www.svethardware.cz
>
>
>
>
>

Dell SE2717H: 27" IPS s FreeSync za 249 USD

Dell SE2717H: 27" IPS s FreeSync za 249 USD
, , aktualita
Společnost Dell si připravila velice zajímavý monitor. Jde o model Dell SE2717H, který je vybaven 27" obrazovkou typu IPS, jejíž obnovovací frekvenci můžeme synchronizovat pomocí AMD FreeSync. Cena byla přitom stanovena na 249 USD.reklama
To je v přepočtu o něco více než 6000 Kč (249 USD na Dell direct), ale na to, za kolik se u nás bude Dell SE2717H nakonec prodávat, si musíme ještě počkat. Nelze také očekávat, že za takovou cenu dostaneme tu nejlepší výbavu. Použitý panel tak nabízí rozlišení Full HD (1920 x 1080), které už na 27" panelu nemusí zdaleka každému stačit (pixely jsou velké 0,31 mm). Jde také pouze o 6bitový panel s odezvou 6 ms, takže opravdu nejde o vysněný kus hardwaru, ale pokud chceme levný a co největší panel, nechceme se spokojit s TN a bonus v podobě FreeSync se bude hodit, SE2717H je velice zajímavá volba.

Co se týče FreeSync, ten nebude v tomto případě pracovat se závratně vysokými frekvencemi. Dynamická obnovovací frekvence se bude pohybovat mezi 48 a 75 Hz. Kvůli 6bitovému panelu je možné dosáhnout 16,7 milionu zobrazitelných barev pouze pomocí FRC, čili ditheringu, což nám nebude moc vadit při hraní, ale pro práci s grafikou tento monitor není zrovna vhodný. Dle specifikací je barevný gamut 84 procent (CIE 1976) či 72 procent (CIE 1931). Maximální jas je 300 cd/m2 a nativní kontrast 1000:1. Typická spotřeba činí 31 W.

Samotný monitor kombinuje černou a tmavě stříbrnou barvu, jeho stojan dokáže upravit pouze naklopení a je vybaven otvorem pro provčení kabelů. Obrazovka je pokryta matnou vrstvou tvrdosti 3H. Mezi rozhraní zde patří pouze jeden D-Sub pro analogový signál a HDMI 1.4 pro digitální.

Otázka je, kdy se tento monitor dostane také do nabídky českých obchodů a s jakou cenou.

Zdroj: Dell
Nejpopulárnější LCD monitory
reklama
Nejnovější články
Algoritmus odhalí i skryté projevy nenávisti na Twitteru a umožní zabránit násilnostem Algoritmus odhalí i skryté projevy nenávisti na Twitteru a umožní zabránit násilnostem
Univerzita Cardiff pracuje na algoritmu, který umožní vyhledávání nenávistných příspěvků na Twitteru a především jejich spojování s reálnými trestnými činy. V budoucnu by tak policie mohla snáze předpovědět výbuchy násilí spojené například s rasismem.
Dnes,  aktualita, Jáchym Šlik,  1 komentář
Přelepení webkamery páskou doporučuje i šéf FBI Přelepení webkamery páskou doporučuje i šéf FBI
Sám šéf FBI James Comey se nedávno nechal slyšet, že má webovou kameru na svém notebooku přelepenou kusem pásky. Dělá to prý pro svou bezpečnost a doporučuje stejný krok učinit i všem ostatním.
Včera,  aktualita, Jáchym Šlik,  2 komentáře
První vlak na vodík začne jezdit příští rok v Německu První vlak na vodík začne jezdit příští rok v Německu
Alstom se pochlubil prvním osobním vlakem využívajícím vodíkové palivové články. A nejedná se o žádnou technologii daleké budoucnosti, moderní jednotky začnou brázdit německé koleje už koncem roku 2017.
Včera,  aktualita, Jáchym Šlik
Biostar má svou první myš, levný model AM2 Biostar má svou první myš, levný model AM2
Společnost Biostar známe především jako výrobce základních desek a grafických karet, přičemž v tomto ohledu patří vedle firem Gigabyte a Asus mezi trpaslíky. Nyní se tato firma rozhodla, že zavede výrobu i počítačových myší.
23.9.2016,  aktualita, Jan Vítek
Google otevřel vývojářům VR platformu Daydream, ale zatím chybí smartphony Google otevřel vývojářům VR platformu Daydream, ale zatím chybí smartphony
Tento týden došlo k vydání VR SDK 1.0 pro platformu virtuální reality Google Daydream. Vývoj aplikací tak může naplno začít ještě předtím, než se na trhu objeví více než jeden podporovaný smartphone.
23.9.2016,  aktualita, Jáchym Šlik