www.svethardware.cz
>
>
>
>

Další testy CPU Ryzen, tentokrát 3DMark

Další testy CPU Ryzen, tentokrát 3DMark
, , aktualita
Včera jsme se mohli podívat na testy procesoru Ryzen 7 1700X a nyní je tu další test, kde se ukáží rovnou tři nové procesory AMD. Jde o 3DMark a procesory Ryzen se čtyřmi, šesti i osmi jádry a vedle sebe mají tuhou konkurenci od Intelu.reklama
Tento měsíc jednoduše patří procesorům Ryzen a není divu, když jsou do nich vkládány veškeré naděje uživatelů, kteří se nechtějí spokojit s mírným vývojem, jaký Intel v posledních letech předvádí. Pokud ale Intelu přiřkneme jen mírný vývoj, pak je třeba poznamenat, že AMD v případě desktopových procesorů přímo stagnovalo, ale to se právě chystá napravit.

Server VideoCardz se postaral a o dva grafy, které ukazují výsledky testů fyziky v rámci 3DMark Fire Strike a pak tu je ještě jeden stejný test, který má ale jiný zdroj, takže může posloužit pro další porovnání výsledků Ryzen s využitím jiných testů CPU Intel.

První graf je poněkud speciální, neboť neukazuje výsledky jednovláknových testů. Výsledné hodnoty byly získány tak, že se vzalo skóre testu Fire Strike Physics a vydělilo se počtem fyzických jader daného procesoru. Proto mají procesory Ryzen velice podobné hodnoty, ačkoliv se jejich takty značně liší.
  • AMD Ryzen: ZD3406BAM88F4_38/34_Y — osmijádrové CPU na 3,4 až 3,8 GHz (Ryzen 7 1700X)
  • AMD Ryzen: ZD3301BBM6IF4_37/33_Y — šestijádrové CPU na 3,3 až 3,7 GHz (Ryzen 5 1600X)
  • AMD Ryzen: ZD3201BBM4KF4_34/32_Y — čtyřjádrové CPU na 3,2 až 3,4 GHz (Ryzen 3 1100 nebo Ryzen 5 1300?)
Další sada testů už opravdu ukazuje to, co bylo naměřeno a je vidět, že AMD se umí poprat i s těmi nejlepšími Intely. Je nutno poznamenat, že úlohu nejlepšího Ryzenu R7 1800X zde zastal přetaktovaný 1700X, který pracoval až na taktu 4 GHz. Stejně tak se ukazuje, že procesory Ryzen budou potřebovat vyšší takt, aby se vyrovnaly Intelu, což platí především pro čtyřjádrové modely, jež bohužel nedostaly do vínku vysoké frekvence. Otázka tedy je, jak dobře půjdou taktovat a zda je bude možné vyhnat alespoň na 4 GHz. To by mělo být reálné vzhledem k tomu, že takový čtyřjádrový Ryzen 5 1400X bude dle specifikací pracovat až na 3,9 GHz.

V dalším srovnání, kde najdeme stejné výsledky procesorů Ryzen, ale jiné v případě Intelu, je na tom AMD už nejlépe, neboť Core i7-6950X předvedl horší výkon stejně jako jeho slabší bratříčkové. Ve výše uvedených grafech jsou použity testy procesorů Core provedené serverem Tom's Hardware a ten uvádí výrazně vyšší čísla než oficiální databáze Futuremarku. Dle ní je tak výkon procesorů Ryzen oproti Intelu ještě výrazně lepší.

Opět tak můžeme říci, že pro AMD i tato zpráva vyznívá velice pozitivně.

Zdroj: VideoCardz
Nejpopulárnější procesory
reklama
Nejnovější články
Chieftec GP-01B-OP: herní skříň s nádechem minulosti Chieftec GP-01B-OP: herní skříň s nádechem minulosti
Mezi herní skříně, jichž společnost Chieftec na rozdíl od jiných firem moc nevyrábí, se řadí také model GP-01B-OP. Ten nabízí zcela prosklenou bočnici, ovladač otáček ventilátorů a také zajímavý bundle s výkonným 1000W zdrojem.
Dnes,  recenze, Jan Vítek
Zemědělský robot usnadní farmářům práci Zemědělský robot usnadní farmářům práci
Robotika proniká i do zemědělství a tým vědců ze Spojených států pracuje na výrobě robota, který se bude hodit zemědělcům při monitorování jejich polí s plodinami. Robot shromažďuje data o růstu a vývoji rostlin.
Včera,  aktualita, Kateřina Hoferková
Stavby na Marsu by mohly být 3D tiskem vyrobeny z jeho půdy Stavby na Marsu by mohly být 3D tiskem vyrobeny z jeho půdy
Už nyní se předběžně plánují cesty astronautů na Mars. Poté bude třeba na Rudé planetě vybudovat základny a obydlí, aby v nich mohli lidé bezpečně přebývat. Objevují se proto návrhy, jak by takové stavby měly vypadat.
Včera,  aktualita, Kateřina Hoferková,  3 komentáře
Doručovací roboti z Estonska budou prosit chodce o pomoc Doručovací roboti z Estonska budou prosit chodce o pomoc
V estonském hlavním městě společnost Starship Technologies vyvíjí své robotické doručovatele jídla. Jedná se o malé autonomní vozíky, které mají úložný prostor, v němž převáží pokrmy. Společnost cílí i na USA.
24.2.2017,  aktualita, Kateřina Hoferková,  2 komentáře
3D tisk pomůže Boeingu snížit náklady na výrobu satelitů 3D tisk pomůže Boeingu snížit náklady na výrobu satelitů
Letecká firma Boeing chce snížit výdaje a také zvýšit rychlost výroby svých satelitů. K dosažení tohoto cíle pomůže společnosti technologie 3D tisku, kterou Boeing začleňuje do procesu výroby umělých družic.
24.2.2017,  aktualita, Kateřina Hoferková