www.svethardware.cz
>
>
>

DisplayLink nabídne připojení 4K LCD přes USB 3.0

DisplayLink nabídne připojení 4K LCD přes USB 3.0
, , aktualita
Společnost DisplayLink, jejímž zaměřením jsou technologie pro přenos obrazu přes rozhraní USB, představila čipovou sadu DL-5500. Ta je určena pro rozhraní USB 3.0 a dle výrobce zvládne přenos rozlišení až 3840 x 2160, čili 4K.reklama
DisplayLink DL-5500 je první čipovou sadou rodiny DL-5000, která podporuje vedle rozhraní USB 3.0 vysoká rozlišení a je určena pro uživatele notebooků a desktopů. Ti si budou moci snadno připojit nový monitor s vysokým rozlišením až 3840 x 2160.

Výrobce mluví o UGA, čili o univerzálním grafickém adaptéru, který je určen pro všechny počítače disponující rozhraním USB 3.0. Slibuje nám také Plug-and-Play, tedy velmi snadné použití a uvádí, že napájení zvládne dodat samotný USB port. Uživatel tedy bude muset pouze propojit PC a monitor přes dokovací stanici nebo adaptér, případně si nechat nainstalovat nejnovější ovladače a vše ostatní by měl zvládnout počítač.

Navíc prý budeme moci využít také stávající dokovací stanice DisplayLink, které připojíme k PC pomocí jednoho kabelu, ale o tom nám firma víc neprozradila. Zdůraznila jen, že jde o snadný způsob připojení displeje s vysokým rozlišením a nezveřejnila technické podrobnosti. Otázkou je především to, jaké obnovovací frekvence je při přenosu obrazu v rozlišení 4K dosaženo a také se můžeme ptát, jak náročné na výkon procesoru takové připojení bude.

Zdroj: X-bit labs
Nejpopulárnější LCD monitory
reklama
Nejnovější články
SpaceX vyzkoušelo Raptor, motor pro mise na Mars SpaceX vyzkoušelo Raptor, motor pro mise na Mars
Společnost SpaceX má s ohledem letů na Mars velice ambiciózní plány, do nichž spadá také využití silnějších motorů, než jaká má dnes k dispozici. Jedná se o vyvíjený Raptor, který byl nyní vůbec poprvé vyzkoušen.
Dnes,  aktualita, Jan Vítek
AMD Zen Plus: 7nm APU Gray Hawk přijde v roce 2019 AMD Zen Plus: 7nm APU Gray Hawk přijde v roce 2019
Nyní je aktuální generace APU Bristol Ridge, ale my už se můžeme podívat do budoucnosti, kde se rýsují již 7nm APU založená na procesorové architektuře Zen Plus. Jde o Gray Hawk chystané na rok 2019.
Dnes,  aktualita, Jan Vítek
Twitter nejspíše hledá, kdo by jej mohl koupit Twitter nejspíše hledá, kdo by jej mohl koupit
Agentura Reuters přinesla zprávu, že Twitter vyjednává s hned několika technologickými společnostmi a hledá mezi nimi tu, která by jej byla ochotna koupit. Není to ani tak moc překvapivé vzhledem k tomu, jaké finanční výsledky Twitter má v posledních letech.
Dnes,  aktualita, Jan Vítek
Šestá Civilizace se blíží, co budeme potřebovat? Šestá Civilizace se blíží, co budeme potřebovat?
Už za necelý měsíc si budeme moci zahrát šestý díl hry Civilization Sida Meiera. Vývojářské studio Firaxis společně s 2K Games nyní oznamuje, jaké jsou minimální a doporučené specifikace pro PC. Stačit bude i slabší sestava.
Dnes,  aktualita, Jan Vítek
NVIDIA chystá 75W GeForce GTX 1050 a 1050 Ti NVIDIA chystá 75W GeForce GTX 1050 a 1050 Ti
Už dříve se objevily informace o chystané kartě NVIDIA GeForce GTX 1050, přičemž dnes už se můžeme podívat na očekávané specifikace také lepší verze s označením GTX 1050 Ti. Co nám tyto modely s TDP pod 75 W nabídnou?
Dnes,  aktualita, Jan Vítek