www.svethardware.cz
>
>
>
>

Crucial M550: výkonná 2,5", mSATA i M.2 SSD

Crucial M550: výkonná 2,5", mSATA i M.2 SSD
, , aktualita
Společnost Crucial patřící pod křídla Micronu si připravila novou sérii SSD, která budou dodávána v podobě klasických 2,5" modelů i karet formátů mSATA a M.2. Podívejme se na jejich vlastnosti.reklama
Crucial ohlásil příchod série SSD s označením M550 jako nástupců série Crucial M500, která byla představena před necelým rokem a také zahrnovala modely formátů 2,5", mSATA a M.2, přičemž klasický 2,5" model měl rovněž výšku 7 mm, aby se vešel i do tenkých ultrabooků.

Nová série M550 poskytne vyšší výkon, neboť M500 končily na 500 MB/s při čtení a 400 MB/s při zápisu, což se nyní zlepšilo na maxima 550 MB/s při čtení a 500 MB/s při zápisu.

Vedle toho tu budou i vyšší kapacity a nové funkce, jako je NWA (native write acceleration), RAIN (redundant array of independent NAND), adaptive thermal protection (ATP) nebo hardwarové šifrování uložených dat.

Krom pamětí MLC NAND Flash od Micronu tu nejspíš bude zapojen kontroler značky Marvell. Modely mSATA a M.2 pak nabídnou kapacity 128 GB, 256 GB a 512 GB, zatímco 2,5" SSD dosáhne i 1TB kapacity.

Všechny budou dodávány na trh s tříletou zárukou a měly by již brzy na trhu nahradit starší M500, a to včetně ocenění.

Zdroj: techPowerUp
Nejpopulárnější pevné disky
reklama
Nejnovější články
Samsung Polaris: nové kontrolery zajistí vyšší kapacitu SSD Samsung Polaris: nové kontrolery zajistí vyšší kapacitu SSD
Samsung na Global SSD Summit v Koreji vedle nových modelů SSD 960 PRO a EVO odhalil také nové kontrolery, které mají změnit možnosti modelů SSD pro formát M.2. Jde o kontrolery Polaris, jež přicházejí s designem PoP (Package on Package).
Dnes,  aktualita, Jan Vítek
Asus ohlásil první desku s Intel Apollo Lake Asus ohlásil první desku s Intel Apollo Lake
Společnost Intel nedávno vypustila do světa procesory generace Apollo Lake, čili nová slabá Pentia a Celerony navazující na Braswell. Nyní přichází Asus, který jeden z nich využívá na své nové základní desce.
Dnes,  aktualita, Jan Vítek
Hubble našel na Europě nejspíše silné vodní gejzíry Hubble našel na Europě nejspíše silné vodní gejzíry
NASA včera uspořádala videokonferenci, před níž ohlásila důležitý nález týkající se měsíce Europa obíhajícího kolem Jupiteru. Hubble na něm zachytil nejspíše silné vodní gejzíry, díky nimž bude daleko snadnější hledat známky života.
Dnes,  aktualita, Jan Vítek
Falcon 9 vybuchl kvůli porušení héliové nádrže Falcon 9 vybuchl kvůli porušení héliové nádrže
Na samotném začátku tohoto měsíce explodovala raketa Falcon 9 společnosti SpaceX a ta se od té doby snažila zjistit především to, co tuto nehodu způsobilo. Nyní už to vypadá, že "viník" byl nalezen, a to héliová nádrž.
Včera,  aktualita, Jan Vítek,  2 komentáře
Autonomní vozidlo Googlu se zapletlo do zatím asi největší nehody Autonomní vozidlo Googlu se zapletlo do zatím asi největší nehody
Ani samořízeným vozům se čas od času nevyhne nehoda, ale naprostou většinu z nich způsobí řidič běžného automobilu. Nejinak je tomu i v případě poslední nehody, která je nejspíš jednou z největších, do jaké bylo zapleteno SUV od Googlu.
Včera,  aktualita, Jáchym Šlik