www.svethardware.cz
>
>

Dark Souls 3: jak si vede AMD a NVIDIA?

Dark Souls 3: jak si vede AMD a NVIDIA?
, , aktualita
Server wccftech otestoval konkurenční karty firem AMD a NVIDIA v nové hře Dark Souls, aby se ukázalo, jak si vedou jednotlivé modely v rozlišením 1080p, 1440p i v Ultra HD. Podívat se také můžeme na rozdíly mezi nízkou a vysokou kvalitou zobrazení.reklama
Dark Souls 3 od Bandai Namco je akční 3D RPG hra pro Windows, Xbox One a PlayStation 4, která se na celosvětový trh dostala v tomto měsíci. Verze pro PC má bohužel strop na 60 FPS, ale díky nastavení vyššího rozlišení lze otestovat i ty nejvýkonnější grafické karty, které pak 60 FPS nedosáhnou. Zveřejněné nároky jsou přitom celkem nízké:

Minimální požadavky:
 • OS: Windows 7 SP1 64bit, Windows 8.1 64bit Windows 10 64bit
 • Procesor: AMD A8 3870 3,6 GHz nebo Intel Core i3 2100 3,1 GHz
 • Paměti: 8 GB RAM
 • Grafika: NVIDIA GeForce GTX 465 / ATI Radeon HD 6870
 • DirectX: Verze 11
 • Síť: širokopásmové internetové připojení
 • Úložný prostor: 50 GB
 • Zvuková karta: DirectX 11


Doporučená konfigurace:
 • OS: Windows 7 SP1 64bit, Windows 8.1 64bit Windows 10 64bit
 • Procesor: AMD FX 8150 3,6 GHz nebo Intel Core i7 2600 3,4 GHz
 • Paměti: 8 GB RAM
 • Grafika: NVIDIA GeForce GTX 750 / ATI Radeon HD 7850
 • DirectX: Verze 11
 • Síť: širokopásmové internetové připojení
 • Úložný prostor: 50 GB


Podívejme se ještě na rozíl mezi nejnižším a nejvyšším nastavením kvality, aby bylo jasné, co nám jeho změna přinese.
- klikněte pro zvětšení -
- klikněte pro zvětšení -


Zpozorovat nějaké rozdíly mezi oběma nastaveními je velice těžké, pokud tedy nejde o rozmazané pozadí dané funkcí Depth of Field, které ani není pro každého žádoucí a pak tu je také stín hlavního hrdiny. Vypadá to tedy, že nastavením detailů na nízké o moc nepřijdeme.

Grafické karty byly dále testovány na sestavě s 4,2GHZ Core i7-4770K, 16 GB RAM a Windows 10 64bit.V nižších rozlišeních jsou konkurenční karty od AMD a NVIDIE na podobné úrovni, takže GTX 960 a R9 380 jsou stejně dobře vhodné pro hraní ve Full HD. Ve 1440p je to podobné, ale ve 2160p už má navrch NVIDIA, co se týče souboje Fury X a GTX 980 Ti. Radeon R9 390 je sice výrazně pomalejší než GTX 980, ale také to je výrazně levnější karta. Více se dozvíte na stránkách wccftech.

Zdroj: wccftech
Nejpopulárnější tablety
reklama
Nejnovější články
Trust představuje herní myš GXT 177, v obchodech bude od října Trust představuje herní myš GXT 177, v obchodech bude od října
Známý výrobce periferií Trust si pro nás připravil herní myš, která má uspokojit i náročnější hráče. Design je symetrický, takže si na své přijdou praváci i leváci. Dále se myš chlubí snímačem Avago 9800, RGB podsvícením a osmi tlačítky.
Dnes,  aktualita, Jáchym Šlik
Algoritmus odhalí i skryté projevy nenávisti na Twitteru a umožní zabránit násilnostem Algoritmus odhalí i skryté projevy nenávisti na Twitteru a umožní zabránit násilnostem
Univerzita Cardiff pracuje na algoritmu, který umožní vyhledávání nenávistných příspěvků na Twitteru a především jejich spojování s reálnými trestnými činy. V budoucnu by tak policie mohla snáze předpovědět výbuchy násilí spojené například s rasismem.
Dnes,  aktualita, Jáchym Šlik,  2 komentáře
Přelepení webkamery páskou doporučuje i šéf FBI Přelepení webkamery páskou doporučuje i šéf FBI
Sám šéf FBI James Comey se nedávno nechal slyšet, že má webovou kameru na svém notebooku přelepenou kusem pásky. Dělá to prý pro svou bezpečnost a doporučuje stejný krok učinit i všem ostatním.
Včera,  aktualita, Jáchym Šlik,  2 komentáře
První vlak na vodík začne jezdit příští rok v Německu První vlak na vodík začne jezdit příští rok v Německu
Alstom se pochlubil prvním osobním vlakem využívajícím vodíkové palivové články. A nejedná se o žádnou technologii daleké budoucnosti, moderní jednotky začnou brázdit německé koleje už koncem roku 2017.
Včera,  aktualita, Jáchym Šlik
Biostar má svou první myš, levný model AM2 Biostar má svou první myš, levný model AM2
Společnost Biostar známe především jako výrobce základních desek a grafických karet, přičemž v tomto ohledu patří vedle firem Gigabyte a Asus mezi trpaslíky. Nyní se tato firma rozhodla, že zavede výrobu i počítačových myší.
23.9.2016,  aktualita, Jan Vítek