem řada z nich je velmi limitována, protože zatím není k dispozici spojení s online databází.


Aplikace Cortany tedy zatím funguje i vypadá velmi jednoduše a ona samotná je v tomto stavu určena pro testování. Ve finální verzi budou uživatelé moci aktivovat Cortanu i hlasem, aniž by museli mačkat tlačítko. Ve videu můžete vidět různé vyzkoušené funkce, přičemž o ostatních se mluví. Jde o plánovaná upozornění, budíky, hovory přes Skype, práci s kalendářem, pořizování poznámek, vyhledávání, přehrávání hudby, hledání v mapách nebo informací o počasí.

Po dokončení by měla Cortana nabídnout i schopnost popovídat si s uživatelem, alespoň do míry schopností jejího AI a databáze znalostí a pak i další funkce závisející na internetové konektivitě, jako jsou například konverze měn. V různých oblastech se také dočkáme různých hlasů, což je celkem pochopitelné.

Zdroj: Hexus.net

Nejpopulárnější operační systémy
reklama
Nejnovější články
Největší IT firmy vytvořily partnerství kolem vývoje umělé inteligence Největší IT firmy vytvořily partnerství kolem vývoje umělé inteligence
Velké světové technologické společnosti Google, Microsoft, Facebook, Amazon a IBM se rozhodly, že vytvoří partnerskou organizaci, která bude sledovat a usnadňovat vývoj technologií umělé inteligence. Co to znamená?
Včera,  aktualita, Jan Vítek
D-Wave už má kvantový počítač se 2048 quibity D-Wave už má kvantový počítač se 2048 quibity
Kanadská společnost D-Wave si nárokuje prvenství jako prodejce komerčně dostupného kvantového počítače. Podívejme se na to, co má v rukou nyní, neboť se pochlubila s modelem využívajícím 2048 quibitů.
Včera,  aktualita, Jan Vítek
NVIDIA Xavier: AI superpočítač s GPU Volta NVIDIA Xavier: AI superpočítač s GPU Volta
Již nějaký ten pátek víme, že NVIDIA se chystá po generaci GPU Pascal přijít s čipy Volta. Ty ještě v případě grafických karet zdaleka nejsou aktuální, ovšem to NVIDII nezabránilo představit nový produkt Xavier, který je na GPU Volta postaven.
Včera,  aktualita, Jan Vítek
USB-IF oznamuje USB Audio, náhradu za jacky USB-IF oznamuje USB Audio, náhradu za jacky
USB Implementers Forum oznamuje nový standard pro využití moderního konektoru USB Type-C. Jedná se o USB Audio Device Class 3.0, který má posloužit jako hlavní řešení pro připojení rozličných zařízení.
Včera,  aktualita, Jan Vítek,  4 komentáře
Samsung o budoucnosti SSD: NVMe pošle HDD k ledu Samsung o budoucnosti SSD: NVMe pošle HDD k ledu
Společnost Samsung nedávno představila své nové produkty, ale při té příležitosti se také rozpovídala o své vizi budoucnosti SSD. Jak mají tedy tato úložná zařízení postupně nahrazovat pevné disky a co jim k tomu pomůže?
Včera,  aktualita, Jan Vítek,  3 komentáře