www.svethardware.cz
>
>
>

DO-IT za Prahou postaví linku na 3D tiskárny

DO-IT za Prahou postaví linku na 3D tiskárny
, , aktualita
Společnost DO-IT, pod niž spadá český start-upový projekt be3D a 3D tiskárny DeeGreen a DeeRed, oznámila, že uspěla s žádostí na dotaci z Operačního programu Podnikání a inovace a připravuje stavbu nové výrobní linky.reklama
DO-IT získala z Operačního programu Podnikání a inovace (OPPI) celkem 6 milionů na výrobu linky pro sériovou výrobu 3D tiskáren, přičemž tato dotace je podmíněna přinejmenším padesátiprocentní spoluúčastí, takže minimální náklady budou 12 milionů. Na čerpání peněz má be3D jeden rok a v této době tak již hledá vhodné prostor v okolí Prahy, kam by mohla linku umístit.

Tato linka bude primárně určena k výrobě tiskárny DeeRed, ale snad se dostane také na ostatní modely, třeba DeeGreen. Firma přitom ještě nedávno působila v tzv. inkubátoru na ČVUT a do nových prostor se přestěhovala na začátku letošního roku, ovšem i ty jí už brzy prý přestanou stačit k tomu, aby mohla dále navyšovat svou výrobní kapacitu. Objednávky přitom chodí především z Německa a Holandska.

Nová linka bude dle předpokladů zabírat 1000 metrů čtverečných, přičemž v Praze na Palmovce zůstane obchodní a vývojové oddělení. Vedení be3D je také v této době na tříměsíční stáži ve známém Silicon Valley, a to díky CzechInvestu a projektu CzechAccelerator 2011 – 2014. Firma doufá, že se jí tam podaří najít nové investory.

Zdroj: TZ be3D
Nejpopulárnější tiskárny
reklama
Nejnovější články
Google uvede Andromedu – dostanou Windows konečně relevantní konkurenci? Google uvede Andromedu – dostanou Windows konečně relevantní konkurenci?
Podle všeho to vypadá, že společnost Google uvede v nejbližší době nový operační systém Andromeda, který je určený pro desktop. Cílem je využít to nejlepší z mobilního a desktopového světa. Mají se v Redmondu čeho bát?
Včera,  aktualita, Michal Hala
Nanoxia Project S: skříň pro hi-end HTPC Nanoxia Project S: skříň pro hi-end HTPC
Společnost Nanoxia už na Computexu 2015 představila svůj 'NanoXia Project', který připomněla ještě také letos na Gamescomu. Jeho výsledkem je skříň Nanoxia Project S označená za hi-end skříň pro HTPC sestavy.
Včera,  aktualita, Jan Vítek
Astronomové potvrdili teorii neúspěšných supernov Astronomové potvrdili teorii neúspěšných supernov
Astronomové mohli sledovat vůbec první případ hvězdy, která byla tak masivní, že přeskočila stádium supernovy a rovnou se zhroutila do podoby černé díry. Můžeme tak mluvit o první zaznamenané neúspěšné supernově.
Včera,  aktualita, Jan Vítek
Elon Musk představuje plány na kolonizaci Marsu Elon Musk představuje plány na kolonizaci Marsu
Elon Musk má se svou společností SpaceX velké plány. Vývoj znovupoužitelných raket vede k hlavnímu cíli: dobýt rudou planetu. Na včerejší konferenci Making Humans a Multiplanetary Species Elon Musk představil své plány.
Včera,  aktualita, Kateřina Hoferková,  1 komentář
Desky Gigabyte s AM4 vyfoceny, co nabídnou? Desky Gigabyte s AM4 vyfoceny, co nabídnou?
Můžeme se těšit na novou generaci základních desek se socketem AMD AM4, která bude určena pro procesory Zen i nová APU BristolRidge. Na dvě takové se už můžeme podrobně podívat, na svědomí je má společnost Gigabyte.
Včera,  aktualita, Jan Vítek,  5 komentářů