www.svethardware.cz
>
>
>
>
>

Další GeForce GTX 960 od Gigabyte ve formátu ITX

Další GeForce GTX 960 od Gigabyte ve formátu ITX
, , aktualita
Gigabyte nedávno představil již druhou grafickou kartu formátu ITX využívající jádro GeForce GTX 960. Její označení je GV-N960IX-2GD a pracuje na nižších taktech než předchozí OC verze. Výrobce tak nabízí celkem už 8 karet s jádrem GeForce GTX 960.reklama
Grafické jádro GTX 960 se ukazuje jako dobré řešení pro multimédia a hraní v rozlišeních do 1080p. I spotřeba je dobrá, a proto se jeví jako ideální volba pro menší počítače formátu ITX, od kterých požadujeme nadprůměrný grafický výkon. ITX karta s tímto čipem je proto logickou volbou.

Nová GV-N960IX-2GD má především kompaktní rozměry, je dlouhá pouze 181 mm, což vedlo k osazení menšího chladiče a především jediného 90mm ventilátoru. Přesto karta dosahuje slušných taktů.

Jádro GTX 960 je zde taktováno v základu na 1127 MHz respektive 1178 MHz při boostu. Karta ale také podporuje OC mód, v kterém se základní takty zvýší, a to na 1152/1203 MHz. Přítomny jsou celkem 2 GB paměti GDDR5 taktované na 7010 MHz a připojené přes 128bitovou sběrnici.

Tímto modelem tak výrobce navazuje na dříve představený výkonnější model GV-N960IXOC-2GD (který jsme již před měsícem testovali), jenž má základní takty 1165/1228 MHz, v OC módu pak dokonce 1190/1253 MHz.

Tyto malé karty jsou ideální volbou pro HTPC, které příležitostně zvládne i nahradit herní konzoli. Cenová politika některých současných herních titulů tuto myšlenku jedině podporuje.

Zdroj: Hexus.net

Zajímá Vás něco o produktech Gigabyte?


Zeptejte se v našem diskuzním fóru! Ve spolupráci se společností Gigabyte jsme vytvořili podpůrné fórum pro jejich produkty, v němž na Vaše otázky odpovídá její zástupce. Pokud Vás o produktech Gigabyte něco zajímá, neváhejte do této sekce napsat (je nutné být na fóru přihlášený).

Nejpopulárnější základní desky Gigabyte
reklama
Nejnovější články
Číňané tvrdí, že mají kvantový radar proti technologii stealth Číňané tvrdí, že mají kvantový radar proti technologii stealth
Čínská armáda uvedla, že vynalezla kvantový radar, proti němuž by byla technologie stealth, do níž americká armáda investovala stovky miliard dolarů, naprosto bezradná. Číňané by tak výrazně ovlivnili poměr sil.
Včera,  aktualita, Jan Vítek
O koupi Twitteru má zájem i Disney O koupi Twitteru má zájem i Disney
Samotná společnost Disney dle serveru TechCrunch nyní má vyjednávat s bankami, aby zjistila, zda si může dovolit akvizovat Twitter, jehož hodnota na burze nedávno prudce vzrostla. Co by z toho takový Disney ale mohl mít?
Včera,  aktualita, Jan Vítek
Xbox One S v edici Audi R8: autokonzole pro Forza Horizon 3 Xbox One S v edici Audi R8: autokonzole pro Forza Horizon 3
Herním světem v těchto dnech hýbe nová závodní hra Forza Horizon 3, kterou vydává Microsoft, a tak není ani divu, že se objevila speciální edice konzole Xbox One S. Ta je laděna do tvarů automobilu Audi R8, ovšem koupit si ji nemůžeme.
Včera,  aktualita, Jan Vítek
EIZO CG2730 a CS2730: 27" dvojka pro náročné EIZO CG2730 a CS2730: 27" dvojka pro náročné
Společnost EIZO si připravila dva nové monitory z řady ColorEdge, které umožňují hardwarovou kalibraci obrazu a jsou určeny pro zpracování fotografií, videa a vůbec práci s grafikou. Co všechno nám nabídnou?
Včera,  aktualita, Jan Vítek
Samsung Polaris: nové kontrolery zajistí vyšší kapacitu SSD Samsung Polaris: nové kontrolery zajistí vyšší kapacitu SSD
Samsung na Global SSD Summit v Koreji vedle nových modelů SSD 960 PRO a EVO odhalil také nové kontrolery, které mají změnit možnosti modelů SSD pro formát M.2. Jde o kontrolery Polaris, jež přicházejí s designem PoP (Package on Package).
Včera,  aktualita, Jan Vítek,  1 komentář