www.svethardware.cz
>
>
>
>
>

Dell ohlásil 30" 4K monitor typu OLED

Dell ohlásil 30" 4K monitor typu OLED
, , aktualita
Společnost Dell se na CES 2016 pochlubila novým 30" monitorem UltraSharp, který nezaujme ani tak svým rozlišením 4K/Ultra HD, ale především svým displejem typu OLED. Jde o jeho první model tohoto typu.reklama
Dell UltraSharp 30 4K OLED ale není jedinou novinkou v nabídce této firmy, ale bude asi tou nejzajímavější. Vedle něj tu máme ještě první displeje s označením InfinityEdge a také pár monitorů s bezdrátovou konektivitou.

Nový OLED monitor bude tedy novou vlajkovou lodí mezi profesionálními modely firmy Dell a je zřejmé, že bude určen pro designéry a vůbec lidi pracující s grafikou, fotografiemi a videem. Jeho kontrastní poměr je 400.000:1, a to statický díky samotné povaze OLED, kde jas netvoří diody či trubice v podsvícení, ale samotné RGB subpixely. Ty se tak mohou prostě vypnout, což zajistí opravdovou černou barvu, a tedy i vysoký kontrast. Další výhodou je velice rychlá odezva, a to pouze desetina milisekundy, což snadno předčí i ty nejrychlejší panely typu TN. Dell také myslel na problémy OLED displejů, které časem degradují, respektive se na ně "vypaluje" dlouho zobrazovaný obraz. Tomu má zabránit jistý algoritmus zahrnutý v samotném firmware.

Mezi další specifikace monitoru patří až 120Hz obnovovací frekvence (nezaručeno), 10bitové zobrazení barev s pokrytím AdobeRGB ze 100 procent a DCI-P3 z 97,8 procent a také se nezapomene na rozhraní USB s konektorem C.

Dell UltraSharp 30 4K OLED bude k zakoupení již od března, ovšem připravit si na něj musíme 4999 dolarů, tedy nějakých 125.000 Kč. Doufejme ale, že tato vlašťovka je jen předzvěstí velkého hejna, které postupně srazí cenu OLED monitorů na přívětivější úroveň. Na to ale čekáme už velice dlouho.

Dell UltraSharp InfinityEdge jsou zase monitory chlubící se velice tenkým rámečkem, přičemž připraveny byly v 27" verzi s rozlišením Quad HD a 23,8" podobě s klasickým Full HD. Výrobce udává, že mají flexibilní stojany s otvorem pro kabely, dokáží zobrazit přesné barvy a mají bohatou výbavu rozhraní. Na podrobnosti si ale počkáme, ale ne dlouho. Prodávat se mají od února za 719 USD a 349 USD.

Nakonec je tu nová dvojice Dell UltraSharp 24 a 23 Wireless vybavená technologií Miracast pro bezdrátový přenos obrazu z počítače s Windows nebo telefonu/tabletu s Androidem. Menší model nabídne zabudované reproduktory a také stojan s možností bezdrátového dobíjení mobilních zařízení, a to za cenu 429 USD (k dispozici od března). Větší 24" model bude asi vybaven tím samým, ale s cenou 469 USD.

Zdroj: Hexus.net
Nejpopulárnější LCD monitory
reklama
Nejnovější články
Kostní implantáty vyrobené 3D tiskem pomohou lékařům Kostní implantáty vyrobené 3D tiskem pomohou lékařům
Tým amerických vědců z Northwestern University vyvíjí flexibilní kostní implantáty, které jsou vyráběny pomocí technologie 3D tisku. Tyto implantáty mohou pomoci například i v rozvojových zemích.
Včera,  aktualita, Kateřina Hoferková
Chystá se nový Ethernet: 5 Gb/s na stávajících kabelech Chystá se nový Ethernet: 5 Gb/s na stávajících kabelech
Ve spotřebitelském sektoru jsme už mnoho let odkázáni na 1Gb/s Ethernet, což se má brzy změnit. Můžeme se těšit až na propustnost 5 Gb/s, přičemž té bude možné dosáhnout na stávajících kabelových rozvodech.
Včera,  aktualita, Jan Vítek,  7 komentářů
K čemu vůbec jsou karty Founders Edition? Prý k řešení problémů K čemu vůbec jsou karty Founders Edition? Prý k řešení problémů
NVIDIA s představením generace Pascal odstartovala také kontroverzní program, když začala vydávat na trh karty série Founders Edition. Ty mnoho výrobců vidí jako snahu slíznout smetanu, ale tak to prý není.
Včera,  aktualita, Jan Vítek
ADATA SX8000: první běžné SSD s Intel 3D MLC ADATA SX8000: první běžné SSD s Intel 3D MLC
Dle Samsungu už mají brzy získat převahu SSD vybavená pro rozhraní PCI Express a protokol NVMe. Nástup nových ADATA SX8000 to jen dokazuje a jde prý také o první spotřebitelské modely vybavené 256Gbit paměťmi Intel / Micron 3D MLC.
Včera,  aktualita, Jan Vítek
HP vrací možnost využívat neoriginální náplně, prozatím HP vrací možnost využívat neoriginální náplně, prozatím
Společnost HP nedávno k nelibosti mnoha svých zákazníků aktivovala DRM, které už delší dobu bylo připraveno ve firmwaru inkoustových tiskáren OfficeJet. Znemožnila tak využití neoriginálních náplní a vysloužila si hlasitou kritiku.
Včera,  aktualita, Jan Vítek,  2 komentáře