DJI představilo levný dron Phantom 3 Standard

DJI představilo levný dron Phantom 3 Standard
, , aktualita
Společnost DJI rozšířila nabídku svých dronů směrem dolů a nově si budete moci koupit Phantom 3 Standard. Proti svým bráškům Advanced a Professional nabídne trochu méně možností, ale také nižší cenovku.reklama
Vedle dronů DJI Phantom 3 Advanced a Professional nabízí společnost DJI nově i levnější verzi Phantom 3 Standard. Ta je ořezána o několik funkcí, zajímavostí je ale i to, že např. v možnostech natáčení videa je lepší než model Advanced. Ten končí na Full HD videu, zatímco model Phantom 3 Standard zvládá i 2.7K videosekvence s rozlišením 2704×1520 pixelů při 30 fps. Full HD zvládá také při 30 fps a HD video dokonce při 60 snímcích za sekundu. Maximální datový tok videa činí 40 Mbps. Data lze ukládat na microSD kartu (8GB verze je v balení) a podporován je nejen formát JPEG, ale i RAW (DNG soubory). Videa lze ukládat ve formátu MP4 nebo MOV (MPEG-4 AVC).


DJI Phantom 3 Standard


Obraz je pořizován 1/2,3" snímačem s rozlišením 12 megapixelů (4000×3000 pixelů). Podporuje citlivosti ISO 100 až ISO 1600 u fotografií a ISO 100 až ISO 3200 u videa. Expoziční časy mohou být 1/8000 sekundy až 8 sekund. Kamerka podporuje focení sekvencí (3, 5 nebo 7 snímků), je zde i expoziční bracketing pro 3 nebo 5 snímků s rozdíly 0,7 EV mezi expozicemi, nechybí ani time-lapse video. Objektiv má 94° úhel záběru (20mm přepočtenou ohniskovou vzdálenost) a světelnost F2,8.


DJI Phantom 3 Standard ovladač


Dron váží 1216 gramů včetně 365gramové baterie. Maximální rychlost stoupání činí 5 m/s, u klesání je to 3 m/s a u klasického pohybu vpřed bez větru pak 16 m/s. Phantom 3 Standard je použitelný do nadmořské výšky až 6000 metrů. O lokalizaci se zde stará GPS, chybí tu však funkce polohování v interiérech (senzor vzdálenosti od země v interiérech).

Baterie Li-Po 4S s kapacitou 4480 mAh má vydržet na 25 minut letu. K řízení je využit zjednodušený ovladač s dosahem 1000 metrů vycházející z toho, který byl použit u modelu Phantom 2 Vision. Obraz si lze prohlížet v live view v 720p HD kvalitě pomocí aplikace DJI Go, ta také z větší části bude sloužit k ovládání. Aplikace je zatím k dispozici pouze pro operační systém iOS 8.0 a novější. Verze pro Android by se měla brzy objevit. LightBridge pro kvalitní bezdrátový přenos live-view zde chybí (k dispozici pouze již zmíněná Wi-Fi), nenajdete tu ani GLONASS. Cena nového modelu byla stanovena na 919 EUR ($799 v USA).

Zdroj: dji.com, cnet.com

DJI Phantom 3 Standard - DJI0326
lze pořídit v  e-shopech za cenu od (Zdroj: Heureka.cz)
Porovnat ceny >>

DJI Phantom 3 Standard P-ONE - DJI0326PACK
lze pořídit v  e-shopech za cenu od (Zdroj: Heureka.cz)
Porovnat ceny >>

Nejpopulárnější tablety
reklama
Nejnovější články
Desky Gigabyte s AM4 vyfoceny, co nabídnou? Desky Gigabyte s AM4 vyfoceny, co nabídnou?
Můžeme se těšit na novou generaci základních desek se socketem AMD AM4, která bude určena pro procesory Zen i nová APU BristolRidge. Na dvě takové se už můžeme podrobně podívat, na svědomí je má společnost Gigabyte.
Dnes,  aktualita, Jan Vítek
Nissan ProPILOT Chair: jak sedět i ve frontě Nissan ProPILOT Chair: jak sedět i ve frontě
Ve firmě Nissan někoho napadllo, že by se dal využít systém ProPILOT vyvíjený pro autonomní vozidla i jiných způsobem. Vytvořil tak autonomní židle, které se mohou se svými pasažéry řadit do fronty.
Dnes,  aktualita, Jan Vítek
Windows 10 jsou dle Microsoftu už na 400 milionech zařízení Windows 10 jsou dle Microsoftu už na 400 milionech zařízení
Microsoft dle aktuálních údajů v posledním půlroce značně pokročil v rozšiřování systému Windows 10. Z březnových 270 milionů instalací se postupně dostal až na dnešních 400 milionů. Znamená to, že W10 se rozšiřuje rychleji než kterýkoliv jeho předchůdce.
Dnes,  aktualita, Jan Vítek,  1 komentář
Google GNMT: překladový systém slibuje téměř "lidskou kvalitu" Google GNMT: překladový systém slibuje téměř "lidskou kvalitu"
Společnost Google pro svou službu Translate připravila nový překladový systém GNMT, o němž říká, že výrazně sníží počet chyb. Google dokonce uvádí, že se úroveň překladu systému GNMT blíží tomu, čeho jsou schopni lidé.
Dnes,  aktualita, Jan Vítek,  2 komentáře
Číňané tvrdí, že mají kvantový radar proti technologii stealth Číňané tvrdí, že mají kvantový radar proti technologii stealth
Čínská armáda uvedla, že vynalezla kvantový radar, proti němuž by byla technologie stealth, do níž americká armáda investovala stovky miliard dolarů, naprosto bezradná. Číňané by tak výrazně ovlivnili poměr sil.
Včera,  aktualita, Jan Vítek,  2 komentáře