Další incident s drony, zpěvák Enrique Iglesias při koncertu strčil ruce do vrtule

Další incident s drony, zpěvák Enrique Iglesias při koncertu strčil ruce do vrtule
, , aktualita
Otázky bezpečnosti dronů jsou dnes ožehavým tématem. Spekuluje se nad teroristickými hrozbami i o ohrožení běžných lidí nezodpovědnými piloty. Zpěvák Enrique Iglesias ale přišel na další hrozbu dronů, když se zranil sám svým přičiněním.reklama
Drony jsou technologickým hitem dneška a díky své dostupnosti si je může dovolit široká veřejnost. Bohužel jsou i bezpečnostním rizikem. Na jednu stanu vznikají situace, kdy někdo doletí na trávník Bílého domu ve Washingtonu (což následně způsobilo zákaz letu dronů v celé oblasti s 25km poloměrem), objevují se záhadné drony nad velkými městy (např. nad Paříží), v Japonsku dopravil radioaktivní balíček premiérovi jako formu protestu proti jaderné politice.

Na druhou stranu jsou tu i kurióznější záležitosti jako kresba graffiti v New Yorku a zajímavá příhoda se stala na koncertě Eniqua Iglesiase v Tijuaně v Mexiku. Dron DJI Inspire 1, který natáčel publikum i zpěváka, se stal nebezpečnou zbraní, když jej zpěvák využil k "akčnějším" záběrům. Ke své smůle se mu podařilo strčil prsty do rotující vrtule, která mu ošklivě poranila dva prsty (patrně by nepomohly ani kryty vrtulí, které jsou u některých dronů instalovány). Dron rychle zahodil, nechal se ošetřit a pak ještě půl hodiny pokračoval v koncertu se zakrvácenými prsty i tričkem. Můžete se podívat i na video s incidentemfotografie. Kdo ví, zda i tento incident nakonec nezpůsobí nějaký další zákaz nebo omezení pro lety dronů jako i některé předešlé. Nabízí se něco ve stylu minimální letové výšky tak, aby na něj člověk nemohl dosáhnout.

Zdroj: diyphotography.net, logo Wikimedia Commons

DJI - Inspire 1
lze pořídit v  e-shopech za cenu od (Zdroj: Heureka.cz)
Porovnat ceny >>

Nejpopulárnější tablety
reklama
Nejnovější články
Číňané tvrdí, že mají kvantový radar proti technologii stealth Číňané tvrdí, že mají kvantový radar proti technologii stealth
Čínská armáda uvedla, že vynalezla kvantový radar, proti němuž by byla technologie stealth, do níž americká armáda investovala stovky miliard dolarů, naprosto bezradná. Číňané by tak výrazně ovlivnili poměr sil.
Dnes,  aktualita, Jan Vítek
O koupi Twitteru má zájem i Disney O koupi Twitteru má zájem i Disney
Samotná společnost Disney dle serveru TechCrunch nyní má vyjednávat s bankami, aby zjistila, zda si může dovolit akvizovat Twitter, jehož hodnota na burze nedávno prudce vzrostla. Co by z toho takový Disney ale mohl mít?
Dnes,  aktualita, Jan Vítek
Xbox One S v edici Audi R8: autokonzole pro Forza Horizon 3 Xbox One S v edici Audi R8: autokonzole pro Forza Horizon 3
Herním světem v těchto dnech hýbe nová závodní hra Forza Horizon 3, kterou vydává Microsoft, a tak není ani divu, že se objevila speciální edice konzole Xbox One S. Ta je laděna do tvarů automobilu Audi R8, ovšem koupit si ji nemůžeme.
Dnes,  aktualita, Jan Vítek
EIZO CG2730 a CS2730: 27" dvojka pro náročné EIZO CG2730 a CS2730: 27" dvojka pro náročné
Společnost EIZO si připravila dva nové monitory z řady ColorEdge, které umožňují hardwarovou kalibraci obrazu a jsou určeny pro zpracování fotografií, videa a vůbec práci s grafikou. Co všechno nám nabídnou?
Dnes,  aktualita, Jan Vítek
Samsung Polaris: nové kontrolery zajistí vyšší kapacitu SSD Samsung Polaris: nové kontrolery zajistí vyšší kapacitu SSD
Samsung na Global SSD Summit v Koreji vedle nových modelů SSD 960 PRO a EVO odhalil také nové kontrolery, které mají změnit možnosti modelů SSD pro formát M.2. Jde o kontrolery Polaris, jež přicházejí s designem PoP (Package on Package).
Dnes,  aktualita, Jan Vítek