www.svethardware.cz
>
>
>
>

CPU Skylake mají chybu, systém mrzne při počítání prvočísel

CPU Skylake mají chybu, systém mrzne při počítání prvočísel
, , aktualita
Po intelovské kauze bendgate z konce minulého roku se objevil další problém. Skupina matematiků využívajících procesorky Skylake k počítání prvočísel si postěžovala, že na rozdíl od starších modelů způsobují mrznutí systému. A co na to Intel?reklama
Matematický tým, který se nazývá Mersenne Community, využívá aktuální procesory Intel Skylake k počítání prvočísel pomocí známého softwaru Prime95, který se také využívá k pořádnému zatížení procesorů při testování jejich stability nebo výkonu chladičů. Narazili ale na problém, který vždy spolehlivě přinesl zamrznutí systému, přičemž stejnou úlohu zvládly procesory Intel starších generací bez problémů. Logicky z toho můžeme tedy vyvodit, že to je problém právě procesorů Skylake. Nedávno se přitom ukázalo, že ty jsou kvůli tenkým procesorovým destičkám mechanicky méně odolné než Haswell a starší generace a hrozí, že některé chladiče je mohou přímo promáčknout a zničit nejen je, ale i socket základní desky. Nyní je tu tedy už druhý problém.

Matematici z Mersenne Community se zasloužili o nalezení všech rekordních prvočísel v posledních 20 letech a využívají k tomu software, který provozovali už na desítkách tisíc počítačů a první problém se objevil až nyní na procesorech Skylake. I proto relativně rychle identifikovali zdroj problémů.

Ty byly již nahlášeny společnosti Intel, která si vyžádala s využitím softwarového diagnostického nástroje podrobné informace o použitých systémech, aby mohla zjistit zdroj potíží. To se Intelu nakonec povedlo a už se vyjádřil, že ty se projeví pouze při "jistém komplexním typu zátěže procesoru", kdy ten může způsobit zamrznutí systému nebo jeho nepředvídatelné chování. Řešením je aktualizace BIOSu, k čemuž již Intel poslal výrobcům desek příslušné podklady, takže můžeme očekávat, že ti začnou postupně zveřejňovat nové verze BIOSů pro desky s čipsety Intel 100 Series.

Zdroj: Hexus.net
Nejpopulárnější procesory
reklama
Nejnovější články
Kostní implantáty vyrobené 3D tiskem pomohou lékařům Kostní implantáty vyrobené 3D tiskem pomohou lékařům
Tým amerických vědců z Northwestern University vyvíjí flexibilní kostní implantáty, které jsou vyráběny pomocí technologie 3D tisku. Tyto implantáty mohou pomoci například i v rozvojových zemích.
Dnes,  aktualita, Kateřina Hoferková
Chystá se nový Ethernet: 5 Gb/s na stávajících kabelech Chystá se nový Ethernet: 5 Gb/s na stávajících kabelech
Ve spotřebitelském sektoru jsme už mnoho let odkázáni na 1Gb/s Ethernet, což se má brzy změnit. Můžeme se těšit až na propustnost 5 Gb/s, přičemž té bude možné dosáhnout na stávajících kabelových rozvodech.
Dnes,  aktualita, Jan Vítek,  4 komentáře
K čemu vůbec jsou karty Founders Edition? Prý k řešení problémů K čemu vůbec jsou karty Founders Edition? Prý k řešení problémů
NVIDIA s představením generace Pascal odstartovala také kontroverzní program, když začala vydávat na trh karty série Founders Edition. Ty mnoho výrobců vidí jako snahu slíznout smetanu, ale tak to prý není.
Dnes,  aktualita, Jan Vítek
ADATA SX8000: první běžné SSD s Intel 3D MLC ADATA SX8000: první běžné SSD s Intel 3D MLC
Dle Samsungu už mají brzy získat převahu SSD vybavená pro rozhraní PCI Express a protokol NVMe. Nástup nových ADATA SX8000 to jen dokazuje a jde prý také o první spotřebitelské modely vybavené 256Gbit paměťmi Intel / Micron 3D MLC.
Dnes,  aktualita, Jan Vítek
HP vrací možnost využívat neoriginální náplně, prozatím HP vrací možnost využívat neoriginální náplně, prozatím
Společnost HP nedávno k nelibosti mnoha svých zákazníků aktivovala DRM, které už delší dobu bylo připraveno ve firmwaru inkoustových tiskáren OfficeJet. Znemožnila tak využití neoriginálních náplní a vysloužila si hlasitou kritiku.
Dnes,  aktualita, Jan Vítek,  2 komentáře