www.svethardware.cz
>
>

Do konce roku 2015 bude na internetu 3,2 miliardy uživatelů

Do konce roku 2015 bude na internetu 3,2 miliardy uživatelů
, , aktualita
Podle posledních odhadů by do konce roku mělo být připojeno k internetu už více než 3,2 miliardy lidí, což dělá téměř jednu polovinu celosvětové populace. Zhruba 2 miliardy by měly být v rozvojových zemích.reklama
International Telecommunication Union (ITU) předpovídá, že do konce roku 2015 by mělo být na celém světě 3,2 miliardy lidí, kteří budou připojeni k internetu. Z tohoto počtu by 2,1 miliardy lidí měly být z rozvojových zemí a pouhých 89 milionů z nejméně rozvinutých zemí, kde je zhruba necelá miliarda obyvatelů. Dobře jde vidět také růst. Zatímco v roce 2000 bylo připojených jen 400 milionů lidí (6,5 %), do konce roku to bude již zmíněných 3,2 miliardy (43 %). Evropa má nejvíce připojených lidí pokud jde o zastoupení. Zde je totiž 82 % domácností připojeno k internetu (tj. 78 % lidí), zatímco v USA je to jen 60 % (66 % lidí).


Infografika počty uživatelů internetu 2015


Hovoří se také o tom, že by mělo být 7 miliard nejrůznějších mobilních telefonních čísel, přičemž zemská populace čítá 7,2 miliardy (mnoho lidí má ale dvě nebo více čísel). Alespoň 2G připojení totiž pokrývá 98 % obyvatelstva (v roce 2001 pouze 58 %), samotné 2G je pak pokrývá 95 % obyvatel a u 3G připojení je to 69 %. Zde už hovoříme o pokrytí (možnosti jej využít), nikoli o skutečném využití tohoto připojení.

Zdroj: fonearena.com, bbc.com
Nejpopulárnější tablety
reklama
Nejnovější články
Google uvede Andromedu – dostanou Windows konečně relevantní konkurenci? Google uvede Andromedu – dostanou Windows konečně relevantní konkurenci?
Podle všeho to vypadá, že společnost Google uvede v nejbližší době nový operační systém Andromeda, který je určený pro desktop. Cílem je využít to nejlepší z mobilního a desktopového světa. Mají se v Redmondu čeho bát?
Včera,  aktualita, Michal Hala
Nanoxia Project S: skříň pro hi-end HTPC Nanoxia Project S: skříň pro hi-end HTPC
Společnost Nanoxia už na Computexu 2015 představila svůj 'NanoXia Project', který připomněla ještě také letos na Gamescomu. Jeho výsledkem je skříň Nanoxia Project S označená za hi-end skříň pro HTPC sestavy.
Včera,  aktualita, Jan Vítek
Astronomové potvrdili teorii neúspěšných supernov Astronomové potvrdili teorii neúspěšných supernov
Astronomové mohli sledovat vůbec první případ hvězdy, která byla tak masivní, že přeskočila stádium supernovy a rovnou se zhroutila do podoby černé díry. Můžeme tak mluvit o první zaznamenané neúspěšné supernově.
Včera,  aktualita, Jan Vítek
Elon Musk představuje plány na kolonizaci Marsu Elon Musk představuje plány na kolonizaci Marsu
Elon Musk má se svou společností SpaceX velké plány. Vývoj znovupoužitelných raket vede k hlavnímu cíli: dobýt rudou planetu. Na včerejší konferenci Making Humans a Multiplanetary Species Elon Musk představil své plány.
Včera,  aktualita, Kateřina Hoferková,  1 komentář
Desky Gigabyte s AM4 vyfoceny, co nabídnou? Desky Gigabyte s AM4 vyfoceny, co nabídnou?
Můžeme se těšit na novou generaci základních desek se socketem AMD AM4, která bude určena pro procesory Zen i nová APU BristolRidge. Na dvě takové se už můžeme podrobně podívat, na svědomí je má společnost Gigabyte.
Včera,  aktualita, Jan Vítek,  5 komentářů