www.svethardware.cz
>
>
>
>

D-Link ohlídá domácnosti před zloději i unikající vodou

D-Link ohlídá domácnosti před zloději i unikající vodou
, , aktualita
V minulém roce jsme si mohli nespočetněkrát přečíst o tom, jak se na nás valí nová zařízení, která se budou zapojovat do tzv. Internetu věcí. D-Link si chystá jednu z prvních vln, kde budou figurovat i senzory schopné zachytit unikající vodu.reklama
D-Link si tak chystá jednak dobře známá zařízení v podobě bezpečnostních IP kamer, které budou díky motorkům schopny i natáčet svůj objektiv, díky čemuž mohou hlídat daleko větší prostor. Vedle nich to ale budou také senzory detekující zvýšenou vlhkost či úniky vody nebo kamery speciálně určeny pro noční dohled nad malými dětmi. D-Link se tedy chystá být v oblasti chytrých domácností letos zvláště aktivní a jistě v tom nebude sám.


Představil již první hub DCH-G020 s cenou 80 USD, který bude propojovat zařízení s rozhraním Wi-Fi a Z-Wave společně s dalšími periferiemi. Tento hub se pak zapojí do hlavního domácího routeru, takže sám de facto poslouží jako specializovaný router vyhrazený pro různá domácí udělátka. Samozřejmostí je pak podpora portálu mydlink a stejnojmenné aplikace pro iOS a Android.


Vedle hubu bude k zakoupení za 40 USD senzor DCH-Z110 s rozhraním Z-Wave detekující otevřené/zavřené dveře (či něco jiného) a pohyb, na únik vody nás upozorní Wi-Fi senzor DCH-S160 za 60 USD a vedle toho také i siréna DCH-S220 za 50 USD. Všechny tyto produkty vstoupí na trh v příštím čtvrtletí.


Mezi tradiční produkty patří nová Wi-Fi IP kamera DCS-935L s rozlišením 720p, nočním viděním a také přiloženým pohybovým senzorem DCH-S150 a chytrou zásuvkou DSP-W110 (lze ji ovládat vzdáleně přes chytrý telefon) za celkovou cenu 190 US. Zachycený obraz budeme moci ukládat přímo docloudu nebo na síťové úložné zařízení. Stejný kit, ovšem vybavený motorizovanou kamerou DCS-5222L, bude k dispozici za 230 USD a samotnou kameru DCS-935L bez příslušenství si budeme moci zakoupit za 120 USD. Tyto produkty dorazí na trh ještě v tomto čtvrtletí.


Poslední novinkou je motorizovaná Wi-Fi kamera DCS-855L určená pro dohled nad malými dětmi. Ta také nabídne rozlišení až 720p, noční vidění až do pěti metrů, teplotní senzor, detekci pohybu, mikrofon a SD kartu, na níž můžeme uložit třeba ukolébavky a nechat je přehrát. Můžete tak v noci vyzkoušet, zda vašeho vyděšeného potomka neuklidní pohybovým senzorem aktivované přehrávání ukolébavky. Tato kamera využije speciální aplikaci mydlink Baby a zákazníci si budou moci vybrat mezi kamerou s HD rozlišením za 230 USD a VGA modelem za 140 USD. Dostupnost je naplánována na tento měsíc.

Zdroj: Engadget
Nejpopulárnější IP kamery
reklama
Nejnovější články
Číňané tvrdí, že mají kvantový radar proti technologii stealth Číňané tvrdí, že mají kvantový radar proti technologii stealth
Čínská armáda uvedla, že vynalezla kvantový radar, proti němuž by byla technologie stealth, do níž americká armáda investovala stovky miliard dolarů, naprosto bezradná. Číňané by tak výrazně ovlivnili poměr sil.
Včera,  aktualita, Jan Vítek
O koupi Twitteru má zájem i Disney O koupi Twitteru má zájem i Disney
Samotná společnost Disney dle serveru TechCrunch nyní má vyjednávat s bankami, aby zjistila, zda si může dovolit akvizovat Twitter, jehož hodnota na burze nedávno prudce vzrostla. Co by z toho takový Disney ale mohl mít?
Včera,  aktualita, Jan Vítek
Xbox One S v edici Audi R8: autokonzole pro Forza Horizon 3 Xbox One S v edici Audi R8: autokonzole pro Forza Horizon 3
Herním světem v těchto dnech hýbe nová závodní hra Forza Horizon 3, kterou vydává Microsoft, a tak není ani divu, že se objevila speciální edice konzole Xbox One S. Ta je laděna do tvarů automobilu Audi R8, ovšem koupit si ji nemůžeme.
Včera,  aktualita, Jan Vítek
EIZO CG2730 a CS2730: 27" dvojka pro náročné EIZO CG2730 a CS2730: 27" dvojka pro náročné
Společnost EIZO si připravila dva nové monitory z řady ColorEdge, které umožňují hardwarovou kalibraci obrazu a jsou určeny pro zpracování fotografií, videa a vůbec práci s grafikou. Co všechno nám nabídnou?
Včera,  aktualita, Jan Vítek
Samsung Polaris: nové kontrolery zajistí vyšší kapacitu SSD Samsung Polaris: nové kontrolery zajistí vyšší kapacitu SSD
Samsung na Global SSD Summit v Koreji vedle nových modelů SSD 960 PRO a EVO odhalil také nové kontrolery, které mají změnit možnosti modelů SSD pro formát M.2. Jde o kontrolery Polaris, jež přicházejí s designem PoP (Package on Package).
Včera,  aktualita, Jan Vítek,  1 komentář