www.svethardware.cz
>
>
>
>

Dell Smart Desk: budoucnost produktivity?

Dell Smart Desk: budoucnost produktivity?
, , aktualita
Společnost Dell si přichystala vlastní koncept, který ukázal, jakým směrem by se také mohly ubírat desktopové počítače. Jedná se o Smart Desk, čili chytrý stůl, který se skládá z velkého monitoru a neméně velké dotykové plochy.reklama
Nový koncept Dell Smart Desk je určený především pro grafiky, umělce, inženýry, architekty či vědce, takže jde o systém pro vážnou práci. Firma jej na své konferenci Dell World v Austinu (Texas) označila za budoucnost produktivního pracoviště, přičemž to se má skládat z velkého monitoru s rozlišením 5K a dalšího naplocho umístěného zobrazovacího zařízení, které je současně i dotykovou plochou.

Dell však není jedinou firmou, která vyvíjí takovýto systém. Velmi podobný koncept předvedla také firma HP, a to konkrétně HP Sprout. Ten byl představen minulý týden společně s novou 3D tiskárnou Multi Jet Fusion 3D. Nicméně Sprout je určen především právě pro ni, kdežto Dell Smart Desk by měl být spíše univerzálním pracovištěm.

Smart Desk v současné podobě nejspíše využívá monitor Dell UltraSharp 27 s rozlišením 5K (5120 x 2880), přičemž spodní dotykový panel je otázkou. Umožní nám ale ovládat příslušné aplikace dotykem s využitím gest nebo pomocí elektronického pera či jiných ovladačů (na fotografiích můžeme vidět i jakýsi kroužek). V podstatě jde o takový velký grafický tablet, na němž se může zobrazit a ovládat cokoliv.

Koncept sám o sobě je tedy velmi jednoduchý a záležet bude především na jeho programové výbavě, na níž bude stát a padat. Aplikace tak musí být schopny využít hlavní monitor i spodní dotykový, k čemuž by dle firmy Dell měly stačit plug-iny určené do již existujících aplikací. Tvůrci mluví o tom, že tento systém odděluje "vidění a dělání", čili primární funkce pro tvoření obsahu či ovládání jsou posunuty blíže k uživateli a ostatní mohou být bokem, respektive na monitoru před uživatelem. Ale to je tak nějak logické, že třeba při stříhání filmů budeme mít ovladací prvky na dotykové ploše a samotný obraz flilmu bude na monitoru.

Jisté také je, že tento systém není určen pro běžné uživatele, kteří svůj počítač využívají pro surfování po webu, kancelářské aplikace, komunikaci, média, apod. Však také určitě nepůjde o nic levného. Nicméně zpráva představila pouze samotný koncept a o konkrétním produktu nepadlo ani slovo, natož pak o příchodu na trh či ceně.

Zdroj: TZ Dell
Nejpopulárnější tablety
reklama
Nejnovější články
Desky Gigabyte s AM4 vyfoceny, co nabídnou? Desky Gigabyte s AM4 vyfoceny, co nabídnou?
Můžeme se těšit na novou generaci základních desek se socketem AMD AM4, která bude určena pro procesory Zen i nová APU BristolRidge. Na dvě takové se už můžeme podrobně podívat, na svědomí je má společnost Gigabyte.
Dnes,  aktualita, Jan Vítek
Nissan ProPILOT Chair: jak sedět i ve frontě Nissan ProPILOT Chair: jak sedět i ve frontě
Ve firmě Nissan někoho napadllo, že by se dal využít systém ProPILOT vyvíjený pro autonomní vozidla i jiných způsobem. Vytvořil tak autonomní židle, které se mohou se svými pasažéry řadit do fronty.
Dnes,  aktualita, Jan Vítek
Windows 10 jsou dle Microsoftu už na 400 milionech zařízení Windows 10 jsou dle Microsoftu už na 400 milionech zařízení
Microsoft dle aktuálních údajů v posledním půlroce značně pokročil v rozšiřování systému Windows 10. Z březnových 270 milionů instalací se postupně dostal až na dnešních 400 milionů. Znamená to, že W10 se rozšiřuje rychleji než kterýkoliv jeho předchůdce.
Dnes,  aktualita, Jan Vítek,  1 komentář
Google GNMT: překladový systém slibuje téměř "lidskou kvalitu" Google GNMT: překladový systém slibuje téměř "lidskou kvalitu"
Společnost Google pro svou službu Translate připravila nový překladový systém GNMT, o němž říká, že výrazně sníží počet chyb. Google dokonce uvádí, že se úroveň překladu systému GNMT blíží tomu, čeho jsou schopni lidé.
Dnes,  aktualita, Jan Vítek,  2 komentáře
Číňané tvrdí, že mají kvantový radar proti technologii stealth Číňané tvrdí, že mají kvantový radar proti technologii stealth
Čínská armáda uvedla, že vynalezla kvantový radar, proti němuž by byla technologie stealth, do níž americká armáda investovala stovky miliard dolarů, naprosto bezradná. Číňané by tak výrazně ovlivnili poměr sil.
Včera,  aktualita, Jan Vítek,  2 komentáře