www.svethardware.cz
>
>
>
>
>

Dell P2416D: 24" LCD s WQHD

Dell P2416D: 24" LCD s WQHD
, , aktualita
Společnost Dell vyšle na trh monitor, který se svými hlavními specifikacemi zařadí mezi několik málo dostupných modelů. Jde totiž o 24" panel s rozlišením WQHD, čili 2560 x 1440, přičemž daleko běžnější je Full HD nebo WUXGA.reklama
Pokud se podíváme na nabídku 24" monitorů (či 23,6") na našem trhu, pak těch s rozlišením Full HD (1920 x 1080) je mnohem více než sto, model s WUXGA (1920 x 1200) je kolem padesáti, ale těch s WQHD (2560 x 1440) je jen pár. Je tedy jen dobře, že Dell přichází s dalším 24" modelem, který má rozlišení WQHD a jde o monitor P2416D.

Zajímavé na něm je to, že Dell slibuje 99% pokrytí barevného prostoru sRGB a široké pozorovací úhly, a přitom by mělo dle některých serverů jít o panel typu TN. Ony pozorovací úhly si ale už můžeme ověřit u výrobce (viz zdroj) a jde o 178° v obou směrech, což technologii TN v žádném případě neodpovídá. Ve skutečnosti jde o panel typu IPS a bylo by divné, kdyby tomu bylo jinak, však snad všechny ostatní 24" LCD s WQHD na našem trhu jsou IPS.

Další specifikace udávají typický kontrast 1000:1, maximální jas 300 cd/m2 a odezvu 8 ms GtG (6 ms v rychlém režimu). Stojan pak umožní nastavit výšku, sklon, natočení a také má funkci pivot a možné je také využít montážní systém VESA (100 x 100). Typická spotřeba je 35 W a v pohotovostním režimu 0,3 W.

Co se týče obrazových konektorů, k dispozici máme DisplayPort 1.2, HDMI 1.4 a také D-Sub. Máme tu také čtyřportový USB hub, ovšem pouze verze 2.0. Monitor Dell P2416D má přijít s tříletou zárukou a cenou 370 USD na trh ještě v tomto měsíci.

Zdroj: Dell
Nejpopulárnější LCD monitory
reklama
Nejnovější články
Trust představuje herní myš GXT 177, v obchodech bude od října Trust představuje herní myš GXT 177, v obchodech bude od října
Známý výrobce periferií Trust si pro nás připravil herní myš, která má uspokojit i náročnější hráče. Design je symetrický, takže si na své přijdou praváci i leváci. Dále se myš chlubí snímačem Avago 9800, RGB podsvícením a osmi tlačítky.
Dnes,  aktualita, Jáchym Šlik
Algoritmus odhalí i skryté projevy nenávisti na Twitteru a umožní zabránit násilnostem Algoritmus odhalí i skryté projevy nenávisti na Twitteru a umožní zabránit násilnostem
Univerzita Cardiff pracuje na algoritmu, který umožní vyhledávání nenávistných příspěvků na Twitteru a především jejich spojování s reálnými trestnými činy. V budoucnu by tak policie mohla snáze předpovědět výbuchy násilí spojené například s rasismem.
Dnes,  aktualita, Jáchym Šlik,  1 komentář
Přelepení webkamery páskou doporučuje i šéf FBI Přelepení webkamery páskou doporučuje i šéf FBI
Sám šéf FBI James Comey se nedávno nechal slyšet, že má webovou kameru na svém notebooku přelepenou kusem pásky. Dělá to prý pro svou bezpečnost a doporučuje stejný krok učinit i všem ostatním.
Včera,  aktualita, Jáchym Šlik,  2 komentáře
První vlak na vodík začne jezdit příští rok v Německu První vlak na vodík začne jezdit příští rok v Německu
Alstom se pochlubil prvním osobním vlakem využívajícím vodíkové palivové články. A nejedná se o žádnou technologii daleké budoucnosti, moderní jednotky začnou brázdit německé koleje už koncem roku 2017.
Včera,  aktualita, Jáchym Šlik
Biostar má svou první myš, levný model AM2 Biostar má svou první myš, levný model AM2
Společnost Biostar známe především jako výrobce základních desek a grafických karet, přičemž v tomto ohledu patří vedle firem Gigabyte a Asus mezi trpaslíky. Nyní se tato firma rozhodla, že zavede výrobu i počítačových myší.
23.9.2016,  aktualita, Jan Vítek