www.svethardware.cz
>
>
>
>
>

Dell představil výkonné Steam Machines

Dell představil výkonné Steam Machines
, , aktualita
Steam Machines se konečně začínají dostávat do kurzu, dobrou budoucnost jim věští i Dell, který představil hned dvě Steam Machines. Přidal i herní stroj Alienware Alpha pro Windows. Jaké jsou jejich specifikace?reklama
Valve již dávno představilo SteamOS, jedná se o otevřenou herní platformu, která má za úkol konkurovat platformám herních konzolí jako PlayStation nebo Xbox. Výhodou SteamOS je ale jeho otevřenost. Valve jen dodá zprostředkovávající software, pro který vývojáři vyrobí hry a pro který hardwarové společnosti připraví konzole.

Na rozdíl od PlayStationu nebo Xboxu pro SteamOS budou herní konzole stále obměňovány, jak budou výrobci představovat nová a nová zařízení. Jedná se tedy o velmi podobný princip, jaký funguje u klasických počítačových her. Ty jsou také průběžně vylepšovány a nezávisí na generaci konzolí. Na rozdíl od klasických počítačů chce Valve se svým systémem vytvořit mnohem lepší ekosystém pro hry. Například nechce používat DirectX 12, ale Vulkan.

Mezi společnosti, které již představily nějaký Steam Machines, patří i Dell. Ten spolu se Steam Machine představil před rokem a půl i herní stroj pro Windows. Když porovnal, kolik se prodalo herních strojů pro Windows a SteamOS, systém od Microsoftu vyhrál téměř na plné čáře. Nyní ale Dell očekává změnu.

Marketingový manažer Alienwaru Chris Sutphen prohlásil, že Dell nyní svou pozornost přesouvá spíše do oblasti Steam Machines. "Očekáváme, že na konci roku bude pro SteamOS hodně her," řekl Sutphen. Dále si velmi pochvaloval Vulkan, podle něj to je správný krok vpřed. Díky němu budou moci vývojáři předělat hry z verze pro Windows na verzi pro SteamOS.

"Vulkan uspíší přesun AAA her na SteamOS," prohlásil Stuphen. A právě proto se Dell více zaměřuje na high-endové Steam machines. V této oblasti očekává velký růst, takže jsme se dočkali představení jeho Steam Machines se špičkovými parametry:
 • CPU: Intel Core i5 na architektuře Skylake
 • GPU: NVIDIA GTX 960 GPU
 • RAM: 8 GB DDR4 paměti
 • Úložiště: 500 GB HDD
 • WiFi: 802.11ac
 • Cena: 749 dolarů - asi 18.000 Kč bez DPH
 • CPU: Intel Core i7 na architektuře Skylake
 • GPU: NVIDIA GTX 960
 • RAM: 8 GB DDR4 paměti
 • Úložiště: 1000 GB HDD
 • WiFi: 802.11ac
 • Cena: 899 dolarů - asi 21.500 Kč bez DPH

Dell však nespí ani v oblasti her pro Windows, představil totiž další herní stroj Alienware Alpha, který přinese taktéž špičkové parametry. Bohužel ani v tomto případě nejsou známy podrobnější parametry.

Alienware Alpha:
 • CPU: Intel Skylake
 • GPU: NVIDIA GTX 960 nebo Radeon R9 M470X od AMD
 • RAM: 4-16 GB DDR4 paměti
 • Úložiště: až 2 TB HDD
 • Cena: od 599 dolarů - asi 14.000 Kč bez DPH

Nové Steam Machines ale nevytlačí dříve představenou Steam Machine z trhu. Nabízí totiž nižší výkon i nižší cenu, takže nebude konkurovat nově představeným modelům. Má totiž procesor Intel Core i3, 4 GB RAM a GPU podobný NVIDII GTX 860M.

Zdroj: PCWorld
Nejpopulárnější herní konzole
reklama
Nejnovější články
Číňané tvrdí, že mají kvantový radar proti technologii stealth Číňané tvrdí, že mají kvantový radar proti technologii stealth
Čínská armáda uvedla, že vynalezla kvantový radar, proti němuž by byla technologie stealth, do níž americká armáda investovala stovky miliard dolarů, naprosto bezradná. Číňané by tak výrazně ovlivnili poměr sil.
Dnes,  aktualita, Jan Vítek
O koupi Twitteru má zájem i Disney O koupi Twitteru má zájem i Disney
Samotná společnost Disney dle serveru TechCrunch nyní má vyjednávat s bankami, aby zjistila, zda si může dovolit akvizovat Twitter, jehož hodnota na burze nedávno prudce vzrostla. Co by z toho takový Disney ale mohl mít?
Dnes,  aktualita, Jan Vítek
Xbox One S v edici Audi R8: autokonzole pro Forza Horizon 3 Xbox One S v edici Audi R8: autokonzole pro Forza Horizon 3
Herním světem v těchto dnech hýbe nová závodní hra Forza Horizon 3, kterou vydává Microsoft, a tak není ani divu, že se objevila speciální edice konzole Xbox One S. Ta je laděna do tvarů automobilu Audi R8, ovšem koupit si ji nemůžeme.
Dnes,  aktualita, Jan Vítek
EIZO CG2730 a CS2730: 27" dvojka pro náročné EIZO CG2730 a CS2730: 27" dvojka pro náročné
Společnost EIZO si připravila dva nové monitory z řady ColorEdge, které umožňují hardwarovou kalibraci obrazu a jsou určeny pro zpracování fotografií, videa a vůbec práci s grafikou. Co všechno nám nabídnou?
Dnes,  aktualita, Jan Vítek
Samsung Polaris: nové kontrolery zajistí vyšší kapacitu SSD Samsung Polaris: nové kontrolery zajistí vyšší kapacitu SSD
Samsung na Global SSD Summit v Koreji vedle nových modelů SSD 960 PRO a EVO odhalil také nové kontrolery, které mají změnit možnosti modelů SSD pro formát M.2. Jde o kontrolery Polaris, jež přicházejí s designem PoP (Package on Package).
Dnes,  aktualita, Jan Vítek