www.svethardware.cz
>
>
>
>
>

Dell přinesl na trh monitor s rozlišením 5K

Dell přinesl na trh monitor s rozlišením 5K
, , aktualita
Rozlišení 4K je už dobře známo jako nový výrazný posun od rozlišení Full HD a jeho 3840 x 2160 pixelů představuje jeho čtyřnásobek. Společnost Dell se však rozhodla jít ještě dál a představit monitor s rozlišením 5K.reklama
Rozlišení 4K může mít více podob od 4096 x 3112 až po 3840 x 2160, které bylo obecně přijato jako standard u počítačových monitorů, a to nejspíše proto, že jde přesně o čtyřnásobné rozlišení v porovnání s Full HD (1920 x 1080). Zato rozlišení 5K, nebo také Ultra HD 5K, není zrovna všeobecně přijatý standard, a tak jde spíše o výmysl společnosti Dell, jejíž monitor je prvním modelem na světě, který takové rozlišení nabídne.

Nicméně výmysl je to velmi zajímavý. Na 27" obrazovce monitoru Dell UltraSharp 27 Ultra HD 5K se nachází téměř 15 milionů obrazových bodů v rozlišení 5120 x 2880 s rastrem o jemnosti 218 ppi. Monitor je tak určen především pro profesionály, kteří ocení takto vysoké rozlišení.

Povrch displeje má mít antireflexivní úpravu a co se týče specifikací, ty jsou zatím neúplné. Barevná hloubka má přes 1 miliardu, dále se ví o dvojici 16W reproduktorech Harman Kardon, rozhraní mini DisplayPort, šesti USB portů v integrovaném hubu a také čtečce karet SD. Více se dozvíme asi až ke konci roku, kdy tento monitor přijde na trh, a to za cenu 2500 USD.

Zdroj: Tom's Hardware
Nejpopulárnější LCD monitory
reklama
Nejnovější články
NZXT S340 Elite: skříň myslící i na VR NZXT S340 Elite: skříň myslící i na VR
Na zatím nepříliš mohutnou VR vlnu se nyní snaží naskočit také společnost NZXT, která představila počítačovou skříň S340 Elite. Ta je upravena tak, abychom si na ni mohli pohodlně pověsit VR headset a také jej měli kam připojit.
Dnes,  aktualita, Jan Vítek
Samsungu vybuchují i pračky a nepotřebují k tomu Note 7 Samsungu vybuchují i pračky a nepotřebují k tomu Note 7
Mobilní divize Samsungu má akutálně velký problém s vybuchujícími bateriemi Note 7, ovšem nyní jde i o pračky vyrobené mezi lety 2011 a 2016, které mohou představovat přinejmenším stejné riziko pro blízké osoby.
Dnes,  aktualita, Jan Vítek,  2 komentáře
GeForce GTX 1080 Ti přijde s 10,8 TFLOPS a 12 GB paměti GeForce GTX 1080 Ti přijde s 10,8 TFLOPS a 12 GB paměti
Už po nástupu pascalové karty TITAN X bylo jasné, že si NVIDIA někdy přichystá také její čistě herní verzi, kterou už můžeme označit za GeForce GTX 1080 Ti. Ta má dle aktuálních informací nastoupit v lednu vybavená GPU GP102.
Dnes,  aktualita, Jan Vítek,  1 komentář
Google uvede Andromedu – dostanou Windows konečně relevantní konkurenci? Google uvede Andromedu – dostanou Windows konečně relevantní konkurenci?
Podle všeho to vypadá, že společnost Google uvede v nejbližší době nový operační systém Andromeda, který je určený pro desktop. Cílem je využít to nejlepší z mobilního a desktopového světa. Mají se v Redmondu čeho bát?
Včera,  aktualita, Michal Hala,  3 komentáře
Nanoxia Project S: skříň pro hi-end HTPC Nanoxia Project S: skříň pro hi-end HTPC
Společnost Nanoxia už na Computexu 2015 představila svůj 'NanoXia Project', který připomněla ještě také letos na Gamescomu. Jeho výsledkem je skříň Nanoxia Project S označená za hi-end skříň pro HTPC sestavy.
Včera,  aktualita, Jan Vítek