www.svethardware.cz
>
>
>

Další exploit a další hřebíček do rakve Flashe

Další exploit a další hřebíček do rakve Flashe
, , aktualita
Adobe Flash v poslední době umírá, k čemuž mu vydatně pomáhají nově odhalované chyby, s jejichž pomocí mohou útočníci převzít kontrolu nad počítačem. Nyní byla nalezena další chyba v nejnovější verzi Flashe.reklama
Od Flashe se postupně odvrací čím dál více stránek a také aplikací. Google Chrome od 1. září přestal spouštět automaticky přehrávané reklamy ve Flashi, takže inzerentům nezbylo, než se s tím smířit a případně přejít na HTML5. Mozilla dokonce už dříve začala blokovat všechny verze Flashe a YouTube už jej dávno nepoužívá, respektive mu nadřadil právě HTML5.

Firmy tak reagují na vysokou náročnost Flashe na výkon a také problémy s bezpečností, které se nyní týkají i nejnovější verze. Ta může otevřít vrátka počítače škodlivému kódu a potenciálně i jiným útokům. Vypadá to ale, že nejnovější exploit byl zatím použit výhradně pro útok na vládní systémy různých zemí a ne na počítače běžných uživatelů, jak uvádí firma Trend Micro. Útočníci pokoušeli nachytat vládní pracovníky pomocí e-mailů s různými "zajímavými" odkazy. Jen trošku zkušenému uživateli muselo dojít, že klikat na takový odkaz není dobrý nápad, ale někteří se pochopitelně nechali nachytat a nainstalovali si na svůj pracovní počítače malware využívající právě objevenou slabinu Flashe.

Tyto chytlavé odkazy kupodivu neslibovaly fotografie nahé Anny Kurnikovové, ale šlo vyloženě o novinové titulky jako "Israelská letadla útočí na cíle v Gaze" nebo "Rusko hrozí odpovědí na údajnou přítomnost amerických nukleárních zbraní v Turecku". Chyba je přítomna ve verzích 19.0.0.185 a 19.0.0.207, ovšem více o ní zveřejněno nebylo. Trend Micro již s Adobe pracuje na jejím odstranění.

Zdroj: KitGuru
Nejpopulárnější tablety
reklama
Nejnovější články
Kde se na ICT trhu hodně přiostřuje konkurence nejen mezi giganty? Kde se na ICT trhu hodně přiostřuje konkurence nejen mezi giganty?
Jde o dva poměrně nové segmenty trhu informačních a komunikačních technologií, které již teď přinášejí dostatečně zajímavé technologie zákazníkům. Přitom jsme teprve na počátku rozvoje těchto segmentů a přínos příslušných řešení se podle všeho bude stupňovat.
Dnes,  aktualita, Michal Hala
V USA byl poprvé odsouzen hacker za pomoc ISIS V USA byl poprvé odsouzen hacker za pomoc ISIS
Americký soud potrestal dvaceti lety vězení muže kosovského původu, který měl bez oprávnění proniknout do databází a získaná osobní data poskytovat teroristům z tzv. Islámského státu za účelem vytváření seznamu potenciálních cílů.
Dnes,  aktualita, Jáchym Šlik
Trust představuje herní myš GXT 177, v obchodech bude od října Trust představuje herní myš GXT 177, v obchodech bude od října
Známý výrobce periferií Trust si pro nás připravil herní myš, která má uspokojit i náročnější hráče. Design je symetrický, takže si na své přijdou praváci i leváci. Dále se myš chlubí snímačem Avago 9800, RGB podsvícením a osmi tlačítky.
Dnes,  aktualita, Jáchym Šlik
Algoritmus odhalí i skryté projevy nenávisti na Twitteru a umožní zabránit násilnostem Algoritmus odhalí i skryté projevy nenávisti na Twitteru a umožní zabránit násilnostem
Univerzita Cardiff pracuje na algoritmu, který umožní vyhledávání nenávistných příspěvků na Twitteru a především jejich spojování s reálnými trestnými činy. V budoucnu by tak policie mohla snáze předpovědět výbuchy násilí spojené například s rasismem.
Dnes,  aktualita, Jáchym Šlik,  2 komentáře
Přelepení webkamery páskou doporučuje i šéf FBI Přelepení webkamery páskou doporučuje i šéf FBI
Sám šéf FBI James Comey se nedávno nechal slyšet, že má webovou kameru na svém notebooku přelepenou kusem pásky. Dělá to prý pro svou bezpečnost a doporučuje stejný krok učinit i všem ostatním.
Včera,  aktualita, Jáchym Šlik,  2 komentáře