www.svethardware.cz
>
>
>
>
>
>

Dle Inno3D nás možná brzy čeká další Pascal: GTX 1060

Dle Inno3D nás možná brzy čeká další Pascal: GTX 1060
, , aktualita
Jedním z překvapení letošního Computexu by mohl být brzký nástup nového grafického mainstreamu firmy NVIDIA, a to karet GeForce GTX 1060. Ty by měly nabídnout výkon mezi GTX 970 a GTX 980, a to hluboko pod TDP 150 W.reklama
Poté, co jsme viděli recenze, kde v řadě testů nová GTX 1070 porazila starou GTX 980 Ti i TITAN X, nebo se jim vyrovnala, by rozhodně nebyl udávaný výkon GeForce GTX 1060 překvapivý. Jde ale jen o velice hrubé srovnání s předchozí generací, které nám nabízí obrázek uvolněný firmou Inno3D. V něm se ukazuje, že zatím nejvýše z nové generace stojí GTX 1080, pak je tu hned pod ní bezpochyby GTX 1070 a nakonec tu je neznámá karta, jež by dle všeho měla být GTX 1060 a někde se také mluví o GTX 1060 Ti. Je naprosto jedno, jaké označení tato karta dostane, ale osobně bych tipoval, že o Ti se jednat nebude.

Z pozice dosud neznámé karty vyplývá, že by měla nabídnout výkon mezi kartami GTX 970 a GTX 980 a mluví se o TDP pod 150 W, což je ale naprosto jasné, když právě tato hodnota náleží nové GTX 1070. Můžeme uvažovat o nějakých 125 až 130 W. Dále z obrázku vyplývá, že pro karty výkonnostní úrovně GTX 960 a GTX 950 dosud není náhrada s čipy Pascal, a tak je možné, že ty na trhu vydrží alespoň ještě několik měsíců (ne-li do nástupu nové generace), a měly by tak zlevnit. To ale nelze jednoznačně určit na základě jednoho obrázku.

Je ale pravděpodobné, že by nástupce GTX 960 měl takový výkon? Když si porovnáme GTX 970, 980 a jejich nástupce, pak uvidíme, že jde o cca 1,7 až 1,8násobné zvýšení výkonu (s ohledem na výkon v FP32). Karta GTX 960 má přitom 2,3 TFLOPS, takže její nástupkyně by mohla mít kolem 4 TFLOPS, což je právě mezi GTX 980 a 970, čili to by zhruba odpovídalo.

Jisté je, že si NVIDIA chystá přinejmenším třetí Pascal, a to s největší pravděpodobností s GP106, jak ukázala už AIDA64. Jenomže je tu ještě jedno GPU, které bylo zmíněno dříve, a to GP104-150-A1, čili nejslabší z GP104 použitého v kartách GTX 1080 a 1070. Právě to by se mohlo stát základem SKU GeForce GTX 1060 Ti, to pokud by NVIDIA chtěla lépe rozlišit GTX 960, pro nějž by taková karta nebyla přímým nástupcem a ani by nemohla, když by GTX 960 zůstala na trhu. To jsou ale vše jen čisté spekulace.

Pro NVIDII rozhodně má smysl chtít co nejdříve dostat na trh mainstreamové GPU Pascal, protože jinak tento lukrativní segment obsadí AMD se svými Polarisy. Ty se mají objevit až v červenci, takže NVIDIA má ještě šanci být pohotovější.

Zdroj: VideoCardz
Nejpopulárnější grafické karty
reklama
Nejnovější články
Číňané tvrdí, že mají kvantový radar proti technologii stealth Číňané tvrdí, že mají kvantový radar proti technologii stealth
Čínská armáda uvedla, že vynalezla kvantový radar, proti němuž by byla technologie stealth, do níž americká armáda investovala stovky miliard dolarů, naprosto bezradná. Číňané by tak výrazně ovlivnili poměr sil.
Včera,  aktualita, Jan Vítek
O koupi Twitteru má zájem i Disney O koupi Twitteru má zájem i Disney
Samotná společnost Disney dle serveru TechCrunch nyní má vyjednávat s bankami, aby zjistila, zda si může dovolit akvizovat Twitter, jehož hodnota na burze nedávno prudce vzrostla. Co by z toho takový Disney ale mohl mít?
Včera,  aktualita, Jan Vítek
Xbox One S v edici Audi R8: autokonzole pro Forza Horizon 3 Xbox One S v edici Audi R8: autokonzole pro Forza Horizon 3
Herním světem v těchto dnech hýbe nová závodní hra Forza Horizon 3, kterou vydává Microsoft, a tak není ani divu, že se objevila speciální edice konzole Xbox One S. Ta je laděna do tvarů automobilu Audi R8, ovšem koupit si ji nemůžeme.
Včera,  aktualita, Jan Vítek
EIZO CG2730 a CS2730: 27" dvojka pro náročné EIZO CG2730 a CS2730: 27" dvojka pro náročné
Společnost EIZO si připravila dva nové monitory z řady ColorEdge, které umožňují hardwarovou kalibraci obrazu a jsou určeny pro zpracování fotografií, videa a vůbec práci s grafikou. Co všechno nám nabídnou?
Včera,  aktualita, Jan Vítek
Samsung Polaris: nové kontrolery zajistí vyšší kapacitu SSD Samsung Polaris: nové kontrolery zajistí vyšší kapacitu SSD
Samsung na Global SSD Summit v Koreji vedle nových modelů SSD 960 PRO a EVO odhalil také nové kontrolery, které mají změnit možnosti modelů SSD pro formát M.2. Jde o kontrolery Polaris, jež přicházejí s designem PoP (Package on Package).
Včera,  aktualita, Jan Vítek,  1 komentář