www.svethardware.cz
>
>
>
>
>

Dell také chystá PC v batohu pro virtuální realitu

Dell také chystá PC v batohu pro virtuální realitu
, , aktualita
Dell je dalším výrobcem, který má v plánu nabídnout batoh obsahující výkonný počítač pro virtuální realitu. Novinka se zařadí pod herní značku Alienware. Na podobných produktech pracuje v současné době také HP, MSI nebo Zotacreklama
Dell nedávno představil několik nových herních strojů z řady Alienware, mezi kterými se možná ztratil neobvyklý počítač ukrytý ve futuristicky designovaném batohu. Důvodem tohoto řešení není ani tolik přenosnost, jako spíše využití pro potřeby virtuální reality. Uživatel může k počítači připojit speciální brýle HTC Vive nebo Oculus Rift a díky baterii integrované rovněž v batohu není omezován nepraktickými kabely, může se tak volně pohybovat po místnosti, aniž by hrozilo třeba riziko zakopnutí o kabel. Výdrž baterie výrobce neoznámil a příliš sdílný nebyl ani ohledně dalších technických parametrů počítače.

Dell jen oznámil, že jeho „backpack PC“ vzniká ve spolupráci s AMD, takže uvnitř nalezneme grafickou kartu z řady Radeon RX, možná tedy i Radeon RX 480 podporující hraní her v rozlišení 1440p. Projekt je zatím jen ve stadiu vývoje bez jakéhokoliv termínu uvedení na trh, takže je předčasné mluvit o ceně nebo dalších podrobnostech. Výrobce alespoň zveřejnil fotografie, které ukazují, jak bude počítač vypadat na zádech.

Dell ovšem není zdaleka jediným výrobcem, který má v plánu počítač v batohu pro virtuální realitu. Obdobný produkt oznámila letos v dubnu společnost Zotac, která pro tyto účely hodlá upravit jeden ze svých kapalinou chlazených miniaturních herních počítačů s procesorem Intel Core na architektuře Skylake a grafickou kartou Nvidia GeForce GTX 980. Stejnou grafiku hodlá ve svém PC na záda použít také MSI. A nezahálí ani HP, o jeho batohu Omen X VR PC Pack jsme více napsali zde. Nutno ovšem dodat, že žádný z produktů zatím není určen pro prodej.

Zdroj: Community.AMD.com, Liliputing.com
Nejpopulárnější tablety
reklama
Nejnovější články
Kostní implantáty vyrobené 3D tiskem pomohou lékařům Kostní implantáty vyrobené 3D tiskem pomohou lékařům
Tým amerických vědců z Northwestern University vyvíjí flexibilní kostní implantáty, které jsou vyráběny pomocí technologie 3D tisku. Tyto implantáty mohou pomoci například i v rozvojových zemích.
Včera,  aktualita, Kateřina Hoferková
Chystá se nový Ethernet: 5 Gb/s na stávajících kabelech Chystá se nový Ethernet: 5 Gb/s na stávajících kabelech
Ve spotřebitelském sektoru jsme už mnoho let odkázáni na 1Gb/s Ethernet, což se má brzy změnit. Můžeme se těšit až na propustnost 5 Gb/s, přičemž té bude možné dosáhnout na stávajících kabelových rozvodech.
Včera,  aktualita, Jan Vítek,  6 komentářů
K čemu vůbec jsou karty Founders Edition? Prý k řešení problémů K čemu vůbec jsou karty Founders Edition? Prý k řešení problémů
NVIDIA s představením generace Pascal odstartovala také kontroverzní program, když začala vydávat na trh karty série Founders Edition. Ty mnoho výrobců vidí jako snahu slíznout smetanu, ale tak to prý není.
Včera,  aktualita, Jan Vítek
ADATA SX8000: první běžné SSD s Intel 3D MLC ADATA SX8000: první běžné SSD s Intel 3D MLC
Dle Samsungu už mají brzy získat převahu SSD vybavená pro rozhraní PCI Express a protokol NVMe. Nástup nových ADATA SX8000 to jen dokazuje a jde prý také o první spotřebitelské modely vybavené 256Gbit paměťmi Intel / Micron 3D MLC.
Včera,  aktualita, Jan Vítek
HP vrací možnost využívat neoriginální náplně, prozatím HP vrací možnost využívat neoriginální náplně, prozatím
Společnost HP nedávno k nelibosti mnoha svých zákazníků aktivovala DRM, které už delší dobu bylo připraveno ve firmwaru inkoustových tiskáren OfficeJet. Znemožnila tak využití neoriginálních náplní a vysloužila si hlasitou kritiku.
Včera,  aktualita, Jan Vítek,  2 komentáře