www.svethardware.cz
>
>
>

Das Keyboard Prime 13: jednoduchá a odolná mechanika

Das Keyboard Prime 13: jednoduchá a odolná mechanika
, , aktualita
Společnost Das Keyboard si připravila novou mechanickou klávesnici Prime 13, která se zařadí pod již známé a oblíbené klávesnice Model S a Das Keyboard 4 a přihodí podsvícené klávesy Cherry MX.reklama
Společnost Das Keyboard rozhodně netvoří herní periferie jako mnoho jiných firem, ale spíše pracovní náčiní. Klávesnice Prime 13 je další z takových produktů a slibuje jednoduchost, odolnost a také praktické podsvícení kláves. To je jednobarevné a konkrétně bílé, neboť takové se běžně používá v případě tlačítek Cherry MX Brown. Stejně tak nelze očekávat, že tu budou různé funkce jako pulzování světla, které nejsou moc praktické. Zato tu ale máme sedm úrovní jasu a také funkci automatického pohasnutí diod, které se vypnou po 10 minutách nečinnosti.

Klíčové vlastnosti a specifikace klávesnice Das Keyboard Prime 13 jsou následující:
  • minimalistický design s vrchním hliníkovým panelem
  • bíle podsvícené klávesy
  • tlačítka Cherry MX Brown s jemnou hmatovou odezvou a výdrží 50 milionů stisků
  • průchozí konektor USB pro připojení či nabíjení dalšího zařízení
  • 2metrový USB kabel s pletenou izolací
  • plný NKRO (N-key rollover)
  • funkce pro ovládání multimédií azvuku
  • bez ovladačů, kompatibilní se systémy Windows, Mac OS, Linux a Chrome OS
  • rozměry 458 x 172 x 31 mm
  • hmotnost 1,32 kg
Výrobce přidal LED podsvícení kvůli prý častým žádostem od svých zákazníků, přičemž design klávesnice jinak zůstal podobný s předchozími produkty.

Daniel Guermeur, zakladatel a CEO Das Keyboard, předpokládá, že pouze bílé podsvícení bude tak stačit na to, aby se z modelu Prime 13 stal hit. Tato klávesnice bude k dispozici zakrátko za 149 eur, a to zatím ve 104klávesovém (US) a 105klávesovém (UK) provedení. Později přibyde také německá a severská verze.

Zdroj: Hexus.net
Nejpopulárnější klávesnice
reklama
Nejnovější články
Google uvede Andromedu – dostanou Windows konečně relevantní konkurenci? Google uvede Andromedu – dostanou Windows konečně relevantní konkurenci?
Podle všeho to vypadá, že společnost Google uvede v nejbližší době nový operační systém Andromeda, který je určený pro desktop. Cílem je využít to nejlepší z mobilního a desktopového světa. Mají se v Redmondu čeho bát?
Včera,  aktualita, Michal Hala
Nanoxia Project S: skříň pro hi-end HTPC Nanoxia Project S: skříň pro hi-end HTPC
Společnost Nanoxia už na Computexu 2015 představila svůj 'NanoXia Project', který připomněla ještě také letos na Gamescomu. Jeho výsledkem je skříň Nanoxia Project S označená za hi-end skříň pro HTPC sestavy.
Včera,  aktualita, Jan Vítek
Astronomové potvrdili teorii neúspěšných supernov Astronomové potvrdili teorii neúspěšných supernov
Astronomové mohli sledovat vůbec první případ hvězdy, která byla tak masivní, že přeskočila stádium supernovy a rovnou se zhroutila do podoby černé díry. Můžeme tak mluvit o první zaznamenané neúspěšné supernově.
Včera,  aktualita, Jan Vítek
Elon Musk představuje plány na kolonizaci Marsu Elon Musk představuje plány na kolonizaci Marsu
Elon Musk má se svou společností SpaceX velké plány. Vývoj znovupoužitelných raket vede k hlavnímu cíli: dobýt rudou planetu. Na včerejší konferenci Making Humans a Multiplanetary Species Elon Musk představil své plány.
Včera,  aktualita, Kateřina Hoferková,  1 komentář
Desky Gigabyte s AM4 vyfoceny, co nabídnou? Desky Gigabyte s AM4 vyfoceny, co nabídnou?
Můžeme se těšit na novou generaci základních desek se socketem AMD AM4, která bude určena pro procesory Zen i nová APU BristolRidge. Na dvě takové se už můžeme podrobně podívat, na svědomí je má společnost Gigabyte.
Včera,  aktualita, Jan Vítek,  5 komentářů