www.svethardware.cz
>
>
>

Cougar CMD: zdroje s regulací pro ventilátory

Cougar CMD: zdroje s regulací pro ventilátory
, , aktualita
Cougar si připravil zdroje s neobvyklou funkcí, která nám umožní pomocí příslušného softwaru ovládat otáčky ventilátorů připojených přímo na speciální výstupy vedle obvyklých konektorů modulární kabeláže.reklama
Napájecí zdroje Cougar CMD Digital přichází ve dvou verzích s výkonem 500 a 600 W, takže jsou určeny pro střední třídu počítačů PC. Jejich specialitkou je přitom integrovaný regulátor otáček pro ventilátory a software, který umožní provést příslušná nastavení. Tento regulátor má bohužel pouze dva třípinové konektory, ovšem snad nebude problém na něj pomocí adaptérů napojit i více ventilátorů. Záleží pouze na tom, jakou zátěž tyto výstupy snesou. Na další konektor můžeme připojit teplotní čidlo a poslední poslouží k propojení zdroje s počítačem, aby existovalo datové spojení.

Samotné zdroje nabízí jednu +12V větev, která u 500W modelu snese 40A zátěž a u 600W modelu pak až 49 A. Jako obvykle tak je téměř veškerý výkon rezervován pro +12 V, neboť ty využívá procesor i grafické karty. Pro chlazení se využívá 140mm ventilátor, samozřejmě také s regulací otáček dle zátěže. Co se týče efektivity, zdroje mají certifikaci 80 Plus Bronze a také nabízí veškeré obvyklé ochrany (OCP, SCP, OVP, UVP, OPP).

Hlavní ATX svazek je připájen napevno, ale PCIe a kabely pro úložná zařízení a jiné jsou modulární. Máme tu tak celkem tři konektory Peripheral Power (aka Molex), pět SATA Power (šest u 600W modelu), dva osmipinové PCIe (6+2) a samozřejmě i ATX plus 8pinové přídavné napájení procesoru.

Dodávaný software neslouží pouze pro regulaci ventilátorů. Dokáže sledovat také spotřebu, efektivitu, teplotu a zátěž procesoru a doufejme že i regulovat otáčky v závislosti na teplotách snímaných zmíněným senzorem.

Zdroj: PC Perspective
Nejpopulárnější zdroje
reklama
Nejnovější články
Autonomní vozidlo Googlu se zapletlo do zatím asi největší nehody Autonomní vozidlo Googlu se zapletlo do zatím asi největší nehody
Ani samořízeným vozům se čas od času nevyhne nehoda, ale naprostou většinu z nich způsobí řidič běžného automobilu. Nejinak je tomu i v případě poslední nehody, která je nejspíš jednou z největších, do jaké bylo zapleteno SUV od Googlu.
Dnes,  aktualita, Jáchym Šlik
SpaceX vyzkoušelo Raptor, motor pro mise na Mars SpaceX vyzkoušelo Raptor, motor pro mise na Mars
Společnost SpaceX má s ohledem letů na Mars velice ambiciózní plány, do nichž spadá také využití silnějších motorů, než jaká má dnes k dispozici. Jedná se o vyvíjený Raptor, který byl nyní vůbec poprvé vyzkoušen.
Dnes,  aktualita, Jan Vítek
AMD Zen Plus: 7nm APU Gray Hawk přijde v roce 2019 AMD Zen Plus: 7nm APU Gray Hawk přijde v roce 2019
Nyní je aktuální generace APU Bristol Ridge, ale my už se můžeme podívat do budoucnosti, kde se rýsují již 7nm APU založená na procesorové architektuře Zen Plus. Jde o Gray Hawk chystané na rok 2019.
Dnes,  aktualita, Jan Vítek,  1 komentář
Twitter nejspíše hledá, kdo by jej mohl koupit Twitter nejspíše hledá, kdo by jej mohl koupit
Agentura Reuters přinesla zprávu, že Twitter vyjednává s hned několika technologickými společnostmi a hledá mezi nimi tu, která by jej byla ochotna koupit. Není to ani tak moc překvapivé vzhledem k tomu, jaké finanční výsledky Twitter má v posledních letech.
Dnes,  aktualita, Jan Vítek
Šestá Civilizace se blíží, co budeme potřebovat? Šestá Civilizace se blíží, co budeme potřebovat?
Už za necelý měsíc si budeme moci zahrát šestý díl hry Civilization Sida Meiera. Vývojářské studio Firaxis společně s 2K Games nyní oznamuje, jaké jsou minimální a doporučené specifikace pro PC. Stačit bude i slabší sestava.
Dnes,  aktualita, Jan Vítek