www.svethardware.cz
>
>
>

Dell P4317Q: 4x Full HD na jedné 43" obrazovce

Dell P4317Q: 4x Full HD na jedné 43" obrazovce
, , aktualita
Dell vyšle na trh obrovský monitor vybavený 43" (přesněji 42,5") LCD displejem. Novinka dostala označení Dell 43 Multi-Client Monitor (P4317Q) a její velká zobrazovací plocha má umožnit pohodlné sledování čtyř Full HD obrazů najednou.reklama
Je to tedy stejné, jako bychom si vedle sebe uspořádali čtyři naprosto bezrámečkové monitory s úhlopříčkou 21", přičemž stejně jako v jejich případě budeme moci využít čtyři nezávislé zdroje signálu. Vedle toho ale bude pochopitelně možné využít plochu monitoru Dell 43 Multi-Client Monitor (P4317Q) pouze pro jeden signál, a to idálně v rozlišení 3840 x 2160m, čili Ultra HD.

Dell P4317Q by měl dle představ výrobce zaujmout především lidi pohybující se ve světě financí a také softwarové vývojáře. Nejen ti budou moci využít Enhanced Dell Display Manager pro přepínání obrazu, jeho uspořádání i zoomování na 108cm panelu. Ten je typu IPS s matným povrchem a využívá k podsvícení bílé LED, ovšem bohužel v bočním uspořádání. Na druhou stranu ale nejde o monitor určený pro grafiku.

Monitor díky rozhraní DisplayPort 1.2 umožní provoz v rozlišení Ultra HD při 60 snímcích za sekundu a co se týče základních specifikací, jeden pixel má velikost 0,2451 mm, maximální jas je 350 cd/m2, kontrast 1000:1, odezva 8 ms (GtG) a najednou lze zobrazit až 1,06 mld barev. Velice zajímavá je nabídka rozhraní:
  • 1x DP 1.2
  • 1x mDP 1.2
  • 2x HDMI 1.4 (MHL)
  • 1x VGA
  • 1x USB 3.0 port - Upstream
  • 4x USB 3.0 port
  • 1x Audio Input
  • 1x Headphone output
  • 1x RS232 (vzdálený management)

Společně s monitorem dostaneme po jednom kabelu s rozhraním HDMI, mDP, DP a USB 3.0 pro připojení k počítači. Jeho součástí je také dvojice 8W reproduktorů a dodávaný stojan umožní pouze naklopení, ovšem to lze vylepšit díky podpoře VESA (100 a 200mm). Dell také říká, že oproti čtyřmonitorové Full HD sestavě ušetříme díky P4317Q cca 30 % energie, ovšem také za něj zaplatíme celkem 1350 USD (u nás cca 28.000 Kč s daní).

Zdroj: TZ Dell
Nejpopulárnější LCD monitory
reklama
Nejnovější články
Twitter nejspíše hledá, kdo by jej mohl koupit Twitter nejspíše hledá, kdo by jej mohl koupit
Agentura Reuters přinesla zprávu, že Twitter vyjednává s hned několika technologickými společnostmi a hledá mezi nimi tu, která by jej byla ochotna koupit. Není to ani tak moc překvapivé vzhledem k tomu, jaké finanční výsledky Twitter má v posledních letech.
Dnes,  aktualita, Jan Vítek
NVIDIA chystá 75W GeForce GTX 1050 a 1050 Ti NVIDIA chystá 75W GeForce GTX 1050 a 1050 Ti
Už dříve se objevily informace o chystané kartě NVIDIA GeForce GTX 1050, přičemž dnes už se můžeme podívat na očekávané specifikace také lepší verze s označením GTX 1050 Ti. Co nám tyto modely s TDP pod 75 W nabídnou?
Dnes,  aktualita, Jan Vítek
SSD pro PCIe mají před sebou světlou budoucnost plnou růstu SSD pro PCIe mají před sebou světlou budoucnost plnou růstu
Pokud existuje nějaká oblast spojená s PC trhem, kterou v nejbližších letech čeká prudký a stabilní růst, jsou to SSD. A zvláště ta, která jsou určena pro rozhraní PCI Express, jichž je na trhu naštěstí stále více. Co je tedy dle odhadů čeká do roku 2020?
Dnes,  aktualita, Jan Vítek
Australané varováni před vyděračskými USB flash disky Australané varováni před vyděračskými USB flash disky
Australská policie vydala varování před USB flash disky, které už řada lidí našla ve své poštovní schránce. Obsahují totiž tzv. vyděračský malware (ransomware), který zašifruje data na disku počítače a od majitele pak chce za rozšifrování zaplatit.
Dnes,  aktualita, Jan Vítek
No Man’s Sky je skoro mrtvý a vývojáři mlčí No Man’s Sky je skoro mrtvý a vývojáři mlčí
Pokud bylo cílem vývojářů No Man’s Sky vytvořit hru, na kterou se co nejdříve zapomene, pak to vypadá, že byl splněn. Oni samotní ostatně na tuto hru již asi zapomněli také, neboť dělají mrtvé brouky.
Dnes,  aktualita, Jan Vítek,  1 komentář