www.svethardware.cz
>
>
>
>

DirectX 12 spřáhne výkon GeForce i Radeonu

DirectX 12 spřáhne výkon GeForce i Radeonu
, , aktualita
Microsoft odhalil nové překvapivé detaily týkající se vyvíjeného API DirectX 12. To by dle nejnovějších informací mělo být schopné využít výkon grafických čipů Radeon i GeForce, přičemž se mluví o asynchronních multi-GPU schopnostech.reklama
Dnes je možné využít výkon více karet GeForce nebo Radeon s využitím technologií NVIDIA SLI a AMD CrossFire, ovšem dle Tom's Hardware bude díky DirectX 12 možné zkombinovat i kartu Radeon s GeForce nebo i s integrovanou grafikou od Intelu. Je tak možné, že budeme mít třeba notebook s APU od AMD a samostatnou grafikou od NVIDIE a budeme moci využít kombinaci integrovaného GPU v APU a samostatné grafiky GeForce.

Mluví se konkrétně o schopnosti Explicit Asynchronous Multi-GPU, které dokáží spřáhnout všechny možné zdroje grafického výkonu v jednom PC. Když to tedy vezmeme do důsledku, DirectX 12 by mohlo využít i integrované jádro od Intelu a grafiky s čipy Radeon a GeForce. To je sice pěkná představa, ale raději se necháme případně příjemně překvapit, než abychom se těšili na takový ideální scénář. Však dnes používané technologie firem AMD a NVIDIA využívající více GPU potřebují ideálně stejně výkonná GPU, aby za něco stály a je těžké si představit, že by spojení integrované Intel HD Graphics se samostatnou grafikou mělo mít nějaký pozitivní efekt.

DirectX 12 počítá konkrétně s technikou Split Frame Rendering (SFR), která dokáže rozdělit práci na vykreslování scény mezi více GPU. Nepůjde tedy pouze o to, že se budou střídat ve vykreslování snímků, ale rozdělí si práci na vykreslení jednoho. Jedno GPU si tak může vzít na starost geometrii a druhé zase textury. Ve skutečnosti tak bude moci více GPU pracovat na vykreslení jednoho snímku. V důsledku tak bude možné stavět systémy, které umožní využívat firemní technologie firem AMD a NVIDIA, aniž bychom se připravili o výkon. Jeden systém tak bude moci nabídnout třeba AMD TrueAudio či FreeSync i NVIDIA G-Sync.

Zní to tedy dobře, jak říká prezentace, takže kdy to bude dostupné? Microsoft počítá s předvánoční sezónou, což je v souladu s tím, co víme o nástupu systému Windows 10, který má přijít na trh někdy na podzim. Více se dozvíme příští týden, kdy proběhne Gamers Developer Conference, přičemž Microsoft také slibuje, že zájemci si budou moci DirectX 12 vyzkoušet už dříve, podobně jako rané verze Windows 10.

Zdroj: Hexus.net
Nejpopulárnější operační systémy
reklama
Nejnovější články
Google uvede Andromedu – dostanou Windows konečně relevantní konkurenci? Google uvede Andromedu – dostanou Windows konečně relevantní konkurenci?
Podle všeho to vypadá, že společnost Google uvede v nejbližší době nový operační systém Andromeda, který je určený pro desktop. Cílem je využít to nejlepší z mobilního a desktopového světa. Mají se v Redmondu čeho bát?
Včera,  aktualita, Michal Hala
Nanoxia Project S: skříň pro hi-end HTPC Nanoxia Project S: skříň pro hi-end HTPC
Společnost Nanoxia už na Computexu 2015 představila svůj 'NanoXia Project', který připomněla ještě také letos na Gamescomu. Jeho výsledkem je skříň Nanoxia Project S označená za hi-end skříň pro HTPC sestavy.
Včera,  aktualita, Jan Vítek
Astronomové potvrdili teorii neúspěšných supernov Astronomové potvrdili teorii neúspěšných supernov
Astronomové mohli sledovat vůbec první případ hvězdy, která byla tak masivní, že přeskočila stádium supernovy a rovnou se zhroutila do podoby černé díry. Můžeme tak mluvit o první zaznamenané neúspěšné supernově.
Včera,  aktualita, Jan Vítek
Elon Musk představuje plány na kolonizaci Marsu Elon Musk představuje plány na kolonizaci Marsu
Elon Musk má se svou společností SpaceX velké plány. Vývoj znovupoužitelných raket vede k hlavnímu cíli: dobýt rudou planetu. Na včerejší konferenci Making Humans a Multiplanetary Species Elon Musk představil své plány.
Včera,  aktualita, Kateřina Hoferková,  1 komentář
Desky Gigabyte s AM4 vyfoceny, co nabídnou? Desky Gigabyte s AM4 vyfoceny, co nabídnou?
Můžeme se těšit na novou generaci základních desek se socketem AMD AM4, která bude určena pro procesory Zen i nová APU BristolRidge. Na dvě takové se už můžeme podrobně podívat, na svědomí je má společnost Gigabyte.
Včera,  aktualita, Jan Vítek,  5 komentářů