CyPhy PARC, dron s neomezenou dobou letu

CyPhy PARC, dron s neomezenou dobou letu
, , aktualita
Společnost CyPhy Works uvedla nový šestimotorový dron PARC, který vydrží ve vzduchu neomezenou dobu. Hodí se tak ke stálému pozorování a nabídne i komunikaci se základnou, kterou nelze odposlouchávat.reklama
Nový šestimotorový dron od společnosti CyPhy Works nese jméno PARC (Persistent Aerial Reconnaissance and Communications) a vyznačuje se zajímavou vlastností. Vydrží totiž ve vzduchu neomezeně dlouhou dobu. Vtip je v tom, že je s ovladačem Ground Control Station (GCS) spojen velmi tenkým kabelem, kterým dokáže přenášet data i energii. Je tak možné jej trvale napájet a také stahovat data, aniž by někdo mohl tuto komunikaci odposlouchávat. Jediné riziko je, že dojde k ustřihnutí kabelu. Ten by ale dle výrobce měl být dostatečně pevný na to, aby bylo možné dron přitáhnout zase zpátky. Pokud by náhodou došlo k výpadku napájení, dron má záložní baterii, aby se dokázal vrátit zpět.


Dron CyPhy PARC


Může létat do výšky 500 stop (přes 150 metrů) a je možné jej vypouštět v nadmořské výšce až 10000 stop (lehce přes 3000 metrů nad mořem). Samozřejmě bude ale člověk omezen maximální délkou kabelu, takže jej nelze poslat velmi daleko. Datové přenosy využívají Ethernetového rozhraní s přenosovou rychlostí do 10 Mbps. Dron je schopen pracovat i v noci díky IR kameře, nicméně alespoň v USA by jej dle zákona neměli civilisté takto používat. Cena dronu zatím nebyla zveřejněna.

Zdroj: engadget.com, cyphyworks.com
Nejpopulárnější tablety
reklama
Nejnovější články
Vesmírná sonda Rosetta ukončila svou misi Vesmírná sonda Rosetta ukončila svou misi
Vesmírná sonda patřící Evropské kosmické agentuře včera po poledni slavnostně ukončila svou dlouhou pouť vesmírem. V závěru své dvanáctileté mise sonda dopadla na kometu, ze které sbírala data.
Dnes,  aktualita, Kateřina Hoferková
Kostní implantáty vyrobené 3D tiskem pomohou lékařům Kostní implantáty vyrobené 3D tiskem pomohou lékařům
Tým amerických vědců z Northwestern University vyvíjí flexibilní kostní implantáty, které jsou vyráběny pomocí technologie 3D tisku. Tyto implantáty mohou pomoci například i v rozvojových zemích.
Včera,  aktualita, Kateřina Hoferková
Chystá se nový Ethernet: 5 Gb/s na stávajících kabelech Chystá se nový Ethernet: 5 Gb/s na stávajících kabelech
Ve spotřebitelském sektoru jsme už mnoho let odkázáni na 1Gb/s Ethernet, což se má brzy změnit. Můžeme se těšit až na propustnost 5 Gb/s, přičemž té bude možné dosáhnout na stávajících kabelových rozvodech.
Včera,  aktualita, Jan Vítek,  7 komentářů
K čemu vůbec jsou karty Founders Edition? Prý k řešení problémů K čemu vůbec jsou karty Founders Edition? Prý k řešení problémů
NVIDIA s představením generace Pascal odstartovala také kontroverzní program, když začala vydávat na trh karty série Founders Edition. Ty mnoho výrobců vidí jako snahu slíznout smetanu, ale tak to prý není.
Včera,  aktualita, Jan Vítek
ADATA SX8000: první běžné SSD s Intel 3D MLC ADATA SX8000: první běžné SSD s Intel 3D MLC
Dle Samsungu už mají brzy získat převahu SSD vybavená pro rozhraní PCI Express a protokol NVMe. Nástup nových ADATA SX8000 to jen dokazuje a jde prý také o první spotřebitelské modely vybavené 256Gbit paměťmi Intel / Micron 3D MLC.
Včera,  aktualita, Jan Vítek