www.svethardware.cz
>
>
>

Descent Underground: legenda znovu ožije

Descent Underground: legenda znovu ožije
, , aktualita
Původní Descent z roku 1994 známe jako vůbec první hru, která nám dala opravdovou volnost pohybu ve 3D prostoru a testovala naši orientaci v něm. Nyní tato legenda znovu ožije v titulu Descent Underground.reklama
Od prvního dílu hry Descent nás tedy dělí již dvacet let a pokud nevíte o co jde, pak v této hře jsme se pohybovali skrz labyrint chodeb v dole, který byl zamořen trošku poblázněnými roboty. Téma je tedy velmi jednoduché, ovšem koncept byl ve své době revoluční. Pokračování této hry, respektive oživení série Descent, která obsahuje tři díly, mají nyní na starosti Descendent Studios. Ty v současné době hledají potřebné finance na Kickstarteru, přičemž cílem je vybrat 600 tisíc dolarů, což se nejspíše povede. Však krátce po zahájení kampaně už vybrali 120 tisíc a do jejího konce zbývá ještě plný měsíc.

Vývojářský tým netvoří žádní zelenáči, však řada z nich pracovala na velmi známých a kvalitních titulech jako Wing Commander, Star Citizen, Ultima Online, Deus Ex nebo Crusader: No Remorse, takže můžeme očekávat, že nový Descent bude kvalitní, ale to samozřejmě nelze tvrdit s jistotou. Projekt vede Eric Peterson, který stojí právě za tituly Wing Commander a Star Citizen, které mají svým zpracováním k Descentu velmi blízko.

Tvůrci si již vymysleli potřebný příběh, který nás vezme do roku 2315 a nedá se tedy mluvit o originálním rámci děje. Ve světě Descent Underground půjde o souboj megakorporací vysílajících těžební lodě k tzv. hlavnímu pásu planetek mezi drahami Marse a Jupitera, kde získávají cenné suroviny a příležitostně bojují proti sobě. Jde však o boje, které se staly novým sportem, jejž na Zemi sledují miliardy lidí a hráč se stane jedním z těchto sportovců/pilotů/zabijáků. Nový Descent slibuje propracovaný multiplayer a deathmatche pro až 16 hráčů, stejně jako hříčky z názvy Capture the Asteroid, Capture the Ore, Deathmatch Destruction, Mining for Minerals a další. Samozřejmostí je možnost vylepšování své flotily lodí, stejně jako jejich zbraní a jiných součástí.

Pokud budete chtít co nejdříve získat vlastní kopii, bude vást to stát přinejmenším 30 dolarů, za něž se stanete přispěvatelem s odměnou EARLY BIRD: MATERIAL DEFENDER. Descent bude distribuován také v obchodech, ovšem to již přijde na 50 dolarů. Vyjít má přesně za rok, čili v březnu 2016, takže jej čeká ještě dlouhý vývoj, ovšem autoři nešli na trh s prázdnou myšlenkou a dle videa (viz zdroj) už mají alespoň základ, na němž mohou stavět.

Zdroj: Kickstarter
Nejpopulárnější operační systémy
reklama
Nejnovější články
Vesmírná sonda Rosetta ukončila svou misi Vesmírná sonda Rosetta ukončila svou misi
Vesmírná sonda patřící Evropské kosmické agentuře včera po poledni slavnostně ukončila svou dlouhou pouť vesmírem. V závěru své dvanáctileté mise sonda dopadla na kometu, ze které sbírala data.
Dnes,  aktualita, Kateřina Hoferková
Kostní implantáty vyrobené 3D tiskem pomohou lékařům Kostní implantáty vyrobené 3D tiskem pomohou lékařům
Tým amerických vědců z Northwestern University vyvíjí flexibilní kostní implantáty, které jsou vyráběny pomocí technologie 3D tisku. Tyto implantáty mohou pomoci například i v rozvojových zemích.
Včera,  aktualita, Kateřina Hoferková
Chystá se nový Ethernet: 5 Gb/s na stávajících kabelech Chystá se nový Ethernet: 5 Gb/s na stávajících kabelech
Ve spotřebitelském sektoru jsme už mnoho let odkázáni na 1Gb/s Ethernet, což se má brzy změnit. Můžeme se těšit až na propustnost 5 Gb/s, přičemž té bude možné dosáhnout na stávajících kabelových rozvodech.
Včera,  aktualita, Jan Vítek,  7 komentářů
K čemu vůbec jsou karty Founders Edition? Prý k řešení problémů K čemu vůbec jsou karty Founders Edition? Prý k řešení problémů
NVIDIA s představením generace Pascal odstartovala také kontroverzní program, když začala vydávat na trh karty série Founders Edition. Ty mnoho výrobců vidí jako snahu slíznout smetanu, ale tak to prý není.
Včera,  aktualita, Jan Vítek
ADATA SX8000: první běžné SSD s Intel 3D MLC ADATA SX8000: první běžné SSD s Intel 3D MLC
Dle Samsungu už mají brzy získat převahu SSD vybavená pro rozhraní PCI Express a protokol NVMe. Nástup nových ADATA SX8000 to jen dokazuje a jde prý také o první spotřebitelské modely vybavené 256Gbit paměťmi Intel / Micron 3D MLC.
Včera,  aktualita, Jan Vítek