www.svethardware.cz
>
>

Datová centra? Bez software jen hromada mrtvého železa

Datová centra? Bez software jen hromada mrtvého železa
, , inzerce
Lídr v oblasti poskytování datacentrových služeb Master Internet se letos kromě serverhostingu zaměří hlavně na softwarové služby. Přichází mimo jiné s nabídkou zakázkového vývoje mobilních aplikací. Proč?

Redakce Světa hardware není autorem tohoto článku a nezodpovídá za jeho obsah.


Datacentra, to nejsou jen klimatizované prostory osazené nejnovějším hardware. Zákazníci preferují poskytovatele, který ke službám dokáže nabídnout zajímavou přidanou hodnotu. Třeba aplikace. „K serverhostingovým službám a cloudovým řešením proto nově přibyla celá sekce, kterou jsme nazvali jednoduše software. Kromě aplikací softwarové divize MasterAPP v ní budeme zákazníkům nabízet i mzdové či účetní aplikace,“ říká provozní ředitel Master Internet Filip Špaček.


Zakázkový vývoj na míruDíky týmu vývojářů z divize MasterAPP rozšiřuje Master Internet své portfolio služeb o vývoj software na zakázku. Svým zákazníkům a partnerům tak umožní držet krok s dobou. Tým mobilních vývojářů je připraven pomoci s vývojem nejen mobilních aplikací. „Díky zkušenostem v oblasti optimalizace a marketingu dokážeme navíc zajistit komplexní marketing dodaných aplikací,“ komentuje Špaček.

Brněnský vývojový tým se specializuje na platformy iOS, OS X a Android, ale ovládá i webové technologie, vždy s důrazem na nejmodernější trendy. Součástí týmu MasterAPP je kromě vývojářů i interní tým zkušených testerů. Zákazníci mají také jistotu stabilní infrastruktury, neboť divize pro svůj provoz využívá serverové zázemí běžící v datových centrech Master DC.
Kdo je MasterAPP?Softwarová divize zahájila svou činnost v létě roku 2014 a jejím hlavním úkolem je vývoj inovativních nejen mobilních aplikací pro různorodé platformy. První aplikací vydanou pod hlavičkou MasterAPP byla dětská chůvička Annie, která aktuálně obsadila druhé místo mezi chůvičkami na americkém trhu. Jednou z posledních pak Master Server Monitor. Pro zákazníky Master Internet, kteří mají aktivní službu monitoringu nebo administrace, je aplikace k dispozici ke stažení v obchodě Google Play Store. V plánu je samozřejmě i verze pro operační systém iOS.


Software k vašim službámMezi software spadá kromě vývoje mobilních aplikací i okruh takzvaných SaaS služeb (Software-as-a-Service). V nejbližších dnech plánuje Master Internet spustit partnerský přeprodej vybraného software. „Každá firma potřebuje informační systém nebo program na zpracování mezd. A každý software vyžaduje pro svůj chod spolehlivý hardware. Díky úzké spolupráci Master Internet a softwarových partnerů mohou zákazníci oba produkty pořídit na jednom místě,“ uzavírá Filip Špaček.

Už nyní jsou na webových stránkách Masteru s předstihem zveřejněny i první produkty softwarových partnerů. Patří mezi ně například firma Ipex vyvíjející komunikační software pro videokonference, Alfa Software se svým mzdovým produktem Avensio nebo třeba Atteya Group se svým business intelligence řešením a další.

reklama
Nejnovější články
Číňané tvrdí, že mají kvantový radar proti technologii stealth Číňané tvrdí, že mají kvantový radar proti technologii stealth
Čínská armáda uvedla, že vynalezla kvantový radar, proti němuž by byla technologie stealth, do níž americká armáda investovala stovky miliard dolarů, naprosto bezradná. Číňané by tak výrazně ovlivnili poměr sil.
Včera,  aktualita, Jan Vítek
O koupi Twitteru má zájem i Disney O koupi Twitteru má zájem i Disney
Samotná společnost Disney dle serveru TechCrunch nyní má vyjednávat s bankami, aby zjistila, zda si může dovolit akvizovat Twitter, jehož hodnota na burze nedávno prudce vzrostla. Co by z toho takový Disney ale mohl mít?
Včera,  aktualita, Jan Vítek
Xbox One S v edici Audi R8: autokonzole pro Forza Horizon 3 Xbox One S v edici Audi R8: autokonzole pro Forza Horizon 3
Herním světem v těchto dnech hýbe nová závodní hra Forza Horizon 3, kterou vydává Microsoft, a tak není ani divu, že se objevila speciální edice konzole Xbox One S. Ta je laděna do tvarů automobilu Audi R8, ovšem koupit si ji nemůžeme.
Včera,  aktualita, Jan Vítek
EIZO CG2730 a CS2730: 27" dvojka pro náročné EIZO CG2730 a CS2730: 27" dvojka pro náročné
Společnost EIZO si připravila dva nové monitory z řady ColorEdge, které umožňují hardwarovou kalibraci obrazu a jsou určeny pro zpracování fotografií, videa a vůbec práci s grafikou. Co všechno nám nabídnou?
Včera,  aktualita, Jan Vítek
Samsung Polaris: nové kontrolery zajistí vyšší kapacitu SSD Samsung Polaris: nové kontrolery zajistí vyšší kapacitu SSD
Samsung na Global SSD Summit v Koreji vedle nových modelů SSD 960 PRO a EVO odhalil také nové kontrolery, které mají změnit možnosti modelů SSD pro formát M.2. Jde o kontrolery Polaris, jež přicházejí s designem PoP (Package on Package).
Včera,  aktualita, Jan Vítek,  1 komentář