www.svethardware.cz
>
>
>

CSI pomůže k detekci manipulace s Wi-Fi zařízením

CSI pomůže k detekci manipulace s Wi-Fi zařízením
, , aktualita
Výzkumníci našli metodu, kterou mohou na dálku zjistit pohyb kolem zařízení využívajících rozhraní Wi-Fi a i to, že s nimi někdo manipuluje. Využijí k tomu CSI, což tedy rozhodně není v tomto případě zkratka pro Crime Scene Investigation.reklama
Naše Wi-Fi zařízení tedy nebudou hlídat detektivové ze CSI Miami ani CSI New York. CSI je v tomto případě zkratka pro Channel State Information, čili data o šíření bezdrátového signálu, z nichž lze vyčíst třeba jeho rozptyl a slábnutí. Tato data využili výzkumníci z britské Lancaster University k tomu, aby je analyzovali pomocí vlastního algoritmu, a zjistili tak že se někdo pohybuje blízko daného zařízení se zapnutým Wi-Fi nebo že s ním rovnou manipuluje. Taková funkce by se mohla využít pro vytvoření další úrovně zabezpečení, a to třeba pro domácí zařízení zapojená v Internetu věcí. Například by mohlo jít o senzor přimontovaný na dveřích, jenž by detekoval jejich otevření, i když taková věc se dá samozřejmě zjistit i jinak a jednodušeji. Může tedy spíše jít o zabezpečení samotných zařízení s rozhraním Wi-Fi.

Dr. Utz Roedig z Lancasterské univerzity k tomu řekl, že mnoho zařízení spadajících do kolonky Internet of Things používá rozhraní Wi-Fi a u takových zařízení je obvykle důležité zajistit vysokou úroveň zabezpečení. Nová technika nám umožní vytvořit další vrstvu zabezpečení, která může detekovat přímou manipulaci.

Nová metoda detekce je přitom celkem jednoduchá. Sleduje změny ve vyzařovacím diagramu, které jsou v některých případech typicky stejné. Například z výše uvedeného diagramu lze určit, že kolem 10. a 15. minuty se někdo pohyboval kolem cílového zařízení a před 22. minutou s ním někdo pohnul.

Zdroj: Hexus.net
Nejpopulárnější access pointy a routery
reklama
Nejnovější články
Kingdom Come: Deliverance, nadějné sázavské RPG Kingdom Come: Deliverance, nadějné sázavské RPG
Společnost Warhorse Studios už od roku 2011 pracuje na hře, která bude zajímat zvláště české hráče. Jde totiž o RPG z prostředí samotného srdce českých zemí, a to na počátku 15. století. My se na ni teď podíváme podrobněji.
Dnes,  preview, Jan Vítek
Dell po akvizici EMC posiluje i cloudové partnerství s Master Internet Dell po akvizici EMC posiluje i cloudové partnerství s Master Internet
Serverhostingová společnost Master Internet byla v průběhu léta vybrána jako jedna z prvních pro nový progresivní typ partnerství společnosti Dell sdružující ověřené cloudové a hostingové poskytovatele.
Dnes,  inzerce, PR článek
Kde se na ICT trhu hodně přiostřuje konkurence nejen mezi giganty? Kde se na ICT trhu hodně přiostřuje konkurence nejen mezi giganty?
Jde o dva poměrně nové segmenty trhu informačních a komunikačních technologií, které již teď přinášejí dostatečně zajímavé technologie zákazníkům. Přitom jsme teprve na počátku rozvoje těchto segmentů a přínos příslušných řešení se podle všeho bude stupňovat.
Včera,  aktualita, Michal Hala
V USA byl poprvé odsouzen hacker za pomoc ISIS V USA byl poprvé odsouzen hacker za pomoc ISIS
Americký soud potrestal dvaceti lety vězení muže kosovského původu, který měl bez oprávnění proniknout do databází a získaná osobní data poskytovat teroristům z tzv. Islámského státu za účelem vytváření seznamu potenciálních cílů.
Včera,  aktualita, Jáchym Šlik
Trust představuje herní myš GXT 177, v obchodech bude od října Trust představuje herní myš GXT 177, v obchodech bude od října
Známý výrobce periferií Trust si pro nás připravil herní myš, která má uspokojit i náročnější hráče. Design je symetrický, takže si na své přijdou praváci i leváci. Dále se myš chlubí snímačem Avago 9800, RGB podsvícením a osmi tlačítky.
Včera,  aktualita, Jáchym Šlik