www.svethardware.cz
>
>
>
>
>

Dell OptiPlex: zabezpečený i vzdělávací AiO

Dell OptiPlex: zabezpečený i vzdělávací AiO
, , aktualita
Dell ohlásil uvedení nových počítačů OptiPlex na trh. Jedná se o modely OptiPlex 3030 a 9030, z nichž první model je určený pro oblast vzdělávání, zatímco ten druhý byl vytvořen především jako zabezpečená platforma.reklama
Dell navíc své počítače OptiPlex 3030 a 9030 nabízí v řadě konfigurací a ty si mohou koncoví zákazníci ještě do jisté míry přizpůsobit, takže nelze nabídnout jednoduchý seznam specifikací. Rámcově se od sebe tyto počítače liší nejen výbavou, ale i určením, čili OptiPlex 3030 je určen především do školství a OptiPlex 9030 zase do firem a úřadů, kde se klade důraz na zabezpečení.

Můžeme také zmínit konfigurace s nejlepší výbavou, která v případě OptiPlex 3030 zahrnuje čtyřjádrový Intel Core i5-4590S, Windows 7 Professional, 4 GB paměti DDR3L, 1TB disk s otáčkami 5400 RPM, grafiku AMD Radeopn R5 A240 a optickou mechaniku 8x DVD+/RW. Mezi jeho výbavu patří také dvoupásmová Wi-Fi 802.11n a LCD monitor s úhlopříčkou 23" nabídne rozlišení Full HD. Ceny se pohybují mezi 789 USD a 929 USD.

OptiPlex 9030 se stejnou obrazovkou nabízí o něco lepší specifikace s procesorem Core i7-4790S (čtyřjádrový), 8 GB DDR3L RAM, Windows 7 Professional, jen ten pevný disk má pouze 500 GB a rovněž 5400 RPM. Na výběr je také ještě mezi operačními systémy Windows 8.1 nebo Ubuntu, přičemž ochranu dat zajišťuje služba Dell Data Protection, která ochraní i proti malware. Fyzické zabezpečení pak zahrnuje slot na fyzický zámek či uzamykatelné krytky portů.

Cena modelu OptiPlex 3030 je stanovena na 15 189 Kč, výkonnější OptiPlex 9030 začne na částce 27 419 Kč.

Zdroj: TZ Dell
Nejpopulárnější tablety
reklama
Nejnovější články
Největší IT firmy vytvořily partnerství kolem vývoje umělé inteligence Největší IT firmy vytvořily partnerství kolem vývoje umělé inteligence
Velké světové technologické společnosti Google, Microsoft, Facebook, Amazon a IBM se rozhodly, že vytvoří partnerskou organizaci, která bude sledovat a usnadňovat vývoj technologií umělé inteligence. Co to znamená?
Včera,  aktualita, Jan Vítek
D-Wave už má kvantový počítač se 2048 quibity D-Wave už má kvantový počítač se 2048 quibity
Kanadská společnost D-Wave si nárokuje prvenství jako prodejce komerčně dostupného kvantového počítače. Podívejme se na to, co má v rukou nyní, neboť se pochlubila s modelem využívajícím 2048 quibitů.
Včera,  aktualita, Jan Vítek
NVIDIA Xavier: AI superpočítač s GPU Volta NVIDIA Xavier: AI superpočítač s GPU Volta
Již nějaký ten pátek víme, že NVIDIA se chystá po generaci GPU Pascal přijít s čipy Volta. Ty ještě v případě grafických karet zdaleka nejsou aktuální, ovšem to NVIDII nezabránilo představit nový produkt Xavier, který je na GPU Volta postaven.
Včera,  aktualita, Jan Vítek
USB-IF oznamuje USB Audio, náhradu za jacky USB-IF oznamuje USB Audio, náhradu za jacky
USB Implementers Forum oznamuje nový standard pro využití moderního konektoru USB Type-C. Jedná se o USB Audio Device Class 3.0, který má posloužit jako hlavní řešení pro připojení rozličných zařízení.
Včera,  aktualita, Jan Vítek,  7 komentářů
Samsung o budoucnosti SSD: NVMe pošle HDD k ledu Samsung o budoucnosti SSD: NVMe pošle HDD k ledu
Společnost Samsung nedávno představila své nové produkty, ale při té příležitosti se také rozpovídala o své vizi budoucnosti SSD. Jak mají tedy tato úložná zařízení postupně nahrazovat pevné disky a co jim k tomu pomůže?
Včera,  aktualita, Jan Vítek,  4 komentáře