www.svethardware.cz
>
>
>

Dell vylepšil své monitory UltraSharp 30 a 34

Dell vylepšil své monitory UltraSharp 30 a 34
, , aktualita
Oblíbený výrobce LCD monitorů, společnost Dell, si připravil nové verze modelů UltraSharp 30 a 34. Jedná se o UltraSharp 30 Monitor with PremierColor (UP3017) a UltraSharp 34 Curved Monitor (U3417W).reklama
Nové monitory Dell UltraSharp 30 Monitor with PremierColor (UP3017) a UltraSharp 34 Curved Monitor (U3417W) navazují na starší verze U3014 a U3415W. První z nich tak má 30" LCD displej typu IPS s rozlišením 2560 x 1600 a od staršího modelu se liší především svými schopnostmi kalibrace barev.

Nový model UP3017 dokáže z 99 % pokrýt barevné prostory AdobeRGB, sRGB, REC 709 a DCI-P3, což ocení především animátoři, designéři a lidé pracující s videem, pro něž je přesné zobrazení barev velice důležité. Vedle toho tu je také režim Custom Colour a software Dell UltraSharp Colour Calibration Solution, který s příslušnou volitelnou HW sondou nabídne možnost kalibrace barev. Další novinka je vylepšený stojan monitoru, který umožní využít pivot, a to s natočením po i proti směru hodinových ručiček, dále je tu větší rozsah při nastavení výšky a širší úhly naklonění. Tyto monitory také můžeme připojit sériově na sebe, jak ukazuje následující fotografie, přičemž pak mohou zobrazovat to samé, nebo pracovní prostor rozšířit.

Tento monitor už je v nabídce Dellu s cenou 1250 dolarů a vedle něj tu je také UltraSharp 34 Curved Monitor (U3417W) se zahnutou obrazovkou s poloměrem 1900R. Jedná se také o panel typu IPS, ale už 34palcový a s rozlišením 3440 x 1440. Nechybí zde Dell ComfortView s flicker-free a nízkým vyzařováním v modrém spektru, což má jako obvykle chránit naše oči.

Nový model nabídne tenčí okraje, díky čemuž se bude lépe hodit pro vícemonitorové soustavy. Jeho výbava čítá také dva 9W reproduktory, režimy Picture-in-Picture a Picture-by-Picture, rozhraní DisplayPort 1.2, Mini-DisplayPort 1.2, dvakrát HDMI 2.0 a také jeden výstup DisplayPort 1.2 pro sériové napojení dalšího monitoru.

Tento model pořídíme za 1200 dolarů a k dispozici bude od 9. září.

Zdroj: Hexus.net
Nejpopulárnější LCD monitory
reklama
Nejnovější články
Algoritmus odhalí i skryté projevy nenávisti na Twitteru a umožní zabránit násilnostem Algoritmus odhalí i skryté projevy nenávisti na Twitteru a umožní zabránit násilnostem
Univerzita Cardiff pracuje na algoritmu, který umožní vyhledávání nenávistných příspěvků na Twitteru a především jejich spojování s reálnými trestnými činy. V budoucnu by tak policie mohla snáze předpovědět výbuchy násilí spojené například s rasismem.
Dnes,  aktualita, Jáchym Šlik
Přelepení webkamery páskou doporučuje i šéf FBI Přelepení webkamery páskou doporučuje i šéf FBI
Sám šéf FBI James Comey se nedávno nechal slyšet, že má webovou kameru na svém notebooku přelepenou kusem pásky. Dělá to prý pro svou bezpečnost a doporučuje stejný krok učinit i všem ostatním.
Včera,  aktualita, Jáchym Šlik,  2 komentáře
První vlak na vodík začne jezdit příští rok v Německu První vlak na vodík začne jezdit příští rok v Německu
Alstom se pochlubil prvním osobním vlakem využívajícím vodíkové palivové články. A nejedná se o žádnou technologii daleké budoucnosti, moderní jednotky začnou brázdit německé koleje už koncem roku 2017.
Včera,  aktualita, Jáchym Šlik
Biostar má svou první myš, levný model AM2 Biostar má svou první myš, levný model AM2
Společnost Biostar známe především jako výrobce základních desek a grafických karet, přičemž v tomto ohledu patří vedle firem Gigabyte a Asus mezi trpaslíky. Nyní se tato firma rozhodla, že zavede výrobu i počítačových myší.
23.9.2016,  aktualita, Jan Vítek
Google otevřel vývojářům VR platformu Daydream, ale zatím chybí smartphony Google otevřel vývojářům VR platformu Daydream, ale zatím chybí smartphony
Tento týden došlo k vydání VR SDK 1.0 pro platformu virtuální reality Google Daydream. Vývoj aplikací tak může naplno začít ještě předtím, než se na trhu objeví více než jeden podporovaný smartphone.
23.9.2016,  aktualita, Jáchym Šlik