www.svethardware.cz
>
>
>

Další generace Thunderboltu nabídne až 40 Gbps

Další generace Thunderboltu nabídne až 40 Gbps
, , aktualita
Rozhraní Thunderbolt se stále nepodařilo proniknout do světa PC, ačkoliv to v minulém roce vypadalo, že ze strany výrobců komponent získá masivní podporu. Nicméně Intel jej vyvíjí dál a slibuje zajímavé parametry.reklama
Rozhraní Intel Thunderbolt je rozšířené především mezi počítači Apple, kde doplňuje klasické USB a dá se říci, že to Intelu může napomoci k rychlejšímu vývoji a využívání nových technologií. I tak ale nadcházející generace nepřijde v horizontu několika příštích měsíců, ale až s další generací procesorů Intel Core Skylake, která přijde po chystaných Broadwell, čili někdy ke konci roku 2015 či snad až v tom dalším.

Nový kontroler rozhraní Thunderbolt má kódové označení Alpine Ridge a slibuje, že díky využití PCI Express třetí generace dosáhne propustnosti až 40 Gbps. Jde tedy opět o dvojnásobné navýšení propustnosti a vedle toho bude moci fungovat i jako DisplayPort 1.2, USB 3.0 a HDMI 2.0, přičemž daná propustnost má stačit pro připojení dvou displejů s rozlišením Ultra HD.

S příchodem Alpine Ridge se změní také samotné fyzické rozhraní, čili konektory Thunderbolt, které však budou díky redukcím zpětně kompatibilní se starší generací. Nové konektory budou o něco menší a navrženy budou tak, abychom přes ně mohli vést až 100 W energie. Notebooky je tedy budou moci využít k napájení/nabíjení a zbaví se kulatých DC konektorů, čímž to samozřejmě nekončí.

Dle zveřejněného slidu také budou k dispozici dvě verze kontroleru, z nichž 4C umožní napojit na sebe dvě zařízení (daisy chaining) a pak tu bude jednoduchá LP pro připojení jednoho koncového zařízení.

Zdroj: VR-Zone
Nejpopulárnější tablety
reklama
Nejnovější články
Kingdom Come: Deliverance, nadějné sázavské RPG Kingdom Come: Deliverance, nadějné sázavské RPG
Společnost Warhorse Studios už od roku 2011 pracuje na hře, která bude zajímat zvláště české hráče. Jde totiž o RPG z prostředí samotného srdce českých zemí, a to na počátku 15. století. My se na ni teď podíváme podrobněji.
Dnes,  preview, Jan Vítek
Kde se na ICT trhu hodně přiostřuje konkurence nejen mezi giganty? Kde se na ICT trhu hodně přiostřuje konkurence nejen mezi giganty?
Jde o dva poměrně nové segmenty trhu informačních a komunikačních technologií, které již teď přinášejí dostatečně zajímavé technologie zákazníkům. Přitom jsme teprve na počátku rozvoje těchto segmentů a přínos příslušných řešení se podle všeho bude stupňovat.
Včera,  aktualita, Michal Hala
V USA byl poprvé odsouzen hacker za pomoc ISIS V USA byl poprvé odsouzen hacker za pomoc ISIS
Americký soud potrestal dvaceti lety vězení muže kosovského původu, který měl bez oprávnění proniknout do databází a získaná osobní data poskytovat teroristům z tzv. Islámského státu za účelem vytváření seznamu potenciálních cílů.
Včera,  aktualita, Jáchym Šlik
Trust představuje herní myš GXT 177, v obchodech bude od října Trust představuje herní myš GXT 177, v obchodech bude od října
Známý výrobce periferií Trust si pro nás připravil herní myš, která má uspokojit i náročnější hráče. Design je symetrický, takže si na své přijdou praváci i leváci. Dále se myš chlubí snímačem Avago 9800, RGB podsvícením a osmi tlačítky.
Včera,  aktualita, Jáchym Šlik
Algoritmus odhalí i skryté projevy nenávisti na Twitteru a umožní zabránit násilnostem Algoritmus odhalí i skryté projevy nenávisti na Twitteru a umožní zabránit násilnostem
Univerzita Cardiff pracuje na algoritmu, který umožní vyhledávání nenávistných příspěvků na Twitteru a především jejich spojování s reálnými trestnými činy. V budoucnu by tak policie mohla snáze předpovědět výbuchy násilí spojené například s rasismem.
Včera,  aktualita, Jáchym Šlik,  2 komentáře