www.svethardware.cz
>
>
>
>
>

Dell S2417DG: 24" s WQHD pro hry

Dell S2417DG: 24" s WQHD pro hry
, , aktualita
Dell si připravil nový herní monitor S2417DG, který bude patřit mezi ty lepší a vzhledem ke kompatibilitě s G-Sync také jistě i mezi dražší modely. Nabídne nám rozlišení WQHD na 24" obrazovce, takže to také bude chtít výkonnou grafiku.reklama
Dell S2417DG má tak 24palcovou obrazovku s rozlišením 2560 x 1440 a vzhledem k technologii G-Sync má jeho koupě smysl jen pro majitele grafických karet GeForce. Ti by navíc měli mít k dispozici výkonnou kartu, která dokáže nakrmit rozlišení 2560 x 1440, a to nejlépe při vyšším framerate, než je základních 30 FPS. Samotný S2417DG dokáže nastavit variabilní obnovovací frekvenci v rozsahu 30 až 165 Hz. Kdo však čekal, že tu bude nějaký lepší panel, pak toho odezva 1 ms (GtG) a pozorovací úhly 170°/160° hned vyvedou z omylu. Bezpochyby jde o TN.

Samotný Dell slibuje především to, co je spojeno s technologií G-Sync, takže absenci roztrhaného obrazu, který se nemá zasekávat a také má mít jen minimální zpoždění. Díky relativně vysokému rozlišení na 24" panelu se také můžeme těšit na jemný obraz a vedle toho výrobce upozorňuje na tenké rámečky, jež jsou dobrý předpoklad pro vícemonitorové soustavy. Vedle G-Sync je také ještě díky vysoké obnovovací frekvenci samozřejmostí podpora 3D Vision.

Jako herní monitor nám Dell S2417DG poskytne několik herních profilů pro hry typů RPG, FPS, RTS a jiných, přičemž svůj vlastní profil si můžeme snadno vytvořit. Mezi rozhraní zde patří DisplayPort 1.2a a HDMI 1.4, dále hub se čtyřmi porty USB 3.0 a jak je vidět na fotografiích, stojan umožní nastavit výšku, sklon i natočení obrazovky a také funkci pivot. Použitý panel má statický kontrast 1000:1. jas 350 cd/m2, zobrazí maximálně 16,7 milionu barev a pokryje barevný prostor sRGB, což jsou na dnešní dobu obvyklé parametry.

Samotný Dell ještě nestanovil jeho cenu, ale dle TFT Central to bude 570 USD.

Zdroj: Hexus.net
Nejpopulárnější LCD monitory
reklama
Nejnovější články
Největší IT firmy vytvořily partnerství kolem vývoje umělé inteligence Největší IT firmy vytvořily partnerství kolem vývoje umělé inteligence
Velké světové technologické společnosti Google, Microsoft, Facebook, Amazon a IBM se rozhodly, že vytvoří partnerskou organizaci, která bude sledovat a usnadňovat vývoj technologií umělé inteligence. Co to znamená?
Dnes,  aktualita, Jan Vítek
D-Wave už má kvantový počítač se 2048 quibity D-Wave už má kvantový počítač se 2048 quibity
Kanadská společnost D-Wave si nárokuje prvenství jako prodejce komerčně dostupného kvantového počítače. Podívejme se na to, co má v rukou nyní, neboť se pochlubila s modelem využívajícím 2048 quibitů.
Dnes,  aktualita, Jan Vítek
NVIDIA Xavier: AI superpočítač s GPU Volta NVIDIA Xavier: AI superpočítač s GPU Volta
Již nějaký ten pátek víme, že NVIDIA se chystá po generaci GPU Pascal přijít s čipy Volta. Ty ještě v případě grafických karet zdaleka nejsou aktuální, ovšem to NVIDII nezabránilo představit nový produkt Xavier, který je na GPU Volta postaven.
Dnes,  aktualita, Jan Vítek
USB-IF oznamuje USB Audio, náhradu za jacky USB-IF oznamuje USB Audio, náhradu za jacky
USB Implementers Forum oznamuje nový standard pro využití moderního konektoru USB Type-C. Jedná se o USB Audio Device Class 3.0, který má posloužit jako hlavní řešení pro připojení rozličných zařízení.
Dnes,  aktualita, Jan Vítek,  3 komentáře
Samsung o budoucnosti SSD: NVMe pošle HDD k ledu Samsung o budoucnosti SSD: NVMe pošle HDD k ledu
Společnost Samsung nedávno představila své nové produkty, ale při té příležitosti se také rozpovídala o své vizi budoucnosti SSD. Jak mají tedy tato úložná zařízení postupně nahrazovat pevné disky a co jim k tomu pomůže?
Dnes,  aktualita, Jan Vítek,  2 komentáře