Dálkově ovládaný robot od Disney nabídne přesné pohyby

Dálkově ovládaný robot od Disney nabídne přesné pohyby
, , aktualita
Disney Research představilo svého robota, kterého operátor ovládá na dálku. Jeho hlavní předností je preciznost, s jakou provádí své pohyby. Ve videu robot předvádí, jaké úkoly je schopen díky tomu vykonat.reklama
To, že roboti neslouží jen k užitečným věcem například v medicíně či průmyslu, ale mohou posloužit i k zábavným účelům, ví i společnost Disney. Zábavní roboty, kteří dokážou reagovat na lidi, najdou své využití třeba v Disneylandu. Disney Research představilo robota, který je na dálku ovládaný člověkem, ale dokáže se pohyboval velice přesně a šikovně.

Disney Research zveřejnilo video, ve kterém ukazuje, jak přesně robot zvládne operovat s předměty nebo plnit různé úkoly. Zařízení se skládá ze dvou paží, které jsou na svých koncích vybaveny úchytkami a nechybí ani dvě kamery, které mají simulovat lidské oči. Obraz z těchto kamer, jež připomínají oči, je vysílán na headset pro virtuální realitu, který má na sobě nasazený člověk, jenž robota na dálku ovládá. Tento operátor má k dispozici ovladač, který má pohyblivé paže stejné jako robot a díky headsetu vidí přímo z perspektivy stroje.


Ke svému pohybu používá robot kombinaci pneumatických a hydraulických systémů, které dokážou provést pohyb skoro přesně tak jako člověk. Právě díky tomu je umožněna obrovská přesnost robotických paží, které zvládnou i provléct drátek ouškem jehly nebo dokážou manipulovat s tak křehkými předměty, jako je syrové vejce.

Tito na dálku ovládání roboti najdou své využití třeba v zábavním parku společnosti Walt Disney. Tam si s nimi mohou lidi hrát a komunikovat, protože díky kameře může operátor reagovat v reálném čase a nemusí se bát, že by robot jeho pohyby interpretoval nepřesně. Avšak využití těchto přesných robotů od Disney Research může být i úplně jiné, protože do budoucna skrývají velký potenciál.

Zdroj: Engadget

Nejpopulárnější tablety
reklama
Nejnovější články
Největší IT firmy vytvořily partnerství kolem vývoje umělé inteligence Největší IT firmy vytvořily partnerství kolem vývoje umělé inteligence
Velké světové technologické společnosti Google, Microsoft, Facebook, Amazon a IBM se rozhodly, že vytvoří partnerskou organizaci, která bude sledovat a usnadňovat vývoj technologií umělé inteligence. Co to znamená?
Včera,  aktualita, Jan Vítek
D-Wave už má kvantový počítač se 2048 quibity D-Wave už má kvantový počítač se 2048 quibity
Kanadská společnost D-Wave si nárokuje prvenství jako prodejce komerčně dostupného kvantového počítače. Podívejme se na to, co má v rukou nyní, neboť se pochlubila s modelem využívajícím 2048 quibitů.
Včera,  aktualita, Jan Vítek
NVIDIA Xavier: AI superpočítač s GPU Volta NVIDIA Xavier: AI superpočítač s GPU Volta
Již nějaký ten pátek víme, že NVIDIA se chystá po generaci GPU Pascal přijít s čipy Volta. Ty ještě v případě grafických karet zdaleka nejsou aktuální, ovšem to NVIDII nezabránilo představit nový produkt Xavier, který je na GPU Volta postaven.
Včera,  aktualita, Jan Vítek
USB-IF oznamuje USB Audio, náhradu za jacky USB-IF oznamuje USB Audio, náhradu za jacky
USB Implementers Forum oznamuje nový standard pro využití moderního konektoru USB Type-C. Jedná se o USB Audio Device Class 3.0, který má posloužit jako hlavní řešení pro připojení rozličných zařízení.
Včera,  aktualita, Jan Vítek,  4 komentáře
Samsung o budoucnosti SSD: NVMe pošle HDD k ledu Samsung o budoucnosti SSD: NVMe pošle HDD k ledu
Společnost Samsung nedávno představila své nové produkty, ale při té příležitosti se také rozpovídala o své vizi budoucnosti SSD. Jak mají tedy tato úložná zařízení postupně nahrazovat pevné disky a co jim k tomu pomůže?
Včera,  aktualita, Jan Vítek,  3 komentáře