www.svethardware.cz
>
>
>
>

D-Link AC3200: domácí router pro náročné

D-Link AC3200: domácí router pro náročné
, , aktualita
D-Link se pochlubil svým novým domácím Wi-Fi routerem AC3200, který je určen pro náročné uživatele a díky třem Wi-Fi vysílačům dosahuje propustnosti až 3,2 Gb/s vzduchem, k čemuž se přidává také gigabitový Ethernet.reklama
D-Link AC3200 Ultra Wi-Fi router (DIR-890L) je tedy určen pro ty uživatele, kteří potřebují co nejrychlejší domácí Wi-Fi síť. D-Link jim slibuje kombinovaných 3200 Mbps, které vyjdou ze součtu dvakrát 1300 Mbps ve 5 GHz pásmu a 600 Mbps ve 2,4GHz pásmu. Vedle toho tu máme přepracované uživatelské rozhraní, které prý dá "uživatelům lepší kontrolu nad jejich sítí, než kdykoli předtím", ovšem blíže to výrobce nespecifikuje a uvádí jen, že můžeme provádět například nastavení rodičovské kontroly, blokovat nežádoucích zařízení, monitorovat internetové aktivity a vytvářet Wi-Fi hostitelské sítě. Firmware obsahuje také funkci SmartConnect, která má na starosti automatické zařazování zařízení do Wi-Fi pásem, aby byly co nejlépe využity. O efektivní využití rozhraní se také starají QoS mechanismy, jež bychom si měli být schopni v uživatelském rozhraní nastavit.

D-Link se zde také zaměřil na design a zvolil hranatý tvar ve tvaru stříšky s jasnou barvou, přičemž ze stran stoupá vzhůru celkem šestice antén. Vzadu se pak našlo místo na všechny porty či tlačítka a krom pěti RJ-45 gigabitového Ethernetu (jako obvykle čtyři LAN a jeden WAN) ti je ještě jeden USB 2.0 a jeden USB 3.0.

Samozřejmostí je u takovéhoto routeru beamforming, čili směrování signálu pro zajištění dalekého dosahu bezdrátové sítě nebo zabezpečení pomocí šifrování WPA/WPA2 a funkce Wi-Fi Protected Setup (WPS). Jako moderní router bude DIR-890L možné nastavovat také ze smartphonu pomocí upraveného uživatelského rozhraní a nebo také pomocí aplikace Quick Router Setup (QRS).

DIR-890L je od tohoto měsíce v prodeji v České republice i na Slovensku. Doporučená maloobchodní cena včetně DPH je 8 999 Kč nebo 321,90 euro.

Zdroj: TZ D-Link
Nejpopulárnější access pointy a routery
reklama
Nejnovější články
Největší IT firmy vytvořily partnerství kolem vývoje umělé inteligence Největší IT firmy vytvořily partnerství kolem vývoje umělé inteligence
Velké světové technologické společnosti Google, Microsoft, Facebook, Amazon a IBM se rozhodly, že vytvoří partnerskou organizaci, která bude sledovat a usnadňovat vývoj technologií umělé inteligence. Co to znamená?
Včera,  aktualita, Jan Vítek
D-Wave už má kvantový počítač se 2048 quibity D-Wave už má kvantový počítač se 2048 quibity
Kanadská společnost D-Wave si nárokuje prvenství jako prodejce komerčně dostupného kvantového počítače. Podívejme se na to, co má v rukou nyní, neboť se pochlubila s modelem využívajícím 2048 quibitů.
Včera,  aktualita, Jan Vítek
NVIDIA Xavier: AI superpočítač s GPU Volta NVIDIA Xavier: AI superpočítač s GPU Volta
Již nějaký ten pátek víme, že NVIDIA se chystá po generaci GPU Pascal přijít s čipy Volta. Ty ještě v případě grafických karet zdaleka nejsou aktuální, ovšem to NVIDII nezabránilo představit nový produkt Xavier, který je na GPU Volta postaven.
Včera,  aktualita, Jan Vítek
USB-IF oznamuje USB Audio, náhradu za jacky USB-IF oznamuje USB Audio, náhradu za jacky
USB Implementers Forum oznamuje nový standard pro využití moderního konektoru USB Type-C. Jedná se o USB Audio Device Class 3.0, který má posloužit jako hlavní řešení pro připojení rozličných zařízení.
Včera,  aktualita, Jan Vítek,  4 komentáře
Samsung o budoucnosti SSD: NVMe pošle HDD k ledu Samsung o budoucnosti SSD: NVMe pošle HDD k ledu
Společnost Samsung nedávno představila své nové produkty, ale při té příležitosti se také rozpovídala o své vizi budoucnosti SSD. Jak mají tedy tato úložná zařízení postupně nahrazovat pevné disky a co jim k tomu pomůže?
Včera,  aktualita, Jan Vítek,  3 komentáře